Святкові події

На Сокальщині відбувся концерт з нагоди 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького

З нагоди 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького у Сокальському районному народному домі відбувся концерт. Направду шляхетний, високодуховний. Шкода лишень, що люду сокальського було небагато. Можливо, дощ усьому причина… Але ті, хто прийшов з самого початку і трохи пізніше, щиро аплодували нашим музикантам, співакам, декламаторам за виступи, які звучали зі сцени.

У літературі про Предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького є така думка: "Митрополита любили й шанували свої і чужі, його цінили й подивляли люди різних національностей, різних віровизнань та різних переконань…" Митрополит Української Греко-Католицької Церкви Андрей Шептицький заслуговує звання "Праведника народів світу", вважає Нобелівський лауреат з хімії, професор Роальд Хоффман з Корнельського університету (США).

Власне як про монаха, надзвичайно високодуховну особу, і разом з тим наскрізь "людську" людину говорив о. Миколай з червоноградського монастиря св. Юрія.

А канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії о. Роман Синицький, зокрема, сказав що "ми зібралися тут, щоб вшанувати людину, яка набагато років наперед випередила свій час. Митрополит Андрей ще п`ятдесят років тому бачив майбутнє нашої держави. Він знав, що треба робити, щоб наша Україна, були сильною, могутньою, незалежною. Коли у 38 років він обійняв престіл Предстоятеля УГКЦ, його не відразу сприйняли. Але не по словах судимо ми Митрополита Андрея, а по його вчинках. З великою ревністю він взявся за віднову нашої Церкви. І не лише. Він закладав школи, лічниці, створював осередки тверезості, кредитні спілки, підтримував обдарованих українців коштами, допомагав їм здобути освіту. Багато добрих справ робив Митрополит для нашого народу і нашої Церкви." Отець Роман щиро подякував організаторам цього свята і тим, хто прийшов у такий спосіб вшанувати Мойсея українського народу. Про значимість постаті Андрея Шептицького сьогодні вів мову депутат районної ради Олег Кожушко, а також подякував усім доброчинцям, а саме представникам лісництв, які допомагали у ремонті сцени у Народному домі м. Сокаля.

На концерті звучало багато духовних творів. З церковного гімну "Боже, великий, єдиний" її розпочав хор церкви св. Архистратига Михаїла під керівництвом Олександри Капелусь (на знімку вгорі). А далі на сцені виступали викладачі Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка: струнний ансамбль, струнний дует, тріо бандуристів, Оксана Яник (на знімку внизу) (спів), а також учень цієї школи, лауреат обласних та всеукраїнських конкурсів, акордеоніст Назарій Куртяник. 

Про підтримку українських пластунів Митрополитом Андреєм Шептицьким розповідав представник Сокальського "Пласту" Євген Матвіїв. А потім сокальські пластуни представили театралізоване дійство "Андрей Шептицький  погляд через роки".

Вірш про Андрея Шептицького читала Христина Шкаврін. І ще один церковний хор з села Комарева (керівник Галина Климчук) виступав на сокальській сцені. Зачарували своєю авторської піснею Лілія Радзимінська та духовними творами вокальний ансамбль Сокальсько народного дому "Любисток".

У вестибюлі Народного дому працівники Центральної районної бібліотеки ім. В. Бобинського підготувати книжкову виставку, присвячену Митрополиту Андрею Шептицькому.

Отож, поборовши ворога, ми врешті повинні дослухатись до таких простих і мудрих порад великого духовного наставника та збудувати справжню "Рідну українську Хату"  таку, про яку мріяв сам Митрополит Андрей. Таку Державу Українську, якою гордитимемося.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews