Святкові події

На многії літа, Ваше Блаженство

22-23 січня у м. Києві з нагоди 10-річчя патріаршого служіння Глави УГКЦ Патріарха Любомира Гузара та Дня Злуки відбулись урочистості. Делегацію Львівщини, яка взяла в них участь, очолив голова обласної ради Олег Панькевич. Сокальщину на цих заходах представляв депутат Львівської обласної ради Роман Швед.

Вважаю, що святкування десятиліття патріаршого служіння Блаженнішого Любомира – подія, яка задасть тон церковному життю УГКЦ у 2011 році. З одного боку – це підсумок, а з іншого – початок.

Отож, 22 січня в одному з виставкових залів м. Києва відбулись урочистості з святковим концертом.

А 23 січня з цієї ж нагоди за участю Першо-ієрарха Церкви, а також владик – членів Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства, численного духовенства, монашества і чернецтва з усієї України, парафіян храму, представників громадськості та вірян Київської архієпархії УГКЦ, у храмі Святого Василія Великого у Києві була відслужена урочиста Архієрейська Божественна Літургія.

Говорячи сьогодні про патріарше служіння Блаженнішого Любомира, маємо на увазі саме його працю на шляху утвердження УГКЦ як Патріаршої Церкви. А Любомир Гузар – перший, хто всього лише за 10 років став Патріархом.

Численні представники духовенства та миряни, присутні на урочистостях, радо ділились своїми враженнями про Патріарха. Я б сказав, що сьогодні навіть немає таких християнських чеснот, яких би йому не приписували. Пастир, Людина, далекоглядний стратег, Батько, муж молитви, взірець смирення, перераховувати чесноти можна дуже довго. І кожен висловлював своє захоплення. Будучи глибоко смиренною особою, Патріарх впливає на найбільш впливових і стає близьким навіть до тих, хто є якнайдалі. Попри нелегкі суспільнополітичні обставини Патріарх не розгублюється і не втрачає оптимізму. Він демонструє рішучу громадянську позицію і сміливо говорить про найболючіше. А це лише перший десяток років його діяльності. Дякую долі та Богові, що мав нагоду доторкнутись до святині. Ще раз щиро вітаю Патріарха з першим десятиліттям його служіння. На многії літа, Ваше Блаженство.

Роман ШВЕД, депутат Львівської обласної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews