Головна / Святкові події / Професійне свято відзначили дільничні інспектори міліції

Професійне свято відзначили дільничні інспектори міліції

Вісімнадцятого червня професійне свято відзначили дільничні інспектори міліції. Мабуть, кожна людина хоча б раз у житті опинялася в ситуації, коли необхідно звернутися по допомогу до дільничного інспектора. І саме тоді, залежно від того, як вирішиться проблема, люди оцінюють його роботу. А насправді робота дільничного інспектора нелегка, адже щоденно, вдень і вночі, має бути на сторожі захисту людини. 

Сектор дільничних інспекторів міліції Сокальського РВ ГУ МВС України очолює капітан міліції Олександр Сідельник. Він керує сектором лише третій рік, проте в міліції людина не нова, до цього майже десять років працював дільничним інспектором. О. Сідельник розповів, що дільничні інспектори в нашому районі обслуговують 100 сіл, 4 міста та селище міського типу. Кожен міліціонер обслуговує понад три тисячі населення у селах та понад п'ять тисяч – у містах. У селах дільничні інспектори знають людей, у містах з цим трохи складніше. Але раніше засуджених знають усіх, з ними проводять профілактичні бесіди. Роботи дільничним інспекторам вистачає, адже саме вони розглядають майже кожну другу заяву, яка надходить до міліції. 

Ось що про роботу дільничних інспекторів розповів начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ в Львівській області Володимир Спічак: "Прийом скарг, повідомлень, звернень громадян, прийняття щодо них рішень – це лише невелика частина роботи дільничних. Їх обов'язки – це також попередження та припинення адміністративних правопорушень, розкриття злочинів, скоєних на території обслуговування. А ще правоохоронці супроводжують підозрюваних до суду, здійснюють державну виконавчу службу, розшукують зниклих осіб, проводять операції з затримання злочинців. Сокальські дільничні інспектори добре справляються з покладеними на них обов'язками, за підсумками роботи за п'ять місяців відділення посіло п'яте місце в області серед 29 райвідділів Львівщини. Це досить хороший результат, який свідчить про фаховість наших інспекторів. Я задоволений їх роботою".
– За січень-травень цього року наші працівники розглянули 982 заяви, які зареєстровані в журналі єдиного обліку, та виконали 99 доручень щодо кримінальних проваджень. Службою дільничних інспекторів розкрито 33 кримінальні правопорушення, знайдено п'ятьох осіб, які перебували в розшуку в Сокальському РВ ГУ МВСУ у Львівській області. Особовий склад спільно з Сокальською та Великомостівською самообороною у вечірній та нічний час проводять рейди з метою перевірки режиму роботи торговельних та розважальних закладів. Цьогоріч склали шість адміністративних протоколів за порушення правил торгівлі, 20 – за порушення правил зберігання самогону. Маємо п'ять автомобілів, з них 2 – у Великомостівській зоні, 1 – у Белзькій, 2 – у Сокалі. Їх недостатньо, бо територія обслуговування велика, тому доводиться нашим інспекторам їздити на виклики своїми автомобілями, – розповів начальник сектору дільничних інспекторів міліції Олександр Сідельник.

У секторі працюють 25 дільничних інспекторів, 5 з них – у Сокалі, та 4 помічники, за кожним з них закріплена дільниця обслуговування. За останні роки колектив дільничних інспекторів міліції частково оновився, жителі району бачать молоді обличчя людей у погонах. Нещодавно сюди на роботу прийшли Андрій Лаврів, Юрій Хомин, Павло Цюпа, Андрій Гаврилюк, Тарас Кавчак, Василь Гірняк. Вони переймають досвід у старших інспекторів, у кого за плечима чималий досвід, це – Юрій Рудавський, Ігор Герасимчук, Андрій Ворона, Богдан Батарчук, Петро Петрашкевич. Якщо хтось каже, що професія дільничного – чоловіча, – глибоко помиляється. У секторі нарівні з чоловіками працюють і жінки-інспектори, це – Олеся Хоружа, Зоряна Світуха, Наталія Шурма. На тендітних жіночих раменах вони носять погони, володіють зброєю, ходять на чергування, ловлять злочинців. А тим часом вдома на них чекають чоловіки, діти, і вся хатня робота. Вони все встигають і у вузеньких міліцейських спідничках щоранку поспішають на роботу, яка уже стала частинкою їхнього життя.

Другий рік працює помічником дільничного інспектора Андрій Лаврів. Він несе службу в Сокалі разом з дільничним інспектором Денисом Баганом. Хлопець розповів, що робота в міліції йому подобається. На початку було непросто, адже теорія це одне, а на практиці все виявляється зовсім по-іншому, але мав хороших наставників – Івана Бігуна та Володимира Ващишина, які допомогли йому освоїти ази міліцейської справи. Запитую, що найважче у роботі? Хлопець, не роздумуючи, відповів, що найчастіше доводиться виїжджати на сімейні конфлікти. Чоловіки, випивши оковитої, вдома дебоширять, вчиняють насилля над жінкою та дітьми, і переконувати їх, що алкоголь до нічого доброго не приведе, – марна справа. З такими категоріями правопорушників проводять бесіди, суд їх карає штрафом. 
Одним з кращих дільничних інспекторів є Іван Мельничук, який обслуговує села Тудорковичі, Ульвівок, Пісочне, Войславичі, Угринів, Нісмичі, Бояничі, Забужжя, Трудолюбівка, Хоробрів, Опільсько. Має вже чималий досвід роботи, передає свої знання молодому поколінню. Запитала, які правопорушення трапляються найчастіше? Дільничний інспектор відповів, що крадіжки. І навів приклад: нещодавно до нього звернулася жителька с. Забужжя і повідомила, що з її будинку невідома особа викрала дорогу машинку для стрижки, закрутки та предмети особистого вжитку. Іван Мельничук по “гарячих” слідах опитав потерпілих, сусідів, і підозра впала на односельчанина, раніше судженого. Той спочатку заперечував свою вину, але дільничний інспектор довів і згодом той таки зізнався у скоєнні злочину. Тепер він знову повернеться за грати.
Жити та працювати для людей – цього вимагає професія дільничного інспектора міліції, коли кожен трудовий день розписаний чи не щохвилинно. Але така відданість роботі не завадила багатьом із них створити сім'ю, де на кожного чекають люблячі дружина, чоловік та діти. 

Довіра народу, щира вдячність громадян є найвищою оцінкою діяльності інспекторів міліції. Нехай професійне свято додасть їм натхнення та невичерпної наснаги у почесній правоохоронній варті. Побажаймо усім дільничним інспекторам міліції міцного здоров'я, особистого щастя, успіхів у роботі. Нехай їм легко працюється. 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × five =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!