Святкові події

На Сокальщині відзначили День Соборності

22 січня в Сокальському районному Народному домі пройшла урочиста академія, присвячена 100 річниці з дня проголошення Акту Злуки. Патріотичний концерт зібрав повний глядацький зал. Були присутні представники влади міста та району, депутати, духовенство, учнівська молодь і громада Сокаля.

Традиційно захід розпочався із благословення митрофорного протоієрея, отця Ярослава Кащука.  З вітальними словами до присутніх звернулись заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко та заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук.

Звертаючись до громади Василь Бойко наголосив: «У цей день ми особливо повинні задумуватись над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Поліссі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків. Це усвідомлення, а також любов до рідної землі й земляків, насправді, важливіше за будь-які партійні уподобання й політичні розбіжності.

На Сокальщині відзначили День СоборностіВпевнений, що лише спільними зусиллями ми здатні зробити наш край ще прекраснішим, а Соборну Україну – могутньою та економічно розвинутою державою. Єдність, братерство, взаємодопомога роблять нас гідними нащадками наших величних волелюбних пращурів. Лише спільно ми можемо відстояти свою країну.  В єдності – наша сила! Миру вам і Божої благодаті!»

В ході урочистої академії присутні згадали історичні події, які мали місце у 1919 році, як українці долали тернистий шлях до соборності і чому об’єднання України відбулось суто символічно і не вдалось завершити процес формування однієї української держави.

Також відбувся патріотичний концерт підготовлений художніми колективами Сокальського району. По його завершенню, громада урочистою ходою прийшла до пам’ятника першому президентові ЗУНР Євгену Петрушевичу. Пластуни та військові поклали квіти до підніжжя, а священники відслужили панахиду. Завершився захід спільним виконанням гімну України.

На Сокальщині відзначили День Соборності    На Сокальщині відзначили День Соборності

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.