Святкові події

Лауреати проекту “Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування” від Сокальщини

Уже другий рік поспіль в Україні проходить загальнонаціональний проект "Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування". Його мета – донести до української спільноти об’єктивну інформацію про діяльність представницької гілки влади, зусиллям якої забезпечується розвиток територіальних громад, благополуччя їх жителів, процвітання сіл, селищ, міст, районів та областей України. Цьогоріч у ньому взяли участь Жвирківська селищна та Тудорковицька сільська ради нашого району.

Заключним етапом Всеукраїнського проекту "Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування" стало урочисте засідання, яке відбулося 7 грудня 2010 року в Києві, на якому багато керівників органів місцевого самоврядування України були вшановані та відзначені громадськими відзнаками "Кришталева булава", дипломами за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування та зміцнення Української державності. Їх вручав голова комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Омельченко. Дипломи лауреатів загальнонаціонального проекту та "Кришталеву булаву" отримали й Жвирківський селищний ексголова Надія Іванойко та Тудорковицький сільський голова Іван Чернієвський. Крім того, кожний учасник зібрання дістав у подарунок книгу "Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування", видану в рамках однойменного загальнонаціонального проекту. У книзі на окремих сторінках вміщено фотографії керівників територіальних громад та інформацію про діяльність очолюваних ними органів місцевого самоврядування. Є тут і розповідь про Жвирківську селищну та Тудорковицьку сільську ради.

Надія Іванойко та Іван Чернієвський повернулися додому з позитивними враженнями від спілкування з колегами з багатьох областей України. Ними вони поділилися з нашими читачами:

Іван ЧЕРНІЄВСЬКИЙ, Тудорковицький сільський голова:

За пропозицією районної ради Жвирківська селищна та Тудорковицька сільська ради взяли участь в проекті "Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування". Спілкувалися із представниками територіальних громад інших областей, ділилися досвідом своєї роботи. На прикладі інших побачив, на які проблеми, в першу чергу, треба звернути увагу у своїй роботі. Адже кожна територіальна громада має напрацювання, бачення вирішення питань, які є болючими для всіх населених пунктів. За час роботи зрозумів: знаю, бачу шляхи вирішення тих проблем, які відносяться суто до територіальних громад, які є на території Тудорковицької сільської ради. Завдяки участі у таких проектах краще можна зрозуміти шляхи вирішення цих проблем, перейняти досвід колег з різних областей України, запровадити його у себе.

Рекомендую й іншим громадам брати участь у загальнонаціональних проектах.

Надія ІВАНОЙКО,  Жвирківський селищний голова 2002-2010 рр.:

Проект  "Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування"  цікавий та корисний для територіальних громад, який знайомить з тими, хто щоденно опікується проблемами громади, хто щиро вболіває за життя рідного краю. Ми також мали змогу поспілкуватися з кращими управлінцями України, які зробили вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування.

Принагідно хочу подякувати громаді Жвирківської селищної ради за плідну співпрацю протягом 8 попередніх років. Разом ми зробили за цей час багато потрібних і корисних справ для громади. Зокрема, проклали новий водопровід з Сокаля до Жвирки, збудували нові витки каналізації, водовідні канали, провели телефонізацію та освітлення вулиць. Прикрашає селище і викладена з бруківки доріжка по вулиці Богдана Хмельницького. Налагодили збір сміття з населених пунктів, придбали сміттєвивізну машину. За ці роки якісно оновився Жвирківський садочок-ясла, де замінили комунікації, встановили шатровий дах, відремонтували котельню, зробили індивідуальне опалення, встановили бойлери і нові плити. Завдяки допомозі батьків, відданій і творчій праці колективу, шкільна установа є кращою у районі.
Ще донедавна питання центрального теплопостачання квартир викликали постійні проблеми в мешканців селища. Ми першими у районі перейшли на індивідуальне опалення. Були і проблеми, але сьогодні всі задоволені вирішеною справою. Дякую мешканцям будинку № 28 по вулиці В. Івасюка, які з розумінням віднеслися до електропостачання багатоповерхового будинку. Ми зробили це разом, пройшовши нелегкий шлях з погодженнями, будівництвом підстанції. Але тішуся, що ця проблема уже знята.

Нині громада може гордитися приміщенням селищної ради, яке ми зуміли купити, і воно служитиме не одному поколінню. Водночас колишнє "не продерибанили", а відкрили у ньому дільницю сімейної медицини для громади.

Перед виборами почула від мешканців Завишні, що для села нічого не робиться. Але ж за цей період проведено вуличне освітлення, телефонізацію, добудували приміщення ФАПу і перевели його у нове. Розпочали реконструкцію нового Народного дому, при сприянні відділу освіти відкрили навчальновиховний комплекс школасад, ремонтували дороги місцевого значення. Новій владі залишили проектнокошторисну документацію на будівництво стадіону в смт. Жвирка, каналізаційної системи від Жвирки до Сокаля, водопроводу по вулиці Ярослава Мудрого та прилеглих вулиць.

За ці роки зроблено дуже багато, бажаю новообраному голові зробити ще більше.

Записала Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.
ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ          

Голос Сокальщини на GoogleNews