Святкові події

В Сокалі вітали логопедів району із професійним святом

14 листопада голова Сокальської районної ради Микола Пасько взяв участь в міжвідомчому обласному семінарі з питань діяльності логопедичної служби, який відбувся в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр». Його учасники, вчителі – логопеди Львівщини, обговорили сучасні форми і методи роботи по подоланню мовленнєвих порушень у дітей з особливими освітніми потребами.

Перед початком семінару маленькі вихованці віршами та піснею привітали присутніх із міжнародним Днем логопеда, який відзначається 14 листопада.

З вітальними словом до педагогів звернувся очільник райради Микола Пасько. Він розповів про позитивні зміни, які відбулись в освітній галузі Сокальщини за останні 2 роки. Зокрема, кардинально змінено підходи щодо фінансування навчальних закладів. Вони отримали можливість самостійно розпоряджатись своїми коштами. Завдяки ефективній роботі комунальної установи Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти» у 2018 році було зекономлено 14 млн. грн.. освітньої субвенції. З них, 50% скерували на загальні потреби шкіл. Зокрема, на співфінансування для придбання 5 нових автобусів «Школярик», з них один – для дітей із особливими потребами. Решту коштів  пропорційно розділили між всіма навчальними установами Сокальського району, які самостійно приймали рішення на що їх скерувати. Голова районної ради підкреслив, що вчителі повинні в першу чергу дбати про дітей, їх навчання та розвиток, а влада повинна створити для цього всі умови.

Микола Пасько коротко презентував присутнім електронні сервіси, які були розроблені за ініціативи Сокальської районної ради. За кошти районного бюджету, були розроблені такі електронні сервіси, як: «Інвестуй в Сокальщину», електронна система голосування «Голос», освітня система «Око» та  «Стежками Героїв Сокальщини».

 

На завершення очільник райради привітав вчителів – логопедів із професійним святом та вручив грамоти Наталії Васьків, Наталії Гаврилів, Людмилі Гайдамащук, а також подяку керівнику «Інклюзивно-ресурсного центру» Ганні Фенчин.

Директор центру, Ганна Микитівна ознайомила присутніх із структурою комунальної установи та основним напрямами роботи. У рамках семінару, вчителі – логопеди презентували різні заняття з дітьми з особливими потребами, ділились досвідом щодо використання сучасних методів і прийомів корекції мовлення у дошкільнят.

Також учасники семінару відвідали ресурсну кімнату, яка нещодавна була облаштована в Сокальській загальноосвітній школі №4. Це спеціальний освітній клас, який дозволяє учневі поєднувати, в залежності від своїх потреб і можливостей, інклюзивну освіту та індивідуальне навчання.

Додамо, що рішенням Сокальської районної ради у 2018 році було створено КУ «Інклюзивно-ресурсний центр». Для облаштування установи на базі Сокальської школи №4 з районного бюджету було виділено 863 тис.грн. Ще 297 тис.грн. було виділено із районної скарбниці минулого року на виплату зарплати педагогам «ІРЦ». Вже з 2019 року установа фінансується із освітньої субвенції. На сьогодні її відвідують понад 60 дітей із особливими потребами. З ними працюють 6 педагогів, які також обслуговують і інші навчальні заклади Сокальського району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.