Святкові події

Барвисті писанки Сокальщини

Напередодні Вербної неділі, 12 квітня, в приміщенні Благодійного фонду "Карітас"Сокаль маленькі сокальчани пізнавали мистецтво писанки. А допомагала опановувати світ писанкарства голова Cокальської районної організації Союзу українок пані Ірина Мандрик.

З давніх-давен в Україні писанки були оберегами родинного щастя, символами достатку, весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. І незважаючи на те, що тривалий час писанкарство було заборонене, воно продовжує свої традиції і нині, зокрема на теренах Сокальщини. Пані Ірина провела майстерклас з розпису великодніх яєць для дітей та школярів нашого міста. Допомагала їй керівник гуртка Сокальського БДЮТ, писанкарка Ольга Ровецька.  На меті було зацікавити дітей різноманітністю писанок, показати їх характерні особливості, зокрема, сокальської, та надихнути підростаюче покоління на відродження українських традицій.

Для учасників попередньо приготували яйця, свічки, фарбу кількох кольорів та спеціальні писачки для розмальовування воском. Ірина Мандрик розказала історію великодніх писанок, їх символічне значення та пояснила дітям як власноруч створити великоднє яйце. Це було цікаво, отож дитячі пальчики почали акуратно виводити писачками свої милі орнаменти, пташечки, сонечка, квіточки… Кожна дитина, оповита таїнством малювання писанки, була щаслива, захоплена незвичайним ремеслом. Кожен розписав писанку, дехто й дві.

Організували майстерклас із писанкарства для дітей Ірина Мандрик  голова Сокальської районної організації Союзу українок, Ірина Калитовська  віцепрезидент Благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина" спільно із Благодійним фондом "Карітас"Сокаль. Тут було все: майстерклас, веснянки та гаївки від вихованців БДЮТу (керівник гуртка Оксана Сумбаєва), солодкий стіл. Наймолодші з захопленням розглядали велетенське яйце, подароване громадською організацією "Наш дім  Сокальщина" та розписане студенткою Львівської національної академії мистецтв МарієюВітою Гораль за традиціями сокальського народного писанкарства.

Це був цікавий та пізнавальний захід, від якого отримали насолоду і дорослі, і діти. Частіше б проводилися такі дійства в нашому місті. А писанки, вони, як і люди, всі різні, не схожі між собою, тому й залишаються такими чарівливими та неповторними.

Мар'яна ЯРЕМЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.