Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Музейники Сокаля відзначили своє професійне свято

18 травня щорічно відзначаємо Міжнародний день музеїв починаючи з 1977 року. В цей день більшість закладів працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали. Нагадаємо, з нагоди святкування у музеї «Людина.Земля.Всесвіт» тривала перша персональна виставка нашої краянки, художниці Уляни Кравець, яка була приурочена Міжнародному Дню музеїв розповіли працівники музею. Сьогодні увагу слухачів ми б хотіли зосередити на відомому сокальчанину Анатолію Стратоновичу Покотюку.

Мешкає він у мальовничому містечку Сокаль, який багатий на таланти, а це відомі спортсмени, політики, майстри своєї справи тощо. Серед них різьбяр, художник, поет, філософ, пророк Анатолій Покотюк. Його знають та цінують, як на Батьківщині, так і за її межами.

Десятки тисяч його робіт розійшлися по всьому світу. А почалося все з маленького села Княже, що на Львівщині, де народився митець.

З дитинства він полюбляв малювати. Роки минали, і настав час обирати майбутню професію. Не довго вагаючись, Анатолій вступив у художнє училище різьбярства, а продовжив навчання у Львівській академії друкарства. Вже тоді він почав створювати унікальні роботи використовуючи техніку різьби по дереву та інтарсії. Організовував перші виставки… Йшли роки і творіння талановитого різьбяра оцінила світова спільнота. Багато його робіт зберігаються у колекціях відомих релігійних діячів та політиків. Їх зуміли оцінити з десяток президентів країн Європи та України, міністри країн, Раджив Ганді, Святослав Реріх, вчені. Його роботи також знаходяться в багатьох музеях світу. Для прикладу Василя Курилика (Канада), музеях Реріхів (Нью-Йорк, Рига, Індія), Музеї Ціолковського (Калуга, Іжевське), музеях Космонавтики (Зоряне Містечко, Житомир), меморіальних музеях Сковороди, Шевченка, Чюрльоніса, Цандера, Гончара та багатьох інших. Свої роботи Анатолій Покотюк дарував і Папі Римському Івану Павлу ІІ-му, патріарху Любомирові Гузару, першому українському космонавту Леоніду Каденюку та багатьом іншим.

Народна артистка України Ніна Матвієнко ознайомившись з талантом та даром від Бога роботами Анатолія Покотюка присвятила йому такі слова: «Художник торкнувся дерева і в кожній його картині є маленький промінець світла, коли маленька мініатюра, то велика душа. Вона вмістилась в дивовижних руках. Хто торкається Творчості художника, забирає все добре, а дерево служить йому, як молитва»… Роботи митця мають глибокий філософський зміст та свою передісторію.

У кожному творі присутні три теми, яким автор присвятив своє життя перш за все це Україна, Релігія та Всесвіт. Це ікони Божої Матері, Ісуса Христа, мініатюри, в яких поєднується український побут та зображення Всесвіту. До речі, всі роботи зроблені з різних порід дерева, які він з особливою майстерністю підбирає, використовуючи їхні природні кольори та фактуру. Побачити найунікальніші твори митця можна у музеї «Людина.Земля.Всесвіт», що у Сокалі. Нагадаємо, його було створено у 1985 році зусиллям подружжя Анатолія та Наталії Покотюків, сьогодні це філія Львівського музею історії релігії. Поєднуючи роботу з творчістю, працюючи директором музею Анатолій Покотюк вкладає увесь свій талант, натхнення і світобачення. Художник по-філософськи осмислює життя, виражаючи в своїх працях Минуле, Сучасне і Майбутнє Людства, гармонію світу, пізнання Всесвіту, а кредом його життя є Бог і Україна. Сьогодні художник добре відомий в Англії, США, Канаді, Австрії, Австралії, Індії, Німеччині, Франції, Італії, Польщі, Угорщині, Болгарії та інших країнах світу включаючи і Україну. Художні роботи Покотюка є у багатьох приватних колекціях відомих людей. Багаторазовий учасник Всеукраїнських виставок, міжнародних конференцій в Україні і за кордоном, представляв мистецьку школу від Львівської Академії Мистецтв у м.Клівленд (США). Має художник й чималу кількість відзнак, дипломів та медаль, є членом Братства Києво-Могилянської Академії. Про сокальського митця і про виставки в музеї «Людина.Земля.Всесвіт», які організовує старший науковий співробітник музею Сокальської філії Львівського музею історії релігії Наталія Покотюк можна довго розповідати. Тому в одній із попередніх виставок ми поцікавилися у присутніх щоб вони побажали працівникам музею, більшість з них бажали побільше відвідувачів та цікавих виставок.

ТРК «Сокаль» приєднується до усіх побажань та зиче вітання усім працівникам музеїв Сокальського району та міста Червоноград з нагоди їхнього професійного свята. Бажаємо нових цікавих експонатів, подій та задумів. Нехай множаться добрі діла, а у Ваших оселях панує добро, мир, любов і злагода! Бажаємо плідних успіхів Вам і Вашим родинам.

Сокаль FM

Exit mobile version