Головна / Святкові події / Ми твердо відстоюватимемо українські інтереси

Ми твердо відстоюватимемо українські інтереси

Напередодні нового 2011 року Ігор ДАЦЮК вперше як голова Сокальської районної ради відповів на запитання журналістів часопису "Голос знад Бугу".

– Ігоре Михайловичу, минає 2010 рік. Саме наприкінці цього року Вас обрали головою Сокальської районної ради, як Ви оцінюєте рік, що минає?

– Найперше, 2010-й – це рік, який для України і наших громадян був непростим і досить складним, як у політичному, так і соціальноекономічному плані. Це рік президентських виборів, де обрали нового Президента України. У 2010 році пройшли вибори до місцевих рад і сформовано на місцях виконавчі органи. Обрано голів сільських і міських, депутатів різних рівнів, отже, структура органів місцевого самоврядування вже сформована. Закінчуємо цей рік з новим Податковим кодексом та з новою редакцією Бюджетного кодексу.

Заверщуємо 2010-ий зі здобутками і проблемами.

Як депутат попереднього скликання районної ради хочу сказати, що наша фракція від Конгресу українських націоналістів працювала плідно.

Чимало питань, які розглядали на сесії, ми вивчали і вносили свої пропозиції. І час підтвердив, що ми мали рацію щодо виділення коштів на ті чи інші статті та на вирішення тих чи інших проблем.

– Які Ваші прогнози, сподівання і задуми на рік, що приходить?

– Зараз вступаємо в новий 2011 рік, за висновками фахівців, фінансистів, бюджет цього року, напевно, найскладніший за останнє десятиліття. На підставі нового Податкового кодексу від нас забиратимуть багато місцевих податків і зборів, бюджет стає більш централізованим. Через півроку побачимо чи справдяться прогнози і тоді можна буде робити якісь висновки і корегувати те, що маємо. Ніхто напевне не знає як ці речі у нас будуть виходити, як установи будуть функціонувати, які будуть видатки, які програми виконуватимуть, які потрібно якнайперше фінансувати. Депутатський корпус Сокальської районної ради вже сформований і для нас найголовніше завдання, аби районна рада працювала злагоджено, ефективно, приймала рішення згідно з чинним законодавством, прогнозовані, виважені і максимально сконсолідовані і будемо докладати всіх зусиль, аби було порозуміння: і серед депутатського корпусу, і між гілками влади – райдержадміністрацією і районною радою та між міськими і сільськими радами. Минулого тижня ми проводили засідання з міськими і сільськими головами і вели мову на цю тему, сподіваюся, що дійшли до взаєморозуміння і матимемо підтримку,

Найперше, що запланували – це соціальні, економічні, а також питання життєдіяльності господарського комплексу району. До речі, саме ці проблеми ми обговорювали з головою райдержадміністрації. Переконаний, що треба братися за роботу, закочувати рукави і працювати. Звичайно, лобіюватимемо інтереси на рівні місцевого самоврядування. Твердо стоятимемо на українських ідеологічних засадах: це збереження української мови, відстоювання нашої української історії, це і питання голодомору, дійсно геноциду української нації. Від таких засадничих речей жодного кроку відходити не будемо. Твердо відстоюватимемо наші українські інтереси.

Є питання соціальноекономічного спрямування, і ми вирішуватимемо їх спільно з райдержадміністрацією. Найперше і найболючіше з них – це стан дорожньої інфраструктури. Делікатно кажучи, яка є у катастрофічному стані. На жаль, законодавча база така, що не можемо проводити видатки з районного бюджету на ремонт доріг. Бо вони на балансі в Службі автомобільних доріг України. Я свідомий того, що людям байдуже, на чиєму балансі дороги, їм потрібні нормальні, якісні дороги. Вони платять податки і хочуть й мають право вимагати добрих доріг. Зрештою, бачимо приклад сусідньої Волині, де ця дорожня інфраструктура є у значно кращому стані, ніж у нашій області і, зокрема, у Сокальському районі, Отож вважаю, що для районної ради і райдержадміністрації це найголовніше питання, аби виправити становище з дорогами. Можемо працювати у кількох напрямках з Службою автомобільних доріг України. Це якнайбільше залучення коштів, аби можна було проводити ремонтні роботи. Ми хочемо, звичайно, працювати у правовому полі, і будемо це робити. Найперше наше завдання – взяти на баланс комунальні дороги, які є в сільських і міських радах. Адже, якщо дороги в Сокалі чи Скоморохах не на балансі міської чи сільської ради, то відповідно видатки на їх ремонти здійснювати не можуть. В першу чергу братимемо на баланс комунальні дороги, які є в наших населених пунктах, щоб потім мати змогу виділяти кошти на їх ремонт.

Щоб не сталося такого парадоксу, як у Волиці, де дороги не були на балансі місцевої ради, а директор ПАФ " Білий Стік" Олег Іванчина за кошти фірми поремонтував їх, і тепер ще й має проблеми. Бо вважається, що це незаконні видатки, хоча зроблена добра справа для людей, а це ж недоліки нашого законодавства.

Друге питання, яке я вважаю стратегічним для нашого району – це митний перехід УгринівДолгобичів. Знаю, що вже протягом другого півріччя 2010 року райдержадміністрація розробила заходи, аби дійсно митний перехід діяв. Найперше треба подякувати польській стороні, яка наполягала пришвидшити вирішення цього питання, У них інфраструктура вже готова на 80 відсотків, аби цей перехід був відкритий. Які заходи вже було зроблено? Було внесено в регіональну програму ремонт дороги, думаю, у 2011 році ці роботи виконають і виділять 56 мільйонів гривень на ремонт дороги УгринівХоробрів. Також передбачено ремонт відтинку дороги КовельЛьвів через територію нашого району і відповідно проект відведення землі, містобудівне обґрунтування. Недавно відбулася колегія обласної державної адміністрації щодо проведення Євро2012, де розглядали підсумки за минулий рік і планували роботу на рік наступний. Відповідно і в нас така нарада відбулася з представниками архітектури, земельної служби райдержадміністрації, районної та Хоробрівської •рад. Ми визначили наші конкретні дії і кроки щодо подальшої роботи. Отак крок за кроком робитимемо щоденну роботу, щоб до 2012го, до чемпіонату Європи з футболу цей митний перехід вже функціонував.

Розвиток митного переходу дасть нам поштовх економічний – це і створення робочих місць, і залучення інвестицій, розвиток інфраструктури дорожньої, придорожньої, взагалі розвиток нашої господарки. Вважаю, якщо це вдасться зробити, це буде дуже велика справа, Це буде навіть не вікно в Європу, а двері для нашого району. На жаль, в районі ми до цього йшли більше десяти років і сподіваємося, що це все буде зроблено.

– Як сподіваєтесь покращити роботу з місцевими радами, щоб був тісніший взаємозв’язок між різними гілками влади?

– Одним з основних завдань вважаємо ефективну роботу райдержадміністрації, районної і місцевих рад. Ми хочемо ввести програму, яка умовно називається “Електронна рада”, встановимо Інтернет у кожній сільській і міській радах, аби можна було працювати з ними через Інтернетмережу, аби керівники не їздили щотижня до Сокаля за документацією чи вирішувати ті чи інші проблеми. Це дасть поштовх для розвитку Інтернетмережі в майбутньому. І головне завдання – працювати ефективно і злагоджено на розвиток господарки району і на благо наших мешканців. Коли адміністрація, районна рада та місцеві органи самоврядування будуть робити спільні кроки в цьому напрямку, то, я вважаю, питання, які нині є актуальними, в більшості можуть бути вирішені.

– Та для того, аби робити "ті спільні кроки" і в депутатському корпусі має бути конструктивна робота, а не перетягування канату, політиканство…

– Вважаю, що треба діяти в кількох напрямках. Організаційно чітко готувати роботу сесій. Ми налаштовані на конструктивну співпрацю з усіма фракціями, які є в районній раді, сподіваюся, що і від них буде таке ж розуміння. В самому депутатському корпусі між фракціями має панувати ділова, дружня атмосфера, щоб ми виносили питання на сесію максимально погодженими і максимально опрацьованими в комісіях, на засіданнях фракцій, аби виходити з єдиним, добре обдуманим і проаналізованим рішенням на сесію районної ради.

Вже створені і обрані голови комісій. Зараз формуватимуться фракції, депутати узаконять ту чи іншу свою структуру, запрацює президія районної ради у складі керівників комісій та представників фракцій і будемо працювати. Думаю, що час покаже, як ми всі готові до конструктивної роботи на благо свого краю.

– Ігоре Михайловичу, за цей короткий проміжок часу, як Вас обрали головою ради, до Вас приходили депутати, з чим вони звертались?

– Найперше, депутати звертали увагу на ті чи інші соціальні питання, а загальні питання роботи ради опрацьовуємо з депутатськими фракціями. Наступна сесія буде дуже важлива, адже там йтиме мова і стосовно організаційної роботи ради, і прийняття бюджету. Як швидко і оперативно приймемо бюджет протягом січня, так і відповідно фінансуватимуть наші установи, виплачуватимуть заробітну плату. Ми маємо ввійти в новий рік з бюджетом.

– Минулої каденції, завдяки виконанню бюджету, були виділені кошти на придбання техніки комунальним підприємствам Сокаля.
– Ще минулої каденції протягом 2010 року районна рада виділила кошти для Сокальської міської ради для придбання для комунальних служб міста відповідних механізмів. Підходитимемо до цих питань комплексно і вважаємо, до всіх міських і сільських рад має бути підхід справедливий, забезпечення коштами усі сільські і міські ради має бути справедливе і рівномірне. Тоді буде легше працювати.

– Напередодні Нового року і найбільшого християнського свята – Різдва Христового прийнято вітати один одного, що б Ви хотіли побажати передплатникам часопису "Голос знад Бугу", а також всім нашим краянам?

– Наша газета "Голос з над Бугу" має велику і славну історію, Цього року їй минуло 92 роки. Я вітаю колектив, дописувачів і читачів часопису, який має такі давні державницькі засади. Наша газета серед районних часописів області є найбільш передплачуваною. Якщо читачі її передплачують, отже, шанують. Хочу побажати Вам вдячного читача, щоразу більшого тиражу, аби в новому році творчі плани, які Ви задумали, здійснювалися.

Краянам бажаю щастя, добра, здоров’я, успіхів, удачі, віри в добре майбутнє нашої Української Держави, аби їм було затишно в оселях, аби в їхніх родинах завжди були радість і багато гараздів. І дуже хочу, щоб ми, українці, гордилися своєю Українською Державою,

– Дякуємо за розмову, удачі, успіхів Вам і веселих та щасливих Різдвяних свят та Нового року!

Розмову вели

Василь СОРОЧУК та Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!