Святкові події

Він служив церкві і народу

«Про нього слава скрізь по світу вже лунає,

Бо він підойма душ, нездоланий борець;

Щоб світ весь перейти – таких, як він, немає – 

У нього скелі міць і віри всім взірець».

Такими рядками розпочався творчий звіт Народних домів сіл Скоморохи, Ромош, Перетоки, присвячений пам’яті Андрея Шептицького. Він проходив у Народному домі с. Перетоки. Розпочався захід з молитви до Андрея Шептицького, яку промовив парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Перетоки о. Михайло Вітт.

Глядачі і гості з захопленням слухали розповіді про Андрея Шептицького з уст ведучих – Зоряни Цюприк з Перетік та Анастасії Курач зі Скоморох. Матеріали до сценарію підбирали бібліотекарі разом з працівниками культури Скоморохівської сільської ради. Ведучі багато цікавого і нового розповідали про життєвий шлях Митрополита, про нього, як «князя української церкви і провідника українського народу», про Андрея як мецената української науки та мистецтва, доброчинця сиріт і немічних, оборонця переслідуваних, ревного патріота, ініціатора багатьох починів церковного і національного життя в Україні та на поселеннях.

Також у концертній програмі брали участь вокальний ансамбль Народного дому с. Перетоки, народний ансамбль танцю «Барвінок» с. Скоморохи, солісти: Тетяна Гнатів, Анастасія Курач, Софія Антосюк, Роман Курач. Гарно співали дуети у складі Андрія Когута і Марії Сайко з с. Перетоки, Кароліни і Віктора Єлєсєєвих з с. Ромош. Глядачі мали змогу почути художнє читання у виконанні Наталії Штокало, Яни Касян, Тетяни Павлів, Вікторії Кнейчук з с. Перетоки, Нелі Прихідько, Анастасії Курач, Поліни Васько зі Скоморох, Кароліни Єлєсєєвої з с. Ромош.

Cлово мала і Скоморохівський сільський голова Надія Гібляк, яка дякувала усім учасникам за прекрасні виступи, всім організаторам і керівникам – за належну підготовку і представлення робіт на належному рівні. Також сільський голова згадала усіх воїнів з сіл, які повернулись з АТО або ще там перебувають. Люди оплесками і квітами привітали усіх Героїв.

Свято пройшло на одному диханні. Глядачі з нетерпінням чекають на нову концертну програму.

Оксана ФАРИНА, методист Сокальського районного Народного дому. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews