Святкові події

Львів святкує День Незалежності України: обмеження та зміни в русі громадського транспорту

Львів святкує 30-річчя Незалежності України. Багато заходів у різних локаціях міста триватимуть до 29 серпня. Однак організатори пропрацювали, аби святкові події якомога менше потребували обмеження руху та мінімально впливали на рух громадського транспорту

Основна точка, де буде обмежено рух транспорту, – це вул. Стрийська біля Академії сухопутних військ, адже там відбуватиметься військовий парад та великий концерт.

«Цього року ми святкуємо першу 30-тку нашої країни. Ми проводимо чимало заходів, які триватиють з 18 по 29 серпня. Мова про такі події як «Етновир», LvivMozArt, «Ніч у Львові», Wiz-Art, Родинні пікніки в Стрийському парку, чимало концертів, тощо. Всі зі заходи будуть відбуватись в різних районах міста і міської територіальної громади. Запрошуємо мешканців активно стежити за нашою програмою заходів та приходити святкувати День народження України разом», – сказала Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

У зв’язку з підготовкою та святкуванням 30-річчя Незалежності України, сьогодні, 19 серпня, у суботу, 21 серпня, а також 23 та 24 серпня, на кількох вулицях Львова буде ситуативне та тимчасове перекриття руху, тож, деякі маршрути громадського транспорту курсуватимуть зі змінами.

Зокрема, вже сьогодні, 19 серпня, для проведення репетиції маршу за участю військовослужбовців ЗСУ та країн-партнерів з 20.00 до 22.00 буде перекрито вул. Стрийську на ділянці від вул. Сахарова до площі біля Академії сухопутних військ. У зв’язку з цим тролейбус № 25 на час репетиції не курсуватиме, а автобусні маршрути №№ 3А, 18 і 44 будуть об’їжджати закриту ділянку вул. Стрийської по вул. Франка – вул. Панаса Мирного – вул. Чмоли та у зворотному напрямку.

Ідентична репетиція відбуватиметься 21 серпня, у суботу, з 8.00 год до 10.00 год з відповідним перекриттям та об’їздами.

І вже в день проведення урочистих заходів – 23 серпня – ця ділянка теж буде перекритою з 7.00 год до 10.00 год. Аналогічно, транспорт оминатиме закриту частину вул. Стрийської по вул. Франка – вул. Панаса Мирного – вул. Чмоли. Тролейбуси маршруту №25 у зазначений час не курсуватимуть.

24 серпня, у зв’язку з великим святковим концертом на площі біля Академії сухопутних військ, вулиця Стрийська знову ж таки буде перекрита на ділянці від вул. Сахарова до вул. Героїв Майдану з 6.00 ранку до 6.00 ранку 25 серпня. Відповідно, тролейбуси № 25 не курсуватимуть, громадський автотранспорт їздитиме за вказаною схемою.

20 і 22 серпня у центрі міста пройде марш-парад фестивалю «Етновир», відтак у ці два дні з 18.30 год і до 19.00 год буде ситуативне перекриття руху транспорту за маршрутом колони: 20 серпня – пл. Ринок – пл. Катедральна –вул. Памви Беринди – просп. Свободи – вул. М. Коперника, 15, та 22 серпня – пл. Музейна – вул. І. Федорова – вул. Руська – пл. Ринок (південна сторона) – пл. Катедральна – вул. Памви Беринди – просп. Свободи – вул. М. Коперника, 15.

Крім того, 24 серпня, у зв’язку з проведенням «Маршу нескорених» та «Забігу у вишиванках», на кількох вулицях міста буде ситуативне перекриття руху транспорту.

Так, з 9.00 год і до 11.00 год ситуативно перекриють рух автотранспорту за маршрутом ходи: від Личаківського кладовища по вул. Мечникова – вул. Личаківській – вул. Чехова – вул. Личаківській – пл. Митній – вул. Винниченка – до Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Міський авто- та електротранспорт курсуватиме без змін.

Також через «Забіг у вишиванках» з 9.30 год до 11.00 год ситуативно перекриють рух транспорту на пр. Чорновола  від вул. Липинського по пр.Свободи до вул.Коперника., тролейбуси № 33 тимчасово не курсуватимуть.

Львів святкує День Незалежності України: обмеження та зміни в русі громадського транспорту

фото: Олександр Мазуренко

«Львів – спортивна столиця, і ми запрошуємо мешканців святкувати День Незалежності по-спортивному. Забіг у вишиванках буде проходити через проспект Свободи – площу А. Міцкевича – площу Різні – проспект Чорновола і в зворотному напрямку. Спортсмени бігтимуть 5, 3 і 1 км, також будуть короткі дистанції для дітей», – зазначив Сергій Гончук, представник управління спорту Львова.

Крім того, у День Незалежності на стадіоні «Арена Львів» відбуватиметься святковий концерт. Для зручності його відвідувачів курсуватимуть шатл-баси до стадіону, роботу міського громадського транспорту, який курсує в напрямку стадіону, тобто їде до Автовокзалу та ТЦ «Кінг Крос», буде продовжено до 00.00 год. Зокрема, йдеться про автобусні маршрути №№3А, 9, 10, 25 та 40, а також тролейбусний маршрут №22.

Львів святкує День Незалежності України: обмеження та зміни в русі громадського транспорту

фото: Олександр Мазуренко

«Продовжуємо роботу транспорту, щоб люди, які вийдуть з концерту, мали можливість дістатися в різні точки міста», – пояснив заступник начальника управління транспорту ЛМР Ігор Собенко.

Так, 24 серпня шатл-баси курсуватимуть впродовж 16.00 – 18.00 год з пл. Петрушевича та від кінотеатру ім.Довженка до вул. Мікльоша та вул. Вернадського відповідно. На вивіз зі стадіону шатл-баси працюватимуть з 22.30 год до 00.30 год. Автобуси на Сихів відправлятимуться з вул. Вернадського, а до центру – з перехрестя вул. Стрийська-Сокільницька. Нагадаємо, у зв’язку з перекриттям вул. Стрийської, шатл-баси, як і громадський автотранспорт у цьому напрямку, курсуватимуть по вул. Франка – вул. Панаса Мирного – вул. Чмоли та у зворотному напрямку.

Як нагадав заступник начальника управління транспорту ЛМР Ігор Собенко, неділя, 22 серпня, та вівторок, 24 серпня, – святкові дні, тож пр.Свободи буде закритий для руху транспорту.

«Маршрути оминатимуть центр по вул. Підвальній, вул. Винниченка. Рух трамваїв залишається без змін», – уточнив Ігор Собенко.

Мешканців просять вибачити за тимчасові незручності та з розумінням поставитись до ситуації. Для зменшення заторів, просять обмежувати користування приватним транспортом у святкові дні на вулицях, де передбачено проведення заходів.

Програма відзначення Дня Незалежності України у Львові

 

Назва заходу Організатор Дата

час

Локація Зміст заходу, програма
1. Перші 30. Короткометражки незалежності від Wiz-Art ГО “Віз-Арт“ 18 – 19 серпня

 

17.00-22.00

Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького Кінофестиваль Wiz-Art на схилі Парку культури ім. Б. Хмельницького представляє спеціальні програми українських короткометражних фільмів 1991-2021 рр. Всього 4 програми і 2 лекції про кіно, що змінювалось разом із незалежністю та нами.
2. Органне відеошоу Львівський будинок органної та камерної музики 19-20 серпня

 

21.00

Львівський будинок органної та камерної музики

(вул. С. Бандери, 8)

Оновлене Органне відеошоу. Новий візуальний перформанс під органну музику. За органом – неперевершена Надія Величко, за мікшером – віджей Євген Червоний.

Коли звуки – це більше, ніж музика, а візії – не просто зображення. Поєднуючись, вони створюють вибухову суміш. Справжній тандем музики і відеоарту, звуки у кольорі та формах.

3. VI Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці: Колір змін Культурно-мистецький центр “Супутник“, ГО “Молодіжний центр “Нові орбіти“ 19 -24 серпня

 

щодня з 14.00

Культурно-мистецький центр “Супутник“

(вул. Повітряна, 20), Левандівський парк

“Фестиваль Параджанова на Левандівці“ – міжнародний щорічний культурно-просвітницький проєкт у громадському центрі культури, мистецтв, освіти, дозвілля та розваг на Левандівці.

Ключові події фестивалю:

-19.08-24.08 – виставка Рафаеля Морселето та Романа Чухвіцького/виставка кіноафіш.

-19.08 – Відкриття 6-го щорічного міжнародного Фестивалю Параджанова на Левандівці.

-22.08 – розмова – Інститут стратегії культури 2021: проекти для міста, культурні політики для країни.

-24.08 – Урочистий концерт з нагоди святкування 30-річчя загальнонаціонального свята Дня Незалежності України.

4. Х ювілейний фестиваль фольклору “Етновир” ГО “Етновир“ 20 – 22 серпня

 

 

Палац Потоцьких

(подвір’я)

– 20 серпня відбудеться Форум фольклорних ініціатив за участі президента СIOFF Філіппа Босана

– 21 серпня – виступ Хору ім. Г. Верьовки з оркестром та танцювальною групою

5. Відкритий Кубок Львова з велоспорту Спортивний клуб “Байктріал перформенс“ та управління спорту Львівської міської ради 21 серпня

 

10.30

Площа перед пам’ятником Іванові Франкові

(вул. Університетська)

Спортивні змагання з велоспорту
6. Sunday Bazaarr – вінтажний арт-маркет Організація “Нічні амбасадори“, Чад Зоратлі 21 серпня

 

12.00-22.00

Внутрішнє подвір’я Ратуші Представлення локальних брендів, гастрономії, вінтажних речей, нових майстер класів, вечірка від Нічних амбасадорів.

 

7. Фестиваль “Ніч у Львові“ Культурно-освітній центр ім. О. Довженка з 21 на 22 серпня Площа Ринок, театри та музеї Львова Ексклюзивний фестиваль, під час якого музеї та театри Львова ведуть нічне життя та відкривають свої таємниці.

21.08 о 19.00 – Відкриття фестивалю на Площі Ринок та яскраве дійство від Львіського академічного духовного театру “Воскресіння“. У програмі – нічні екскурсії музеями, театральні виступи, мистецькі перформанси.

8. Гала-концерт української музики до Дня Незалежності України Львівський театр опери та балету ім. С. Крушельницької 21 серпня

 

18.00

Львівська опера (просп. Свободи, 28) У програмі – обробки українських народних пісень, відомі солоспіви і твори українських композиторів.
9. Чемпіонат України з байктріал Спортивний клуб “Байктріал перформенс“ та управління спорту Львівської міської ради 22 серпня

 

10.30

Площа перед пам’ятником Іванові Франкові

(вул. Університетська)

10. Родинні пікніки Незалежності у Стрийському парку Управління культури ЛМР, ГО “Етнокульт“, Природоохоронна рекреаційна установа паркп-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Стрийський парк“, департамент культури, національностей і релігії ЛОДА 22 серпня

 

11.00-19.00

Стрийський парк

(зі сторони вул. Самчука)

– майстер-класи з гончарства, соломоплетіння, аквагриму тощо.

– лекції від Молодвіж центру, митецької спілки SOVAspace, Музею Соломії Крушельницької

– вікторина за книгою “Франко від А до Я від Літературно-меморіального музею Івана Франка та випікання пляцка за оригінальною рецептурою Петра Франка.

– мобільна хіміко-фізична лабораторія від міського простору інноваційної освіти Lviv, настільний теніс,  Open Lab

– зона фізичної активності – регбі, настільний теніс, шахи

– представлення доповненої реальності оцифрованої культурної спадщини Львівщини від проекту SKEIRON

– фудкорти, представлення кухні різних національностей (азербайджанська кухня, грузинська кухня, єврейська кухня, угорська кухня)

– музичні флешмоб-виступи.

11. Урочисте підняття прапора з нагоди 30 річниця Дня Незалежності України 22 серпня

 

12.30

Проща біля Центру Довженка (пр. Червоної Калини, 81)
12. Блошиний ринок “Тлум і крам“ 22 серпня

 

12.00-18.00

Внутрішнє подвір’я Ратуші До 30-ліття Незалежності України блошиний ринок Тлум і Крам запрошує у Дворик Ратуші на ярмарок старовини мандрувати Україною за допомогою орнаментів на автентичних сорочках, старих поштівок і книг, вінтажних скарбів та безцінних спогадів.
13. Урочисті заходи, присвячені 30-літтю Незалежності України Музей народної архітектури та побуту у Львові 22 серпня

 

13.00-19.00

Музей народної архітектури та побуту у Львові

(вул. Чернеча Гора, 1)

·        16.00 – 19.00 – ФМ “Галичина“: Святковий концерт: 30 Літо України з Файним!;

·        Бойківська кухня;

·        Майстер-класи народних ремесел;

·        Концертна програма від дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Львова;

·        Читання казок від львівської казкарки Лесі Кічури;

14. Орган опівночі Львівський будинок органної та камерної музики 22  серпня

 

23.00

Львівський будинок органної та камерної музики

(вул. С. Бандери, 8)

Унікальний концерт від солістки Світлани Позднишевої, що почнеться о 23.00 і завершиться рівно опівночі. У містичний час, коли народжується нова доба, звучатиме найпотужніший інструмент в Україні.
15. Lviv Ice Cream Festival CIRCUS 2021 Street Food So Good Festival, 22-24 серпня Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького

(вул. Болгарська, 4)

У програмі події яскравий дизайн-маркет, де локальні бренди зможуть познайомити відвідувачів зі своєю продукцією – стильним дизайнерським одягом, аксесуарами, цікавим декором, посудом, книгами тощо.
16. Відкриття найбільшого прапора та урочиста церемонія підняття Державного Прапора України 23 серпня

 

9.00

Біля Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного (вулиця Героїв Майдану, 32) Урочисте відкриття флагштоку та церемонія підняття прапора України. Також в цей день відбудеться святкова мистецька програма за участі військовослужбовців ЗСУ та країн-партнерів з маршем та дефіле військового оркестру.
17. Урочисте засідання з нагоди Дня Державного Прапора України за участі депутатів 1-го демократичного скликання Львівська міська рада 23 серпня

 

12.00

Сесійна зала Львівської міської ради (каб. 202) Під час заходу відбудеться підняття прапора України над вежею Ратуші, погашення марки, вітальні слова та нагородження.
18. Свято вулиці Євгена Коновальця Меморіальний музей Гідності у м. Львові 23 серпня

 

13.00-19.00

сквер на перетині вул. Є. Коновальця та вул. Японської – майстер-класи, малювання для дітей

– квест для молоді “Стежками Євгена Коновальця“

– концерт акустичного гурта Lemko Bluegrass Band

19. Підняття прапора України та презентація проекту “Музика просто неба“ до Дня Незалежності України Львівська міська рада та Львівська національна філармонія ім. М. Скорика 23 серпня

 

18.00-19.30

Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні -підняття прапора України і спільна молитва

– концерт духової групи оркестру Львівської національної філармонії (35 осіб)

20. Модерне мега – дійство “Народження Незалежності“ Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької за участі Львівського академічного духовного театру “Воскресіння“ 23 серпня

 

20.30

Площа перед Львівською оперою (просп. Свободи, 28) Модерне мега – дійство “Народження Незалежності“

на проспекті Свободи під відкритим небом

об‘єднує дві пластично-візуальні постановки

“Сни за Кобзарем“ та “Коли цвіте папороть“ Євгена Станковича, які дають можливість відчути і побачити

омріяну Незалежну Україну через історичну призму Козацької доби та світосприйняття Тараса Шевченка.

Могутнім заспівом до дійства стане “О, Фортуна“ Карла Орфа з Карміни Бурани у виконанні зведених хорів та оркестру Львівської національної опери.

21. Творча зустріч із ансамблем народної пісні «Оксамит» (м. Запоріжжя) Музей народної архітектури та побуту у Львові 23 серпня

 

14.00

Музей народної архітектури та побуту у Львов

(вул. Чернеча Гора, 1)

У програмі народні, авторські пісні, обрядове дійство, традиційно-побутові танці
22. Виставка серії ілюстрацій Анатолія Базилевича до твору Івана Котляревського «Енеїда» Артцентр Павла Гудімова «Я Галерея» 24 серпня-24 жовтня Артцентр Павла Гудімова «Я Галерея» (вул. Шота Руставелі, 8)
23. Вшанування Героїв Небесної Сотні, учасників АТО/ООС На Личаківському кладовищі Львівська обласна державна адміністрація 24 серпня

 

8.00

67-е поле почесних поховань, потім перехід на поле 76 Личаківського кладовища (вул. Мечникова, 33) Покладання квітів, запалення лампадок і молитва
24. Легкоатлетичний забіг “Забіг у вишиванках – 2021” Управління спорту спільно із спортивними клубами 24 серпня

 

9.00-13.00

Старт і фініш – просп. Свободи, 28 (біля Львівської опери) Легкоатлетичний забіг до 30-ліття Незалежності України
25. Піший марш “Марш нескорених“ до Дня Незалежності України А. Ю. Кірєєв та управління внутрішньої політики Львівської міської ради 24 серпня

 

9.00

Личаківський цвинтар – Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні Піший марш, підняття прапора та молитва
26. Подячна молитва за Україну у Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла 24 серпня

 

9.30

Гарнізонний храм св. апп. Петра і Павла

(вул. Театральна, 11)

Подячна молитва за Україну з нагоди 30-ї річниці Дня Незалежності України в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла
27. Показовий виступ роти почесної варти Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного 24 серпня

 

12.00

На площі біля пам’ятнику Т. Шевченку

(просп. Свободи)

28. Святкова програма “Станція Незалежність“ у Палаці Хоткевича Міський палац культури імені Гната Хоткевича 24 серпня

 

12.00-22.00

Палац Хоткевича, площа біля палацу (вул. Кушевича, 1), вул. Замарстинівська, 29, мікрорайон Підзамче ·        майстер-класи

·        виставка графічних робіт Тетяни Крамаренко

·        фотосушка “Історія твоєї Незалежності“

·        відкриття оновленої експозиції вуличної галереї “Незалежно/Вихід“ (вул. Замарстинівська, 29)

·        презентація нового туристичного маршруту через мікрорайон Підзамче

29. День Незалежності в Горіховому гаю Львівський кіноцентр 24 серпня

 

15.00-23.00

Львівський кіноцентр та парк “Горіховий гай”

(вул. Володимира Великого 14а/18)

15.00-18.00 – виступи творчих колективів та спортивних секцій. Майстер-класи від креативних майстерень для найменших відвідувачів заходу. На гостей заходу чекає козацький куліш, зварений за найкращими рецептами української кухні.

20:00-23:00 – вечірню програму доповнить гучний концерт на даху рок-гурту Banderstadt (м. Запоріжжя) та кінопоказ всіма улюбленої стрічки “Мої думки тихі”.

 

30. Музичний маратон до Дня Незалежності Львівський будинок органної та камерної музики 24 серпня

 

14.00-21.00

Львівський будинок органної та камерної музики

(вул. С. Бандери, 8)

14.00 – Музика Баха. Бах і орган ідеально доповнюють один одного, як два шматочки одного пазла. Розум і фантазія, рух і споглядальність, розрахунок і піднесення, вишуканість і пишність – все це поєднується у музиці Баха.  Вибрані органні твори Композитора у виконанні солістки Органного залу Олени Мацелюх.

17.00 – Чайковський. Пори року. Фортепіанний цикл Петра Чайковського, який знають та люблять в усьому світі. 12 мініатюрних п’єс, кожна присвячена певному місяцю року. 12 маленьких картин, які заворожують своєю красою та мелодійністю. Усі п’єси мають віршований епіграф, що описує їхні події та настрій, але для цієї музики насправді не потрібні слова. Вона сприймається самісіньким серцем і закарбовується в нашій душі.

19 00 Музика бароко. Бароко – буремна епоха. Барокова музика сповнена драматизму, протиріч, сумнівів, вагань. Орган – ідеальний інструмент для “химерної епохи”. Почути всю палітру емоцій барокового органа можна на концерті Світлани Позднишевої.

31. Акафіст до Пресвятої Богородиці Львівська національна академічна чоловіча хорова капела “Дударик“ з колективом-супутником хором хлопчиків 24 серпня

 

16.30-18.00

Площа перед пам’ятником Т. Шевченку

(просп. Свободи)

У День Незалежності “Дударик“ кличе на молитву за ласку та мир в Україні. 30 років поспіль за ініціативи хорової капели «Дударик» 24 серпня до Дня Незалежності України на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відправляється Акафіст до Пресвятої Богородиці та проводиться урочистий концерт. Священнослужителі християнських церков Львова та громада міста спільно молять Богородицю про ласку і мир для української землі. А доповнюють цю молитву капела “Дударик“ та львівські виконавці.
32. Концерт камерного складу академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії Львівська національна філармонія 24 серпня

 

17.00

Площа Музейна У програмі виступу звучатимуть композиції українських композиторів минулого та сучасності, а також прем’єрні композиції
33. Концерт військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного 24 серпня

 

18.00

Площа перед Львівською оперою (просп. Свободи, 28)
34. Свято Незалежності на вул. Симоненка Департамент “Адміністрація міського голови“, управління культури департаменту розвитку, установи культури та освіти Львова. 24 серпня

 

13.00-22.00

площа перед озером на вул. Симоненка

(вул. Симоненка, 10)

– розважальна програма для дітей та підлітків від міської дитячої бібліотеки “Мультиплекс“

– виступ дитячих танцювальних та вокальних колективів

– виступ інструментального гурту Progressive Time

– виступ Маріанни Ільків

 

35. Великий святковий концерт до Дня Незалежності України Львівська обласна державна адміністрація за підтримки Львівської міської ради 24 серпня

 

18.00-22.00

Площа біля Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного (вулиця Героїв Майдану, 32) На сцені виступатимуть Аркадій Войтюк, ALYONA ALYONA, NAVKA, гурти KALUSH і PATSYKI Z FRANEKA

Вхід вільний!

36. SuperDisco 90-х. Фестиваль Незалежності. 30 років Стадіон “Арена Львів“ 24 серпня

 

18.00

Стадіон “Арена Львів“, вул. Стрийська, 199 У програмі концерту – найбільші танцювальні хіти 90-х: Boney M (xperience), Mr.President (Lazzy Dee), East 17, Global Deejays, Snap!, Captain Jack, NaNa. За пультом – Dj Gooch Brown та Dj Gonibez.
37. 5-й Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt 26-29 серпня Різні локації Львова Детальна програма фестиваль – https://lvivmozart.com/
38. Від рукопису до аудіосеріалу: презентація Опер Порфирія Бажанського Львівський будинок органної та камерної музики, ГО “Collegium Musicum“ та Галицьке Музичне Товариство 28 серпня Львівський будинок органної та камерної музики

(вул. С. Бандери, 8)

До Дня Незалежності Львівський оганний зал, Collegium Musicum і Галицьке Музичне Товариство підготували новаторський проект, що повертає в українську культуру забутого композитора Порфирія Бажанського. Світові прем’єри, видання клавіру творів, реліз документального фільму і публікація інноваційного аудіосеріалу – такими є результати проекту “Ukrainian Live. Порфирія Бажанського”. Детальніше за посиланням – http://bazhanskyi.live/
39. РяснеFEST Громадська організація “Інститут розвитку“ 29 серпня Мікрорайон Рясне, подвір’я школи

№ 92

Щорічний фестиваль в мікрорайоні Рясне. В програмі – майстер класи, вікторини, спортивні змагання та концерт.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.