Святкові події

Львівщина вшановує учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 15 лютого, на Львівщині відбуваються заходи з вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 26-ої річниці виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У них взяв участь голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Зокрема, керівництво області та міста, військовослужбовці, представники ветеранських організацій та громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 рр.». До цього знаку афганці традиційно йдуть пішою ходою. Біля пам’ятного знаку представники духовенства відслужили екуменічну панахиду. Потім зі скорботним словом до громади звернувся голова Львівської обласної організації української спілки ветеранів Афганістану Ігор Равлінко.

Окрім того, у рамках вшанування учасників бойових дій на Львівщині   сьогодні голова Львівської обласної ради Петро Колодій та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка разом із представниками громадськості, військовослужбовцями та членами їхніх сімей поклали квіти до могили генерала Сергія Кульчицького та могил загиблих на Майдані Незалежності, що на «Полі почесних поховань № 67» Личаківського кладовища. Потім на «Полі почесних поховань №76» Личаківського кладовища хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в зоні АТО та поклали квіти та запалили лампадки біля їхніх могил. Опісля всі разом помолилися за військовослужбовців, полеглих на сході України.

У коментарі голова Львівської обласної ради Петро Колодій відзначив: «Сьогодні ми вшановуємо тих українців, яким у мирний час випало брати участь у бойових діях за межами Батьківщини. «Афганці» заслужено користуються повагою, бо виконали з честю свій військовий обов’язок. Однак місія захисників не завершена досі. Воїни-афганці продовжують працювати і виховувати власним прикладом духовну міць і національну свідомість у молодого покоління. Ми пам’ятаємо «афганців» на барикадах на Грушевського, ми дякуємо кожному, хто пройшовши пекло в Афганістані, нині боронить рідну Україну на Донбасі». Голова обласної ради наголошує: «Дякуємо тим, хто сьогодні зберігає дух боротьби, дякуємо тим, хто допомагає українським солдатам у цій війні, хто допомагає родинам загиблих. Поклін за мужність та силу –живим, і вічна пам’ять – загиблим».

Голос Сокальщини на GoogleNews