Головна / Святкові події / Найменше містечко України святкувало на славу

Найменше містечко України святкувало на славу

Урочистості, приурочені Дню міста Угнів, спільно з фестивалем польсько-української культури розпочалися біля костелу Успення Пресвятої Богородиці.

Місцеві жителі вітали гостей хлібом-сіллю, прикрашеним синьожовтими, білочервоними стрічками. Особливістю цієї зустрічі було те, що паломники з Польщі вперше йшли на святкування через піший перехід в Угнові. Взяли участь у святій Літургії в костелі, побували на спільному концерті, а також були учасниками спортивних, масових заходів.

Святкування відкрив заступник міського голови Ігор Мороз, який привітав гостей з Днем міста. Від імені районної влади угнівчан поздоровила керівник апарату РДА Марія Христинич.

Опісля сердечні слова сказав війт гміни Ульхувек Лукаш Клебек. А далі розпочалася Літургія.

Cвяткування в Угнові започатковані ще в 2004ому, відтоді гості з Польщі разом із угнівчанами моляться до св. Антонія  покровителя костелу.
Потім багаточисельна громада у національних строях з центра міста у супроводі духового оркестру державної служби пожежників ТомашоваЛюбельського попрямувала на стадіон.

Святкова сцена, прибраний майданчик створювали піднесений настрій.

На міському стадіоні, де проходило свято, можна було посмакувати обідом, приготовленим працівниками дитячої дошкільної установи (завідувач Наталія Магулка), був смачненький борщ від аграрнобудівельного ліцею (директор Іван Гейко), а запашним напоєм пригощали присутніх працівники місцевої школи (директор Роман Сподарик)  і все це відбувалось під милозвучні, жартівливі пісні учасників художньої самодіяльності.

Фольклорний ансамбль "Угнівчанка" під керівництвом Ганни Горячої виконав пісні "Терлиця", "У зеленім саду", "Ой, не ходи, Орисю". Спів угнівчанки супроводжували власними оригінальними інструментами.

Дівочий ансамбль"Юність" заспівав "Рідне місто", а дитячий колектив "Мальви" (керівник Ганна Горяча) продемонстрував гостям піснюкомпозицію "Соняшник". Жіночий вокальний ансамбль"Світанок" представив слухачам ритмічну композицію "Рідний край".

На свято завітали також сусіди з Польщі. Чарували співом народний колектив "Яшмін" з Жепліна (керівник Казимир Войцеховський), народний колектив "Тарніна" з Тарношина (Люцин Оздоба), народний колектив "Вільга" з Телятина.

На сцені демонстрували таланти і зовсім юні, і молодь, і старше покоління.

З історією міста Угнів ознайомили присутніх заступник директора аграрнобудівельного ліцею, автор книги "Угнів  найменше місто" Надія Канюка та директор музею Галина Губені.

З історичних джерел відомо, що Угнів, як місто, існував вже в XV столітті.

Угнів згадано в літописах як містофортецю, яка захищала своїх мешканців, тому їх більшало, розвивалася торгівля. У 1622 р. побудовали цегляний костел, а у 1870ому поляки відкрили у колишніх монастирських келіях школу. Коли вони переселились з Угнова на захід до Польщі, костел спорожнів…

Сьогодні надбанням міста є церква Різдва Пресвятої Богородиці  одна з найкращих в Галичині, яка славиться художнім розписом. Настоятель місцевого храму о. Богдан Паращак старається, щоб святиня стала окрасою Угнова. Та справжньою гордістю міста є люди, які тут живуть і працюють.

В Угнові функціонують дитячий садок, де виховується п’ятдесят дітей, Народний дім, бібліотека, амбулаторія сімейної медицини, а також відділи Белзької райлікарні.

Жителі Угнова подякували керівництву району, а також депутату Сокальської районної ради Ігорю Морозу, депутатам Угнівської міськради за відкриття аптеки.

На стадіоні зібралось також чимало людей, які небайдужі до футболу. Цього дня показати себе та позмагатися в майстерності з’їхалися до Угнова хлопчики та дівчатка 19992000 р. н. з с. Хлівчани (тренер Микола Русин), м. Белз (тренер Наталія Кожушко), а також сіл Річки, Домашів, Карів.

Турнір виявився цікавим та напруженим, однак успішним для дитячої команди "Арсенал" м. Угнів (представник Віктор Турій), яка у фіналі перемогла "Авангард" (м. Белз) з переконливим рахунком 4:0.

Голова Сокальської районної організації партії "Удар" Віталія Кличка, Андрій Сенюк та член ради Львівської обласної організації Ігор Самардак вручили призерам пам’ятні м’ячі, кубки, медалі.

Відділ молоді та спорту Сокальської РДА відзначив кращих гравців турніру  Віталія Гевича, Віталія Гнатишина (м. Угнів), Всиля Жука (с. Домашів), Михайла Лиса (с. Карів), Віталія Мельоху (с. Хлівчани), Назара Кожушка (м. Белз).

До присутніх звернувся і вихідець з Угнова священник о. Броніслав Буцкі: "Згадую своє дитинство, той час. Як вихідцю з Угнова, мені приємно бути тут, молитися. Парафіяни, яким служу в Польщі, знають про Угнів. Як буваю далеко у світах, то завжди підкреслюю, що я виходець з Угнова. Хочу, щоб місто розвивалось, ставало кращим".

Ініціатор спільної події, пробощ парафії в с. Дениски ксьондз Вєслав Мокшицький, теж привітав громаду Угнова: "Місцева кухня, традиційний одяг угнівчан, дебати про спільні проблеми та народна музика в містечку  то зближує нас. Дуже добре, що серед учасників було багато молоді, бо кому, як не молодим продовжувати традиції добросусідства, що сприятиме налагодженню контактів та єднанню двох народів".

Того таки дня між Угновом і гміною Ульхувек підписали договір про взаємовигідне регіональне співробітництво у сфері розвитку культури, туризму, охорони навколишнього середовища, інших напрямків.

Закінчився концерт виступом народного артиста України Тараса Курчика за сприяння мецената, депутата Львівської обласної ради Андрія Корната.

Свято вдалося на славу. Жителям міста запам’ятається цей день надовго.

Віктор ТУРІЙ.
м. Угнів.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!