Святкові події

Пам’ятаймо подвиг Героїв Крут

Колись молодь Сокаля відзначала роковини Героїв Крут, котрі загородили шлях підступу червоних банд Муравйова до столиці України – Києва.

Юні студенти, курсанти військових училищ самовіддано, свідомо до останнього патрона, в рукопашному бою проти озброєних до зубів чисельністю в сотню раз більше від куреня молодих захисників Батьківщини, впали геройською смертю. Це стало факелом, безсмертною пам’яттю для юних поколінь.

В день роковин студентська молодь гімназії, семінарії, торговельної гімназії, семирічних шкіл старшокласники, молодь на знак пам’яті додержувались посту, були присутні на поминальній торжественній літургії в церкві св. ап. Петра і Павла, приймали св. Причастя.

Тоді посеред церкви на катафалку встановили домовину, покриту національним прапором, зверху якої поклали шапкумазепинку, а біля підніжжя  терновий вінок з вплетеною калиною, обведений жовтоблакитною стрічкою. Посередині вінка встановлений тризуб з мечем, символ УВО, ОУН.

Панахиду відкрили молитвоюдуховним Гімном:

Боже, вислухай благання,
Нищить недоля наш край.
Люд у кайданах,
Край у неволі
Навіть молитись ворог не дасть.
Боже Великий, дай Україні
Силу і волю, власть…
Боже нам єдність подай.

В панахиді брали участь духовенство трьох церков  св. ап. Петра і Павла, Миколаївської та Михайлівської, а також свідома громадськість м. Сокаля.

Ввечері, в домі "Просвіти", відбувся концерт силами художніх гуртків. Лунали стрілецькі пісні часів визвольних змагань за волю України 1917-1918 років.

Звертаюсь від імені ветеранів, які пам’ятають часи польської окупації Галичини до священнослужителів всіх християнських конфесій, керівників Народних домів, шкіл: відновіть старі традиції. Це наш святий обов’язок у вихованні молоді прищеплювати любов до Батьківщини на прикладі тих юних сердець, які поклали своє життя в боротьбі за волю України.

Мирослав БАБСЬКИЙ,
колишній студент Сокальської гімназії.

Голос Сокальщини на GoogleNews