Головна / Святкові події / Парад вишиванок

Парад вишиванок

24 серпня, з нагоди 22-ої річниці Незалежності України, в Сокалі молодіжна громадська організація "Сокіл" та Сокальська районна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" організували святковий "Парад вишиванок". В цей день мешканці та гості міста у вишиванках урочисто пронесли десятиметровий прапор України центральними вулицями Сокаля.

Свято розпочалося урочистим віче на центральній площі перед пам'ятником Тарасові Шевченку, яке відкрив голова Сокальської районної організації ВО "Свобода" Ігор Петренко. Свободівець привітав учасників заходу з Днем незалежності України.

"Цей день для всіх українців є насправді святим, адже став квінтесенцією всієї боротьби за незалежність України. Тіла героїв, які впали в землю як зерна, проросли 22 роки тому незалежністю України й активною та небайдужою молоддю. Приємно, що саме молодь започатковує хорошу традицію святкування Дня незалежності України парадом вишиванок. За цей день віддали життя мільйони українців, які вірили в те, що незалежність обов'язково настане. Ми повинні пам'ятати та вшановувати наших героїв", – сказав Ігор Петренко.

"Сьогодні ми нібито маємо незалежність, але чи справді це є незалежністю? Хіба за таку Україну боролися наші герої,- де процвітає корупція, беззаконня, хаос? Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб вибороти справжню незалежність для нашої держави", – зазначив у своєму виступі депутат Сокальської міської ради від ВО "Свобода" Юрій Товарянський.

Поблагословити учасників урочистої ходи прийшов священик Василь Партика. Він звернув увагу присутніх на духовний аспект того дня. "З Божою допомогою ми здобули таку омріяну незалежність. Пам'ятаймо, тільки з Богом наші старання є цілком повними. Маємо бути впевненими в тому, що з Божою поміччю ми зможемо домагатися справедливості", – наголосив отець Василь.

Святкова хода розпочалася урочистим покладанням квітів до пам'ятника Тарасові Шевченку. Після закінчення віча, громада організовано вирушила центром міста до погруддя Степанові Бандері, скандуючи гасла "Слава Україні! Героям Слава!", "Бандера, Шухевич – герої України", "Наша земля – наші герої"… Тут отець Василь Партика запросив усіх до спільної молитви на знак вшанування провідника ОУН-УПА Степана Бандери та за героїв України, які полягли в боротьбі за Незалежність нашої держави.

Завершився захід урочистим покладанням квітів до барельєфа Степанові Бандері та виконанням національного гімну України.

Микола КУЗЬМИЧ.

Фото Ігоря Петренка.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 − 8 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!