Святкові події

Різдвяні свята в селі Тартаків

Цьогорічні різдвяні свята пройшли в селі Тартаків особливо урочисто і піднесено. Заздалегідь готувалися діти і дорослі, молодь. Вже стало доброю традицією щорічно при Народному домі організовувати вертеп  театралізоване дійство, яке сповіщає про народження Христа. Діти з задоволенням приходили на репетиції, вибирали ролі, з директором НД Стефанією Масинник обговорювали відповідний одяг для дійових осіб. В центрі села, як і кожного року, встановили красуню ялинку. До її прибирання долучилися депутати сільської ради. І ось "на небі зірка ясно засяла" – на Україну прийшло Різдво, прийшло воно і в наше село. У двох церквах задзвонили різдвяні дзвони, заколядували церковні хори. На весь Тартаків линули колядки з Народного дому у запису професійних колективів.

Атмосфера Божої благодаті, радості, духовного піднесення продовжувалася на другий і третій день різдвяних свят. Селом з колядою від хати до хати ходили колядники. З великим задоволенням зустрічали жителі дитячий вертеп, обдаровували дітей солодощами і грішми. А біля ялинки утворилася велика черга: всі хотіли сфотографуватися з учасниками вертепу. 

Та кульмінацією свята стала неділя. В село приїхав уродженець Тартакова, співак Олег Ковальчук. Давно наш заклад культури не приймав стільки глядачів. Люди сиділи і стояли у проходах, тулилися біля стін, на балконі. Прибули люди із навколишніх сіл. Олег Ковальчук  учасник конкурсу "Битва хорів", об'їздив усю Україну, а також побував за її межами. Глядачі тепло зустріли свого односельчанина-співака, котрий поділив свій репертуар на три розділи: національно-патріотичні пісні; ліричні пісні про маму, тата; власні пісні написані своїй дружині, а також у його виконанні звучали колядки давно відомі і нові.

Зал стоячи слухав пісню "Пливе кача". У літніх людей на очах блистіли сльози, коли Олег говорив про війну, наших воїнів. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Неодноразово зал вибухав бурхливими оплесками, вигуками "Браво", "Молодець", а також глядачі колядували разом із співаком відомі колядки. Олег Ковальчук подякував землякам за такий теплий прийом. У відповідь, сільський голова Степан Орловський побажав йому творчих успіхів на великій сцені, а за прекрасний виступ вручив пам'ятний сувенір. На закінчення всі заспівали гімн "Ще не вмерла України".

Ольга КОЛЯНКО, секретар Тартаківської сільської ради.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.