Головна / Святкові події / Купальська ніч – чарівна ніч…

Купальська ніч – чарівна ніч…

Народне гуляння під назвою "Гей, на Івана, гей, на Купала" пройшло у Лещатові. Молодь села вкотре показала, що відроджує традиції предків-односельчан.

Ввечері дівчата та хлопці зібралися біля Народного дому, тут були і “русалки”. Всі разом, співаючи купальських пісень "Гей на Івана, гей на Купала", "Кругом Мариноньки", вирушили на берег річки Драганка. Тут їх вже чекали односельчани та гості.

Ведуча Оксана Семенюк розповіла про історію виникнення масових ритуальних ігор, пов'язаних з Іваном Купалом. Далі дівчата, співаючи "Два віночки я сплела", "Ми з барвистих квітів виплели вінок", плели віночки. Учасники купальського дійства розповіли про свято, про чарівну квітку папороті, про добрі і злі духи, ворожили на кращу долю, загадували бажання.

Не обійшлося цієї ночі і без русалок. На зеленій вербі сиділа “русалка” (Наталія Джугало). Вона вміло увійшла в цей образ, гарно співаючи. Справжніми артистками показали себе і маленькі “русалочки”.

Хлопці, жартуючи, підійшли до дівчат з піснею і почали переспівуватись. Відгадували загадки, які підготували дівчата, а тоді всі разом водили хороводи. Згодом дівчата пускали вінки по воді, а хлопці старались піймати вінок своїх суджениць.

Розвагою свята була гойдалка, на якій гойдались не лише діти, а й молодь. Найбільшою окрасою вечора став купальський вогонь. Завідувач Народного дому Ростислав Антонюк розповів про його чудодійну силу. Стрибали через нього усі бажаючі.

Марія Олексюк, Ольга Чех, Ростислав Антонюк, Юрій Іванчук, Оксана Семенюк, Володимир Семенюк, Назар Семенюк, Мар'яна Заяць, Андрій Сорочук, Марія Якимчук, Петро Сорочук, Ірина Семенюк, Олег Сорочук, Христина Назар, Зоряна Ковальчук, Олег Коткевич співали веселих купальських пісень.

До півночі молодь забавлялася. Адже купальська ніч  це чарівна ніч.

Марія АНТОНЮК,
жителька с. Лещатів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!