Святкові події

На Сокальщині відсвяткували столітній ювілей жіночої громадської організації «Союзу українок». 

12 листопада в актовому залі школи №4 відбулись урочистості з нагоди столітнього ювілею жіночої громадської організації «Союзу українок».

Привітати жінок-союзянок прийшли голова районної ради Микола Пасько, голова Львівської організації Союзу українок Ольга Пастушенко, директор Сокальського історико-краєзнавчого музею “Сокальщина” Василь Волошин, депутат районної ради Олег Солодяк та представники делегацій районних осередків «Союзу Українок» Сокальщини.

Голова районної ради, Микола Пасько, відзначив, що союзянки – це Українки з великої літери, зі своєю власною 100 річною історією. Берегині не тільки рідної оселі та краю, а й всього національного здобутку українського народу протягом століття.

Про цю подію, він також написав на своїй сторінці й фейсбук: “Сьогодні- 100 років союзу українок! Сокальський осередок цієї поважної громадської організації-найкращий на Львівщині. Це і не дивно- адже сокальчанки – надзвичайно мудрі і активні жінки. Прийшов нині привітати найліпшу половину Сокальської громади.” 

Як зазначила голова Сокальської районної організації Союзу Українок Ірина Мандрик: “Упродовж століття діяльність цієї організації активно розвивалась на території Сокальської району”. Вона також розповіла про історію створення та розвитку жіночої організації на Сокальщині, поділилася її здобутками та закликала бажаючих долучатись до численних  різноманітних акцій, які втілюють союзянки.

 

До слова. «Союз українок» — найбільша жіноча організація в Галичині, основною метою якої була і є активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.