Святкові події

На світлинах – маленькі українці

З світлин-портретів на нас дивились діти веселі, щасливі. Різні. Але їх об’єднувало одне – вишиванка. Зовнішня ознака приналежності до української нації. Тому й так радісно, так втішно було нам оглядати цю мозаїку світлин, на яких малята самі чи з батьками, з бабусею і дідусем, чи з сестричкою та братиком. Хтось був одягнений у бриль, в когось на голівці красувався віночок, синьожовті стрічки. На 240 фото відображені в динаміці реальні життєві ситуації, дитячі мрії та фантазії, пов’язані з Україною. І від тих яскравих, веселих, барвистих портретів-світлин аж потеплішало у прохолодному приміщення історико-краєзнавчого музею «Сокальщина», де експонувалася виставка фотографій вихованців дошкільних установ Сокальщини «У серці кожної дитини живе любов до України», яку організувала методист з дошкільного виховання Сокальського РМК Марія Тимошик. До участі у виставці були залучені вихователі 33 дошкільних навчальних закладів, музичні керівники, батьки вихованців дошкільних навчальних закладів.

На відкриття виставки прийшло чимало відвідувачів: батьки, вихованці дитсадків, сокальчани. Мабуть, нікого ця виставка не залишила байдужим, кожен оглядав світлини з усмішкою і радістю, бо на них – майбутнє України.

Ведуча урочистого відкриття виставки – методист Сокальського райметодкабінету Марія Тимошик підкреслила, що цей захід проводиться з метою утвердження родинного і суспільного виховання дитини як національної цінності, виховання любові до рідного краю та з метою формування громадської думки про необхідність патріотичного виховання для забезпечення повноцінного розвитку дітей. А також подякувала керівництву музею за те, що дали можливість експонувати тут цю цікаву виставку.

Сердечно привітав усіх присутніх директор історико-краєзнавчого музею «Сокальщина» Василь Волошин і побажав, щоб наших дітей виховували у дошкільних закладах, сім`ях в дусі українського патріотизму.

Завідувач райметодкабінетом Галина Гібляк підкреслила, що «Батьківщина може обійтися без кожного з нас, але ми без Батьківщини нічого не вартуємо. В школах, дошкільних закладах вчителі, вихователі шукають сучасні методи патріотичного виховання і нині держава цьому допомагає, бо існує концепція національно-патріотичного виховання. Але, думаю, що ідеальної моделі ніхто не придумає, бо найідеальніша – любити дітей і бути самим прикладом любові до України для них. Приємно побувати на такій акції, бо вона має мистецьку соціальну цінність, як приклад такого справжнього українського батьківства, де в родині формуються національно-патріотичні почуття. І в той же час має навчально-виховну цінність для наших діточок».

«Коли я дивилась на ці знімки, то зловила себе на думці, що нині дуже важко бути вірним собі, а ще важче бути вірним Україні, – поділилась враженнями завідувач ДНЗ №9 м. Сокаль Леся Калька. – Переконана, що щоденно, розмовляючи рідною мовою, шануючи традиції народу, вивчаючи історію рідного краю й інші потрібні науки, наші діти виростуть патріотами України». 

Зі словами вдячності до педагогів дошкільних закладів виступила Руслана Соловій – мама двох вихованців ДНЗ №8 м. Сокаль, зазначивши, що саме в дошкільних навчальних закладах педагоги виховують талановитих дітей, які вплетуть у національний вінок своє суцвіття таланту і велику любов до рідного краю.

А як щиро учасників та гостей виставки вітали маленькі патріоти з ДНЗ №5 м. Сокаль та їх наставники – музичні керівники сокальських дитсадків. Малята декламували патріотичні строфи про Україну, а музичні керівники професійно, з душею, наповненою любов`ю, співали про наш рідний край. Їх присутні у залі нагородили щирими оплесками. 

– Аж душа радіє, коли бачиш на світлинах таких милих дітей, одягнених у національний стрій, де б колись можна було організувати таку виставку, – ділиться враженнями Тетяна Золотоверхова. – A їх виступ перед нами – то вияв переконань справжніх патріотів-українців.

– Дуже рада, що у нашому музеї, де експонуються старожитності, археологічні, історичні знахідки, старовинні національні костюми – і раптом – такий свіжий струмінь, – говорить Надія Мельник. – Ці фотографії звеселяють душу думкою, що такими розумними, красивими ростуть наші маленькі українці.

Вихованці дошкільних закладів, оглядаючи виставку «У серці кожної дитини живе любов до України», знаходили на фотографіях себе чи своїх товаришів, дуже тішились, плескали в долоні. Також вони мали змогу ознайомитись і з всією експозицією музею. Очевидно, що сюди прийдуть оглянути світлини-портрети й інші відвідувачі, і вони зрозуміють, що ця виставка – це подих щастя, радості і твердої віри, що Україна є і буде.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.