Святкові події

Допомагають, не чекаючи винагород

5 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день волонтерів. Рішення про це свято було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році. Добровольці, а в останні роки все частіше можна почути трансформоване з англійської – волонтери, – це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Вони присвячують суспільству свій талант, час, енергію, не чекаючи винагороди.

Революція гідності, а згодом початок антитерористичної операції, змінили усіх нас. Ці події мимоволі зачепили кожну українську родину. Це лише здається, що війна йде далеко на сході, за 1200 кілометрів від Сокаля. Ми щасливі, що в нас не чути вибухів снарядів та автоматних черг, від нас далеко Донецьке летовище, яке щоденно обливають смертельними шквалом із «смерчів» та «градів». В країні оголосили мобілізацію до війська. І наші чоловіки, сини, брати, сусіди чи просто знайомі пішли добровольцями в АТО або їх призвали до Збройних Сил. 

Починаючи з Майдану, в Україні почали формуватись волонтерські рухи та організації. Враховуючи складну ситуацію з забезпеченням нашого війська, люди почали гуртуватись та самоорганізовуватись для того, щоб забезпечити армію всім необхідним. У Сокалі першими «військовими» волонтерами, навіть не усвідомлюючи цього, стали Вадим Кондратюк та Юрій Каплета, створивши Громадське Формування «10 сотня Самооборони Майдану». Але Вадима в травні призвали до війська і допомога потрібна була вже йому. Після цього ми, Сокальський осередок ГО «Всеукраїнський Волонтерський Рух», долучились до волонтерської роботи. З нами також працюють для перемоги ГО «Народне слово». Хлопці з цієї організації взяли на себе доставку передач до хлопців на передову. Тісно співпрацюємо з львівськими волонтерами громадської ініціативи «Допоможи фронту», Обласним осередком «Всеукраїнського Волонтерського Руху», червоноградським «Автомайданом» і просто небайдужими людьми Сокальщини. Районний часопис «Голос знад Бугу» декілька разів писав про нашу діяльність, але розкажу докладніше. 

Зараз триває акція «І ти можеш стати Святим Миколаєм». Кожна родина може зібрати пакуночокподаруночок для одного нашого Героя на передову, а ми організуємо доставку цих «миколайчиків». У наших захисників теж має бути свято! Цього тижня закупили ізоляційний поліпропілен для того, щоб виготовити карімати та сідачки для наших героїв, адже коли ми їх виготовляємо самі, то вартість їх в рази нижча. Просимо долучатись охочих допомогти.

Акція з маскувальною сіткою, яка розпочалась ще вкінці вересня, триває й досі. Спочатку ми плели сітку «осінніх» кольорів на площі міста Сокаль. Та стало холодно і школи запропонували свою допомогу у виготовленні та розміщенні цих сіток. Спочатку 4та школа, потім долучилась Жвирківська, а згодом Забузький садочок та Глухівська школа. Тепер це сітки «зимових» кольорів. Сокальчани досить активні: в’яжуть теплі шапки, шкарпетки, балаклави. Господині з с. Зубків регулярно печуть печиво. Для останньої передачі наквасили капусти, зробили «корейської» моркви та хрону з буряком. Активно допомагають наші громадяни зза кордону: США, Італії, Іспанії, Чехії, Голландії. До волонтерської роботи долучаються і державні організації: працівники Сокальської ЦРЛ передають кошти для закупівлі медикаментів, допомагають своїм колегам по роботі, котрі захищають ненькуУкраїну. Сільські ради теж активні, збирають кошти для того, щоб одягнути і укомплектувати своїх односельців усім необхідним. Не стоять осторонь освітні заклади району. В школах проводять благодійні ярмарки, кошти з яких також передають на потреби АТО, а дитячі дошкільні установи – формують передачі. Варто відзначити всіх, проте назву лише найактивніших – це Сокальська гімназія ім. Олега Романіва, Стенятинська та Жвирківська школи, Сокальський дитячий садочок №7.

Зараз намагаємось координувати свої дії з іншими волонтерськими організаціями, для того, щоб допомога доходила до наших захисників більшменш рівномірно. Хоча територіального принципу ми дотримуємось, але не ділимо хлопців на своїх і чужих. Всі вони НАШІ захисники, тож намагаємось допомогти кожному. Вся інформація про діяльність, акції, результати поїздок та повний перелік жертводавців і потреб є на нашому блозі: http://volonterskyirukh.blogspot.com/ та на блозі ГФ «10 сотня Самооборони Майдану» http:// 10sotnya.blogspot.com/. Регулярно висвітлюємо свою діяльність за допомогою соціальної мережі Фейсбук. Збір всіх потрібних речей проводять постійно за адресою: м.Сокаль, вул. Шашкевича, 113, 2ий поверх. Ми вдячні всім, хто кожного дня працює для нашої спільної перемоги над ворогом. За цей рік ми зустріли стільки активних людей, що дійсно працюють, а не просто говорять. Це і є основа, ті плечі, що тримають нашу Україну. Шкода, що такою ціною, ціною життів і поламаних доль, кристалізується наше суспільство, але можливо, буде більше цінуватись наша незалежність. Від себе хочу побажати всім волонтерам терпіння, натхнення і ще часу, якого нам постійно бракує.

Мар’яна КЛИМЦІВ, волонтер.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.