Святкові події

Пройшов традиційний регіональний фестиваль різдвяних композицій «Над вертепом зірка ясна засіяла»

Улюбленим зимовим святом українців є Різдво. Кожна українська оселя була до нього святково прибрана: вишиваними рушниками, візерунками на вікнах, солом’яними павуками та незмінними різдвяними атрибутами – дідухом, печеними їжаками і, звичайно ж, шопкою та зіркою, які символізують народження Ісуса Христа.

Тож не випадково у Сокальському професійному ліцеї пройшов традиційний регіональний фестиваль різдвяних композицій «Над вертепом зірка ясна засіяла». В ньому взяли участь 7 професійних училищ та ліцеїв: з Червонограда, смт. Лопатин та Добротвір, міст Рава-Руська, Кам’янка-Бузька та Сокаль. І кожен з них представив цікаві композиції.

Гостей щиро привітали директор та заступник директора з навчальновиховної роботи Ольга Красільчук та Ярослава Гурська. Свято поблагословили отці Ярослав та Василь. Заступник директора Львівського державного Будинку техніки Лілія Івашкевич висловила впевненість, що учні свято берегтимуть традиції своїх батьків та дідів, що вони продемонструють свої вміння та фантазію у яскравих роботах.

І вона не помилилась. Кожне училище, ліцей представили цікаві шопки, яскраві різдвяні зірки – символ сонця – життєдайного магічного вогню, плетені павуки, які, як вважають, приносять добрі новини. Що не стіл – то різноманітні роботи. Цікаві дідухи, різдвяну зірку з картинками народження Ісуса Христа показали учні Угнівського аграрнобудівельного ліцею. Гарного павука виготовили лопатинці; гарний дідух – кам’янкабузці; оригінальну шопку, печені дідухи – сокальці. На фестивалі були представлені кращі роботи навчальних груп Сокальського професійного ліцею. До речі, наші учні, працівники постаралися: ще при вході гостей зустрічали різдвяні композиції, сніжинки на вікнах, а у фойє – гарно вбрана білими витинанками-ангеликами та сніжинками, ялинка. Увагу присутніх привернули великі лялькимотанки в українських строях, яскрава вив’язана різдвяна зірка, які виготовили учні Червоноградського вищого професійного училища…

Журі було нелегко визначити кращі роботи, бо в кожну учні вклали часточку свого серця. Учасники фестивалю нагороджені грамотами та сувенірами в різних номінаціях.

Гарний вертеп підготували учасники художньої самодіяльності Сокальського та Добротвірського ліцеїв. Дівчата i хлопці в українських строях колядували, бажали присутнім веселих різдвяних свят та усіляких гараздів.

…Того дня Сокальський ліцей перетворився на справжню різдвяну казку: з шопками, ялинками, колядками і навіть живими ангелами. Тож хотілось би, щоб з таким гарним настроєм учні завжди зустрічали Різдво.

Ольга КРАСІЛЬЧУК, директор Сокальського професійного ліцею.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.