Аналізуючи підсумки роботи, з якими шахтарі Галичини зустрічають своє професійне свято, насамперед, хочу зазначити, що забезпечувати роботу ДП "Львіввугілля" доводилося в надзвичайно складних фінансово-економічних, технічних та гірничо-геологічних умовах, пов'язаних з надлишком на енергоринку вугільної продукції, гострим браком коштів на придбання гірничо-шахтного обладнання, виконання заходів з промислової безпеки та охорони праці, складними гірничими та геологічними умовами ведення видобувних та прохідницьких робіт.
Працювати важко й складно всім, як директору шахти, так і рядовому гірнику. Я це добре розумію і усвідомлюю.
ДП "Львіввугілля" забезпечило виконання доведених завдань з видобутку вугілля, обсяги якого за сім місяців поточного року становлять 743,2 тисяч тонн, при цьому обсяг товарної вугільної продукції склав 381,8 тис. т, перевиконання планових показників з проходження розкривних і підготовчих виробок: при плані 8655 п. м фактично пройдено 9740 п. м, що становить 112,5% до плану, виконання доведених планових показників із зольності видобутого вугілля: при плановому показнику – 47,2%, фактична зольність склала 44,8%.
На ДП "Львіввугілля" забезпечено поетапний перегляд тарифних ставок та посадових окладів при оплаті праці шахтарів, виходячи із законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, при цьому середня заробітна плата по підприємству, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зросла на 11% і склала 5228 грн., а по основних гірничих професіях ГРОВ та прохідників відповідно 7518 та 7789 грн. Заробітна плата виплачується вчасно та в повному обсязі.
Переконаний та хочу запевнити, що питання оплати праці і надалі залишатиметься серед пріоритетів в роботі як адміністрації, так і профспілок.
В умовах дефіциту коштів на технічне переоснащення, в січні-серпні цього року, за рахунок внутрішніх резервів, забезпечено введення в експлуатацію п"яти нових очисних вибоїв, з них напередодні Дня шахтаря – на копальні "Червоноградська" – потужну 439-ту лаву, яка працюватиме в режимі 1000 тонн на добу.
На базі нашого держпідприємства відбувся представницький семінар-нарада Держгірпромнагляду України.
На "Червоноградській", за кошти держбюджету, для убезпечення праці гірників встановлено найсучаснішу уніфіковану телекомунікаційну систему диспетчерського контролю і автоматизованого керування гірничими машинами та технологічними комплексами (УТАС).
На копальні "Степова" розпочали використовувати анкерне кріплення та нову збагачувальну установку вакуумно-пневматичної сепарації.
Для консолідації найкращих інженерно-технічних та організаційних напрацювань відновили міжшахтні школи передового досвіду головних інженерів та начальників дільниць.
Сім бригад взяли участь у загальноукраїнській трудовій вахті до Дня шахтаря. За підсумками змагань по ДП "Львіввугілля", визначені колективи найкращих вуглевидобувних бригад: Олега Фарини ("Великомостівська", директор шахти Сергій Суворов), Петра Гавілея ("Червоноградська", директор шахти Сергій Смеречанський), Івана Троцька ("Лісова", директор шахти Ігор Дзік).
Серед колективів прохідницьких бригад: Петра Барана та Віктора Васьківа ("Великомостівська", директор шахти Сергій Суворов), Сергія Клюйка ("Межирічанська", директор шахти Ярослав Наливайко), Василя Самсіна ("Лісова", директор шахти Ігор Дзік), Івана Пукача ("Степова", директор шахти Ярослав Шаварський).
Результати нашої праці – це, насамперед, заслуга міцного потенціалу директорського корпусу, кадрів середньої ланки, сотень "гровів" та прохідників.
Щиро вдячний за працю колегам, друзям, усім гірникам. Адже вона додає оптимізму і впевненості, що ДП "Львіввугілля" успішно завершить 2013 рік.
Приємно відзначити, що сьогодні професійно змужніла ціла плеяда молодих гірників, бригадирів, начальників дільниць. До професійного свята ми вшановуємо кращих з кращих. Майже 400 осіб представили до державних, галузевих, регіональних нагород і відзнак.
Варто всім і кожному усвідомити, що вугілля – наше головне багатство і ми повинні ефективно використовувати його для виходу України на європейський рівень економіки.
Маємо вагому підтримку і взаєморозуміння від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України до місцевих органів самоврядування.
Відзначу роботу наших профспілок, дякую їх лідерам – Олегу Турчину та Михайлу Шаблі – взаєморозуміння дає можливість спрямувати свої зусилля на прийняття вірних рішень щодо стабілізації роботи вугільного басейну, достойної заробітної плати та охорони праці.
Попереду у нас багато справ. Але я впевнений, що ми здатні спільними зусиллями подолати усі труднощі, домогтися того, щоб вугільна галузь Львівщини посіла гідне місце в економіці нашої держави.
Петро СОЛОНИНКА,
в. о. генерального директора ДП "Львіввугілля".