Святкові події

Посвята в юні козачата

В день Покрови Пресвятої Богородиці учні Сокальської санаторної школиінтернату з глибокою шаною та повагою возвеличили Матінку Божу – Покровительку козацтва, провівши посвяту п’ятикласників у юні козачата.

Актовий зал святково прикрашений в українському стилі. У центрі сцени величезне панно з портретами козаків, над якими ікона Почаївської Матінки Божої. І недарма, адже за давнім народним повір’ям Богородиця, яка з’явилась перед козаками в обложеному турками монастирі, змусила ворогів відступити без бою, а козаків – обрaти її своєю покровителькою. Про це почули розповідь вихователя учасники та гості свята. 

Почесний гість Олег Біронт, хорунжий Українського Козацтва Прикарпатської Січі, ознайомив присутніх із законами життя та побуту козаків. Особлива увага у виступі зверталась на здоровий спосіб життя козаків, загартування та зміцнення їх духу й тіла, вишкіл козака: від початківця до джури, до справжнього воїна, захисника рідної землі. 

П’ятикласники пройшли випробування, які підготували їм старшокласники, котрі в образі козаків прибули на свято та провели вікторину про історію козацтва. Вони організували змагання між ватагами хлопчаків у перетягуванні линви, стрибках в одному чоботі, конкурсі «верхової їзди» на кульках. Дівчатап’ятикласниці проявили обізнаність про старовинний одяг, предмети побуту українців та козацькі страви.

Від розважальних моментів свята учні перейшли до актуальних проблем сьогодення: про героїзм нащадків козаків на Майдані та в зоні АТО.
З хвилюванням та піднесенням школярі читали поезії про ці події на тлі слайдової презентації епізодів, знятих в місцях бойових дій.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять загиблих за незалежність України. Серед них – капітан Валентин Прихід, який у 1997-1998 роках навчався в нашій школі. До речі, напередодні було створено пам’ятний стенд, на якому – фото героя, творчі роботи Валентина, збережені вчителькою Мирославою Федишин; вірші, приурочені загиблим на сході України воїнам. 

Напередодні свята п’ятикласники поклонились загиблим героям Сокальщини Валентину Приходу та Віктору Сиваку біля меморіальних дошок у Сокальській гімназії імені Олега Романіва, помолились за їх душі та поклали квіти. Це пробудило у їхніх серцях глибокі почуття й прагнення беззавітно служити Вітчизні. 

Найурочистіша мить – клятва на вірність Богу, народу та Україні, вручення посвідчень юним козачатам хорунжим Українського Козацтва Прикарпатської Січі О. Біронтом.

Від імені присутніх звернулась з вітальним словом вихователь п’ятого класу із вірою та впевненістю, що віднині і назавжди в юних серцях козачат поселяться козацький розум, відвага, сила і честь, що допоможе вирости їм гідними синами й доньками Батьківщини.

Наостанок усі присутні помолились до Матінки Божої і попросили заступництва для України та всього українського народу, який довів у цей грізний і тривожний час, що Україна – для всіх нас єдина! 

Світлана КРИЦЬКА,вихователь 5 класу.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.