Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Голос Шевченка – крізь віки

Тарас Григорович Шевченко – український поет, який у своїх творах зумів передати біль душі за Україну та українців, за вічне рабське поклоніння різним зайдам і загарбникам, за сплюндровану красу і вірність. Він став совістю епохи. Для нас Кобзар – незбагненний провидець і пророк, чиї слова не просто рядки вірша, а послання для щоденного обговорення і нагадування про наші можливості, про злети і падіння, про душу і бездушшя, про сенс життя взагалі.

Його твори – українське Святе Письмо, закарбоване і збережене попри всі заборони існування. Їх актуальність вражаюча. І сьогодні ми читаємо їх з новим піднесенням і хвилюванням.

У рамках відзначення 200-ліття від дня народження Т. Г. Шевченка у Глухові в Народному домі пам'ять про великого сина України вшанували літературно-музичною композицією "Кобзарем його ми звемо". Свято відкрила завідувач Народного дому Ганна Лех хвилиною мовчання за героями "Небесної сотні". Державний Гімн України виконали всією громадою. Ведучі Марія Лешик та Олеся Федишин намагалися донести до глядачів таємниці творчості генія Шевченка. Ансамбль с. Глухів – Галина Тихоліз, Тетяна Медуна, Ганна Ярмушинська, Ярослава Федишин, Ольга Полянська, Ганна Васько, Леся Грухаль, Андрій Наконечний, Іван Ярмушинський, Йосип Кузьмів, Євген Турко – виконали низку пісень, присвячених Україні та Кобзареві.

Андрій Наконечний, Ярослава Федишин та Діана Кузьмів чуттєво передали мораль української сім'ї ХХІ ст., інсценізувавши уривок з поеми Т. Г. Шевченка "Катерина".

Діти та підлітки також долучилися до свята: Таня та Дмитро Якимів виконали пісні "Думи мої, думи мої…", "На Тарасовій горі". Христина Біньковська та Денис Мельник розіграли фрагмент з твору С. Васильченка "У бур'янах"; Зоряна Лола, Тетяна Кондратюк, Софія Лещук, Оксана Гумен, Степан Ярмушинський, Ірина Суль, Христина Стадник, Вікторія Федишин, Віталій Мельник, Ірина Фігас, Дмитро Гумен декламували твори з "Кобзаря" і виконували пісні.

Закінчили свято символічною для українців піснею "Боже, послухай благання!"

Кожен твір Шевченка, кожне слово, яке пролунало зі сцени, здавалось, ніби написане щойно. Певна річ, що немає повного розуміння творів Кобзаря, так як немає чіткого розуміння нічого геніального у цьому світі. Але той, хто по-справжньому вивчить творчість Тараса, вже не посміє не визнати його геніальності.

"Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, // Й свого не цурайтесь“. Слава Україні!

Катерина ЗАХАРЕВИЧ,
депутат районної ради,

Наталія БІНЬКОВСЬКА,
Ігор ТАКТАМІСОВ,
депутати Ванівської
сільської ради.

Exit mobile version