Головна / Святкові події / Різдвяна казка для дітей з Варяжа

Різдвяна казка для дітей з Варяжа

15 січня учні Варязької школи, які навчаються в катехитичній школі при храмі Успіння Пресвятої Богородиці під керівництвом вчителя християнськох етики, катехита школи Любові Городецької, а також настоятеля храму о. Василя Городецького подарували чисельній Варязькій громаді та жителям навколишніх сіл, гостям свята вертеп. Люди разом з учасниками дійства пережили радість народження маленького Ісуса, відродження віри і надії на краще життя. Глядачам сподобалась гра юних акторів, їх костюми, виконання колядок і бажання приносити радість людям. В нагороду виконавці отримали гарячі оплески вдячних спостерігачів дійства. Адже, як відзначив у своєму виступі перед початком вистави о. Василь, учасники вертепу не мали на меті заробляти гроші, а лише дарувати радість, віру, надію і любов громаді села.
 Після вертепу виступив церковний хор з різдвяними колядками і піснями під керівництвом диригента Василя Світальського, завідувача Народним домом с. Варяж. Акомпанувала хору виходець з с. Варяж, викладач школи мистецтв ім. Матюка м. Сокаля Ірина Караман. І хоча зараз вона проживає в Бояничах, відстань не завадила їй неодноразово бути на репетиціях, щоб підготувати концерт. Приємно відзначити, що в хорі співають  багато чоловіків і молоді, а також Варязький сільський голова Юрій Городько. В завершальному слові після концерту він подякував юним учасникам вертепу та дорослим виконавцям хору, а також організаторам двох дійств.

Зібравшись в тісному колі після концерту, його організатори – о. Василь, катехит Любов Городецька, депутати районної ради Ігор Плечінь і Ярослав Гаврилів прийшли до спільної думки, що різдвяний вертеп має завітати в гості до сокальчан. Начальник відділу освіти Роман Монастирський надав «Школярик» для перевезення вертепу до Сокаля. Також з його ініціативи працівники відділу освіти мали нагоду спостерігати за Різдвяним дійством в актовому залі своєї установи. Першими нас радо приймали у районній раді та райдержадміністрації. Вертеп сподобався глядачам, котрі не тільки спостерігали за дійством, але й активно допомагали колядувати. Подяку організаторам і учасникам дійства висловила керівник апарату РДА Марія Христинич, яка відзначила що такими заходами молодь виховують в християнському, національному і патріотичному дусі.

Вже через декілька хвилин нас чекали у міській раді, де завершувалась сесія. Актовий зал ледве вмістив учасників і глядачів. Депутати також колядували разом з учасниками вертепу. Найбільше всім сподобались Жид (Денис Сокальський) та Цар Ірод (Сергій Лещук). З вітальним словом після виступу до присутніх звернувся міський голова Богдан Зарічний. Подякувавши за виступ, він сказав, що і наступного року буде радий гостям із Варяжа.

Завершальний виступ вертепу з Варяжа був у телерадіокомпанії «Сокаль». Про мету заходу розповів о. Василь Городецький. Він подякував колективу ТРК «Сокаль» за їхню роботу, особливо в святкові дні, і у подарунок для них був виступ вертепу. Працівники ТРК і в цьому випадку не стали простими слухачами, вже 18 січня у випусках новин прозвучала інформація про виступ вертепу учнів з Варяжа, а у підсумковому випуску вийшла програма святкового дійства разом з інтерв’ю пароха о. Василя.

Найбільший сюрприз чекав учасників і організаторів вертепу після закінчення останнього виступу. Підприємець, депутат районної ради Ігор Плечінь завіз втомлених, але щасливих дітей до кафе «Володар» на святкову вечерю. Діти тут також радісно колядували одну колядку за другою, згадували віншування, обличчя їх просто сяяли. Особливе захоплення в присутніх викликала гра на гітарі отця Василя. Ми відкрили для себе ще одну грань його таланту, який встиг за короткий час відзначитись як прекрасний проповідник, талановитий організатор і просто добра людина. Ще довго звучали різдвяні мотиви по дорозі з Сокаля до Варяжа.

В наступні дні було приємно чути відгуки батьків, діти яких брали участь у вертепі. І діти, і батьки впевнені, що 17 січня 2012 року вони запам’ятають надовго і з приємністю згадуватимуть цей день.

Вже зріють плани підготовки до Великодніх свят. Адже о. Василь – частий гість у школі. Бо тільки спільними зусиллями сім”ї, школи, церкви і громади можна виховати дитину – християнина, громадянина, патріота України.

Ярослав ГАВРИЛІВ, директор Варязької ЗШ ІІІІ ст., депутат Сокальської районної ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!