Святкові події

Новорічна ніч у Львові – як провести?

Наприкінці грудня – традиційні клопоти: де зустріти Новий рік? Левова частка українців обирають варіант святкування вдома, бо так економніше. Тим, кому нецікаво зустрічати Новий рік біля телевізора і наминати салат олів’є, обирають вечірку у розважальному закладі. Там вам і вечеря, і конкурси, і музика, і танці. Журналіст «» дізнавалася, чим цього року в ніч на 31 грудня розважатимуть львів’ян та гостей міста.

Зателефонувала у кілька ресторанів та нічних клубів. Тенденція – від Діда Мороза і Снігуроньки більшість закладів відмовляються, бо це пережиток радянського минулого. Деякі заклади пропонують гостям подарунки під час шоу-програми не від Діда Мороза, а від Санта Клауса. «Не пасує святкувати з Дідом Морозом, коли наші воїни мерзнуть в окопах, захищають мирне небо над нашими головами»,— розповів «ВЗ» менеджер одного з кафе Данило. – Тепер Новий рік модно зустрічати в патріотичному стилі, зокрема у формі вечорниць, батярських гулянь або чогось історичного, пов’язаного зі Львовом».

Цього року вартість новорічної вечірки підвищилась на 300-400 гривень. Кафе на периферії беруть від 400 гривень з особи, а в центрі – від тисячі. Ресторатори кажуть, на ціну впливає драконівський стрибок ціни газу, комунальних послуг, коливання на валютному ринку (більшість продуктів заклади харчування купують за кордоном).

Нічний клуб «Рафінад» влаштовує новорічну вечірку в стилі батярських гулянь. Гостей розважатимуть штатні «батяри» клубу – Staryo Goniber (один із кращих шоуменів, діджеїв Західної України), шоу-балет The borsch. Віп-гість — переможець проекту «Голос країни» Іван Сяркевич. Цього року вартість вечірки в цьому клубі – 1300 гривень на особу. Минулих років ціна новорічної забави була у межах 600-800 гривень. Дискотека для тих, хто не замовив столика, – 250 гривень.

У нічному клубі «Антураж» Новорічна ніч буде під знаком дежавю – «Назад у 90-і «Стиляги року». Для гостей співатиме також Іван Сяркевич, танцюватиме шоу-балет Fiyesta. Як розповів «ВЗ» арт-директор клубу «Антураж» Юрій Хомин, за участь у новорічній вечірці треба викласти 1300 гривень за особу. У ціну входять розважальна програма та святкове меню (торік це коштувало тисячу гривень). Дискотека для тих, хто завітає до цього клубу після першої ночі, – 200 гривень.

«Уже маємо попередню резервацію столиків на Новий рік,— каже пан Юрій.— Але, як свідчить практика, люди активно бронюють місця за тиждень до Нового року».

Fashion Club пропонує зустріти Рік Мавпи в масонському стилі. Ціни зашкалюють: столик на одну особу в караоке-залі – 1600 гривень, на веранді – 2 тисячі, у віп-залі – 2,5 тисячі гривень. Якщо хочете сидіти за барною стійкою, – витягайте з гаманця 2 тисячі гривень.

У нічних клубах центру Львова кажуть, що на новорічну вечірку мають постійних гостей. 90% — іноземці, 10% — львів’яни. «Оскільки вартість вечірки у нас сягає двох тисяч гривень, до нас приходять переважно багаті італійці, німці, турки,— розповів арт-директор одного з нічних клубів в центрі Львова Олексій. – Заздалегідь замовляють столик через Інтернет, а в день святкувань дають нам хорошу виручку на барі. Замовляють дороге шампанське, пригощають також наших дівчат. Іноземці вміють розважатися».

Кафе та пивні бари пропонують трохи дешевші варіанти новорічних гулянь – 700-900 гривень з особи. Та програма скромна – виступ групи «Лесик бенд», лотереї, дискотека.

Один із готелів Львова пропонує зустріти Новий рік у… сауні. Компанія з восьми осіб має викласти за таке задоволення 5 тисяч гривень (у вартість входить святкове меню). Якщо лише попаритися – 4 тисячі гривень. Цей готель також пропонує зустріти Рік Мавпи з африканським присмаком (1200 гривень з особи). Живої мавпи ніхто не обіцяє, зате буде конкурс бананоїдів. Хто швидше з’їсть, тому приз.

Новий рік у карпатському стилі — також є пропозиція ресторану «Гуцульська ґражда» (400 гривень з особи). Новорічну програму у стилі львівського кабаре пропонує «Ресторація Бачевських». Побачити Львів столітньої давності допоможе польський режисер, сценарист, історик Славомір Говін. Вечірка обійдеться у 1500-2500 гривень.

Голос Сокальщини на GoogleNews