Головна / Святкові події / Крижана купіль на Йордан

Крижана купіль на Йордан

…Зранку 19 січня на ставку в Скоморохах, окрім завсідників “моржів”-любителів, зібралось чимало люду, переважно чоловічої статі, які мали бажання зануритися у холодну купіль. Люди вірять, що на Водохреще вода набуває особливих лікувальних властивостей і купання у ній очищає душу і тіло. Це також підкреслив й парох з селища Жвирка отець Петро Звір •(на знімку), який освятив воду і благословив сміливців на йорданське купання. І за мить чоловіки стрибнули в ополонку. Серед них  голова районної ради Ігор Дацюк, депутати районної та міської рад Ігор Хом’як, Сергій Костюк, Віктор Олейчук, архітектор Ігор Дідик, страховий агент Олег Ріжок, начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Ярослав Ващишин, прокурор Сокальського району Роман Шарко, секретар міської ради Остап Климчук, підприємці Валерій Лановий, Василь Підгайний, Олександр Барвінко…

Для “моржів” мінус п’ять – то не мороз, тому вони, вийшовши з води, вітали присутніх зі святом (на знімку).

– Вже сьомий рік поспіль купаюся на Йордан, каже голова районної ради Ігор Дацюк.  Сьогодні вода цілюща, дає не лише заряд енергії, добрий настрій, а й стимул до життя. Холодно лише, коли роздягаєшся й поки не зайдеш у воду.

Пан Ігор увесь рік, у будь-яку погоду, занурюється у воду, вважає, що в такий спосіб можна загартуватися. І радий, що з кожним роком все більше людей хочуть бути здоровими, і пірнають в холодну воду, яка допомагає зміцнити дух і тіло, зрозуміти, що можеш здолати життєві перешкоди.

В Сокалі є неформальний клуб “моржів”любителів, який налічує понад тридцять чоловік. Вони щороку збираються на Йордан, аби прийняти крижану купіль. Започаткували цю традицію майже десять років тому Петро Савчук та Ігор Каспрук.

Депутат районної ради Сергій Костюк, котрий має досвід зимого купання, нині привів до води сина. Уперше він занурився в крижану купіль торік на Водохреще. Відтоді купається в ріці, озері постійно  в будьяку погоду і в будьяку пору року. Каже, що потрібно лише налаштуватися, а від йорданської води ще ніхто не захворів. "Нині я вперше хочу пірнути у воду", говорить одинадцятирічний Вадим, який є наймолодшим серед йорданських “моржів”.Тато запропонував приїхати сюди, і я погодився. Та поки що мені трішки лячно…".

Але наважився пірнути… і вийшов з сяючими очима.

Невдовзі біля ставка стало велелюдно. Одні пірнали у воді, шукали благословення чи адреналіну, інші спостерігали, бо боялися холодної води, або хотіли перевірити свою силу волі. Досвідчені “моржі” радили їм, як краще вперше зануритись у воду.

– Нині я вперше в своєму житті скупався на Водохреще і радий,  зізнається Ігор Балко.  Спокунали мене до цього друзі, які уже не раз приймали крижану купіль. Цьогоріч вирішив спробувати й собі. І не жалкую. Думаю, що буду і в наступні роки купатись у йорданській воді. Ще й дружину візьму з собою.

В цей день жінок, бажаючих скупатися у крижаній воді, було лише декілька. Першою пірнула в ополонку Наталія Баран, яка моржує уже чотири роки. Вона стверджує: "Варто один раз спробувати, ніж сто раз почути. Ефект вражаючий. Ополонка дарує невимовні відчуття. Тіло переповнює енергія, а душу  радість".
 

У крижану воду пірнала вперше в житті й пані Ганна, яка зізналася, що не так страшно зробити це, як здається. Після купелі жінка дістала заряд бадьорості. Це стверджували й усі, хто скупався у холодній воді. Вона знімає нервову напругу, негативні емоції. Відтак зимове купання допомагає жити в злагоді зі собою, що є найліпшою профілактикою всіх захворювань. А найкраще починати з Водохреща  цей день, наче створений для того, аби щось у своєму житті змінити на краще.

Після купелі присутні зігрівалися гарячим чаєм. Розійшлися всі задоволені, з гарним настроєм.

А за годину на цьому ж ставку зібралася грекокатолицька громада села, і митрофорний протоієрей, отець Ярослав Кащук здійснив обряд освячення води. Опісля місцеві “моржі” теж пірнули у воду.

Як бачимо, йорданські купання набувають все більшої популярності на наших теренах. Цьогоріч вони відбувалися в Скоморохах, у Варяжі та в Перв’ятичах.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!