Головна / Святкові події / Європейський центр радіологічної діагностики в Червонограді

Європейський центр радіологічної діагностики в Червонограді

16 травня, в полудень, біля Червоно­град­ської міської лікарні зібралися лікарі, хворі, гості. Стіну першого поверху прикра­сили кольорові кульки, велика вивіска з написом "Центр радіологічної діагностики "ГЕМО МЕДИКА Червоноград".

Урочисте відкриття цього центру розпочав міський голова Ігор Чуді­йович:

– Сьогодні – надзвичайна подія: відкриваємо діагностичний центр з сучасним комп'ютерним томографом, на якому проходитимуть діагностику не тільки червоноградці, а й жителі всього регіону. Вітаю медиків з цією подією, дякую партнерам зі Словаччини за те, що повірили в нас, і надіюсь, що всі будуть задоволені роботою центру.

Далі слово мав почесний гість міста, перший секретар консульства Словаччини в Ужгороді Олександр Шкурла:

– Від імені посла Словаччини в Україні Павола Гамжика і свого імені вітаю вас із відкриттям центру в такій важливій сфері як охорона здоров'я. Це дуже важливо – не дивитися на цю інвестицію як на нові технології, а як на підтримку покращення якості життя людей, які живуть не тільки в місті, а й в цілому районі. Ця інвестиція "ГЕМО МЕДИКА" є конкретним проектом в конкретній співпраці з боку сусідньої Словаччини, в котрій, маємо надію, будете бачити своїх друзів. Наша праця вже триває двадцять років, і хочемо передати вам не тільки свої технології, а й досвід, напрацювання. Приємно, що тут відчу­вається підтримка місцевих органів Червонограда, району, області. Надіюсь, що це буде перший, але не останній проект спільної співпраці прогресивного словацького підприєм­ства "ГЕМО МЕДИКА", що може дати приклад й іншим словацьким підприєм­ствам, які зможуть приїхати сюди і розвивати підприємства іншого напряму. Нехай діагностичний центр працює і допомагає людям, а ми з боку держави будемо підтримувати такі проекти. А тут ви можете прочитати про .

Ось що зазначив президент "Sitno Holding" Людовіт Чернак:

– В Україні ми працюємо вже декілька років. Це вже всьоме чи ввосьме відкриваємо такий центр. Коли мене запитують, як справи в Україні, то відповідаю, що, по-перше, тут є профе­сі­онали, з якими можна працювати, і по-друге, секрет наших інвестицій – в людях. В Червонограді також хороші спеціалісти, дякую їм. Центр, який відкриваємо сьогодні, – один з кращих на Україні. Бажаю, щоб він служив людям, – щоб лікарі мали швидкі і точні діагнози, але найперше, щоб служив жителям регіону, тим, кому потрібна наша допомога.

Успіху проекту побажав також генеральний директор "HEMO MEDIKA GROUP" Густав Гулік.

Центр і його працівників поблаго­словив отець Роман.

Міський голова Ігор Чудійович, словацькі гості перерізали символічну стрічку, і бажаючі оглянули приміщення центру, комп'ютерний томограф. Директор цього центру Анна Банд­рівська розповіла, що в ньому працюють 8 осіб, серед яких 2 лікарі, які пройшли відповідне навчання у Львові і Харкові, і 2 мед­сестри. Ми поспілкувались з лікарями-радіологами Оксаною Кот та Тетяною Олійник, які відповіли на наші запитання.

 – Які переваги центру "ГЕМО МЕДИКА Червоноград"?

– Найперше – це найновіше облад­нання, яке дає змогу провести швидку і ефективну діагностику. Друге – це безпека: сучасний комп'ютерний томограф дає низьке – на 30 відсотків менше – променеве навантаження на пацієнта, скорочує час обстеження
до 15-20 секунд; впливає на ту зону, яку дивимось, на інші – ні. Можна відразу подивитись весь організм, це важливо при політравмах, і лікарі знають, що їм далі робити. Комп'ютерний томограф дає широкий спектр обстежень, вис­новки досвідчених спеціалістів, мож­ливості 3D реконструкції, а також запис усього ходу обстеження на CD/ DVD-диск, що є прекрасним початком ефективного лікування, – розповіла Оксана Кот.

– При яких захворюваннях дивитесь хворих?

– Всі травми, онкологія, головний біль, порушення мозкового кровообігу, гайморити, фронтити, очі, хребет, черев­на порожнина. Комп'ютерний томограф показує стан легень, підшлункової залози, нирок, дозволяє вивчати кровоносні судини, кістки, нервову систему… Тобто це обстеження вико­ристовується для діагностики органів тіла і судин. Причому результати видаємо пацієнтам за дві години.

Пані Оксана також додала, що найбільше працюють з нейрохірургами, які раніше робили операції наосліп, а тепер, після обстеження пацієнта на комп'ютерному томографі, мають повну картину поражень. Наприклад, напе­редодні привезли хворого, якого вдарив копитом в голову кінь. Рентген не показав ушкоджень, а на комп'ютерному томографі чітко проступили аж чотири (!) тріщини черепа. Лікарі також підкрес­лили, що можуть дивитися і дітей – для них є спеціальна програма. На такому сучасному апараті просто приємно працювати.

Презентація комп'ютерного томо­графа продовжилась у колишньому замку Потоцьких, а нині музеї історії релігії, де зібралися лікарі з усього регіону. Вони почули, що такі центри вже працюють у Харкові і Львові, Луцьку і Одесі, Тячеві та Ужгороді. Про роботу Ужгородської клініки сімейної медицини розповіла головний лікар Наталія Рудиш. Вона також детально зупини­лась на комп'ю­терному томографі. Її розповідь супро­воджував фільм. Пані Наталія під­крес­лила, що девіз словаць­кої фірми "Ми справді піклуємось про вас" активно втілюється в життя, що комп'ютерний томограф – це справжній прорив у медицині, завдяки йому лікар отримує детальну інформацію про тонкі анатомічні структури людського організму, він повертає людей до життя.

Анна Бандрівська подякувала всім, хто брав участь у втіленні в життя цього проекту, і підкреслила, що в "ГЕМО МЕДИКА Червоноград" чекають пацієнтів, завжди раді бачити їх за адресою: м. Червоноград, вул. Івасюка, 2, міська лікарня, 1 поверх хірургічного корпусу. Відповідаючи на запитання журналістів, пані Анна зазначила, що проект коштує понад 6 млн. євро, 90 відсотків коштів вклали словаки. Вартість комп'ютерного томографа – 2,8 млн. євро.

Під враженням побаченого і почутого присутні спускались на перший поверх. Спілкування продовжилось під час фуршету – м'яко звучала чудова симфонічна музика, вражали різнома­ніт­тям гарно сервіровані столи… Своїми враженнями поділились:

Олександр БОДНАР,
 завідувач нейрохірургічного відділу Червоноградської міської лікарні:

– У нас, хірургів, тепер просто від­крились очі. Якщо раніше хворого  оперували, сподіваючись на удачу, то тепер апарат все показує.

Станіслав ДАСЮК,
лікар-рентгенолог Сокальської ЦРЛ:

– Враження надзвичайні. Це пре­красна сучасна техніка, яка допо­магає рятувати людське життя. Шкода, що в Сокалі нема такого томографа, ми працюємо, як на початку ХХ століття. Але людина живе надією, можливо, колись і в нас з'явиться такий апарат. Добре, що жителі району тепер зможуть пройти кваліфіковану діагностику у Червонограді, а значить, будуть врятовані життя людей.

Повертаючись додому, група сокальських лікарів, яка відвідала презентацію, ще довго обговорювала почуте. Нечасто у нас відбуваються такі події. Як підкреслив Червоноградський міський голова Ігор Чудійович, у нашій країні медикам живеться непросто. Тож добре, що завдяки іноземним інвести­ціям з'являється сучасна апаратура, як ця, фірми SIMENS, за допомогою якої зможуть врятувати не одне людське життя.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

ten − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!