Святкові події

Два урочистих дійства відбулося 10 травня в Комарівському народному домі

Це  День матері і презентація книги співавтора краєзнавця, жителя села Павла Бугая "Комарів і Волиця. Історико-краєзнавчий нарис".

На презентації були співавтори  археолог Віталій Конопля, досвідчений історик  Василь Кучерук  обидва зі Львова і директор Червоноградської філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) Галина Гриник, які стали почесними гостями свята. На жаль, з поважних причин не змогли приїхати автори  палеонтолог, науковий працівник природознавчого музею м. Львів Данило Дригант і кандидат історичних наук Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України Віктор Войнаровський. 

У виступах науковці відзначили велику працю нашого земляка  краєзнавця Павла Бугая, який, як і співавтор книги  Віталій Конопля, розповів про прадавню історію Комарева, Волиці та Сокальщини. Його сотні артефактів з колекції, матеріальні і духовні надбання наших предків мають цінність, насамперед, для майбутніх поколінь, які тут мешкатимуть. Тож честь, хвала і пошана їм, співавторам книги.

Присутні з цікавістю слухали їхні розповіді про роботу над книжкою та про дослідження археологічних знахідок. 

Після презентації відбувся святковий концерт, приурочений Дню матері. Зі сцени линули пісні про маму, Україну та Матір Божу, які майстерно виконували аматори художньої самодіяльності: хор, ансамблі, дуети і солісти Зубкова, Комарева, Волиці. Співали і вітали матерів і бабусь учні Волицької та Комарівської шкіл під керівництвом художнього керівника Галини Антонюк. 

Після концерту директор ПАФ "Білий Стік" Олег Іванчина, який є спонсором видання книжки, Волицький сільський голова Надія Білик, автор цих рядків, як колишній класний керівник дослідника минувшини Павла Бугая, вручили йому "Подяку" від громади. 

 Наш земляк  патріот, дослідник археологічних знахідок, цікава та неординарна особистість. Він  гордість нашої школи та села. Таким виховує й сина Руслана, який був членом "Юнсічі", стояв у почесній варті в с. Лісках (Республіка Польща) і сьогодні допомагає батькові. Невтомна дослідницька творча праця пана Павла  приклад для всіх нас, для майбутнього покоління!!!

Марія КОРОЛЬ, виховник "Юнсічі" куреня ім. Петра Сагайдачного Волицької школи.

На знімку: Марія КОРОЛЬ і  Павло БУГАЙ на подвір’ї краєзнавця біля знахідки з горбківського лісу  фрагмента стовбура дерева з вирізьбленим на ньому тризубом і написом “Бандера”.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.