Головна / Святкові події / Шевченківські дні на Сокальщині

Шевченківські дні на Сокальщині

"У КОЖНОГО СВОЯ ДОЛЯ І СВІЙ СВІТ ШИРОКИЙ"

Таку назву мав літературномузичний вечір, присвячений пам’яті Тараса Шевченка, який відбувся в Народному домі с. Пристань. Цей святковий виступ підготували завідуюча Народним домом с. Пристань М. Орищин та бібліотекар Л. Кулинич. Ведучими на святі були Люба Демків та Наталія Демків. Ансамбль дівчат у складі Оксани Булик, Ярини Мазурик, Ірини Тарас, Галини Булик та Софії Язвінської під керівництвом вчителя музики Світлани Демків заспівав пісні: "Заповіт", "Зоре моя вечірняя", "Така її доля". У виконанні бандуристки Надії Мазурик прозвучали пісні: "По діброві вітер виє", "Тополина земля", "Спом’янім Тараса". Оксана Бовтюх, Ірина Летій, Ярина Мазурик прочитали вірші "Над Дніпровою сагою", "На Чернечій горі", "На високій дуже кручі".

Ольга ІВАНЧУК,
депутат Бутинської сільської ради.

"МОГУТНЄ ВІЩЕ СЛОВО КОБЗАРЯ"

Під такою назвою відбулася літературномузична композиція в актовому залі місцевої школи з ініціативи працівників культури. Жіночий ансамбль Карівського народного дому виконав низку українських пісень, зокрема, "Зоре моя вечірняя", "Зацвіла в долині", "Ой пішла я…", "Летить галка через балку" та інші, а хор – пісні "Реве та стогне Дніпр широкий", "Думи мої, думи". Глядачі теплими оплесками обдарували аматорів художньої самодіяльності.

Свято завершилося багатоголосим виконанням "Заповіту", яке піднесено співали аматори художньої самодіяльності та присутні у залі. Сценарій підготувала бібліотекар Надія Білоцеркович. Вона також оформила книжкову виставку "Вогнем Тарасового слова", яку могли оглянути усі бажаючі. Ведучою була директор Народного дому с. Карів Марія Струж. Сільський голова Ярослава Черняк подякувала організаторам за концерт та присутнім, що знайшли час і прийшли на свято.

Марія ЛЕУШ,
секретар Карівської сільської ради.

ГЕНІЯМ УКРАЇНИ ПРИСВЯЧЕНО

У Народному домі села Княже цікаво пройшло святкування  роковин від дня народження двох геніїв українського народу – Т. Г. Шевченка та Лесі Українки. Жіночий вокальний ансамбль у складі  Ганни Романчук, Катерини Злотко, Катерини Швець, Любові Котюк, Зої Сидоришин, Галини Ковальчук виконав пісні на їх слова. На баяні акомпанував Микола Волян.  Ірина Личак гарно продекламувала  "Лілею", Оксана Михайловська  "На панщині", Світлана Новосад  "Садок вишневий коло хати". А дует у складі Анатолія Злотка та Миколи Воляна лірично виконав пісню "Два кольори".

Присутні гаряче аплодували учасникам художньої самодіяльності.

Марія ШУЛЬГАН,
жителька с. Княже.

"МИ ЛЮБИМО ТЕБЕ, ТАРАСЕ"

Таку назву мав вечір, який пройшов в Острівському народному домі. Організували його директор Народного дому і завідуюча сільською бібліотекою Наталія Гірна та Зоряна Гірна.

Глядачів зібралося півсела, всі учасники свята  вихованці місцевих дитсадка, школи, учасники художньої самодіяльності  були в українських строях. У конкурсі читців взяли участь і малі, і старі. Журі важко було визначити переможців. Перше місце воно присудило учениці Мар’яні Василишин, друге  найменшій учасниці концерту, вихованці дитсадка Адріані Пустельник і третє  учениці Оксані Щур. Відзначили і найстаршого читця  Марію Ушатову, у виконанні якої прозвучала "Причинна". Їм вручили грошові премії.

У концерті звучали пісні на слова Т. Г. Шевченка: "Заповіт", "По діброві вітер виє", "Садок вишневий коло хати" та ін. Завдяки спонсорській допомозі місцевого підприємця Миколи Шруня всіх учасників художньої самодіяльності відзначили грошовими преміями.

Іван ДИДАК,
Острівський сільський голова.

СПОВІДЬ ПЕРЕД МАТІР”ЮУКРАЇНОЮ

Великий піст. Час роздумів, покаяння, час сповіді перед Богом, ближніми, перед самим собою, своїм сумлінням, а в деякій мірі і перед Батьківщиною. Мабуть, тому аматори сцени Народного дому с. Куличків свій літературномистецький захід назвали “Сповідь перед Матір”юУкраїною”.

 …Звучить музика, на сцені ведучі Оксана Бурко та Надія Засадна, котрі перегорнули сторінки життя Тараса Шевченка та Лесі Українки. Вірші видатних українських поетів декламували вчителі, учні місцевої школи Галина Демків, Ольга Ващишин, Оксана Руда і її донька Оля, Юрій Засадний.

…На сцену в українському вбранні виходить вчителька української мови та літератури Ольга Бучма, котра відтворила образ Лесі Українки. Ніжно і сумно звучать слова надії, які декламувала шестикласниця Тетяна Голуб, посвяту Лесі Українці читала Марічка Остапів. На святі був присутній Великомостівський міський голова Ярослав Ройко, котрий подякував за цікавий і змістовний захід.

Оксана БУРКО, бібліотекар.
с. Куличків.

ЗІГРІЛИ САМОТНІ ДУШІ

Із свіжим березневим вітром, з подихом весни приходить до нас, українців, велике свято  день народження Т. Г. Шевченка, великого сина України, поетагенія. Працівники сокальського територіального центру та БФ "Карітас"  Сокаль" організували з цієї нагоди для самотніх та одиноких людей свято в приміщенні Благодійного Фонду. Концерт розпочали піснею "Реве та стогне", який разом з ансамблем "Надвечір"я" з великим піднесенням співали усі присутні. А далі полились пісні на слова Т. Г. Шевченка та пісні про нього – "Тарасова мати", "Зоре моя вечірняя" та інші, які майстерно виконували учасниці ансамблю Анна Перев"язко, Олена Книш, Христина Костюк, Оксана Підгородецька, Ганна Валько, Людмила Сидорова. Із сльозами на очах літні люди слухали поему "Причинна", яку майстерно декламувала Іванна Павлик.

А далі ансамбль "Надвечір"я" привітав присутніх із святом весни, яка нагадувала про себе теплими променями сонечка, які проникали крізь вікно, і виконав пісні: "Квіти ромена", "Зозуля", "Мамина коса" та інші. А Іванна Павлик, яка вела свято, розвеселила усіх гуморесками. Музичний супровід здійснювала Клавдія Маркова. Концерт припав усім до серця, глядачі обдарували учасниць ансамблю теплими оплесками.

Опісля на присутніх чекало спілкування за горнятком чаю та солодощами, про які подбали приватні підприємці Марія Шамборовська та Ігор Тот.

Літні пані, які прийшли сюди вперше, дякували організаторам за гарне свято, на якому панувала родинна атмосфера, і казали, що не сподівалися побачити такий цікавий концерт.

Любов МЕЛЬНИЧУК,
соціальний працівник територіального центру.

ШАНА ГЕНІЯМ НАРОДНИМ

В Народному домі с. Перетоки відбувся святковий концерт, присвячений 197й річниці від дня народження  Т. Г. Шевченка та 140й річниці від дня народження Лесі Українки. У залі зібралося багато палких шанувальників рідного слова, української пісні. Концерт розпочав молитвою "Отче наш" церковний хор під керуванням дяка Андрія Когута. Прозвучали також пісні на слова Т. Г. Шевченка "Думи мої, думи", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Заповіт" у виконанні хору під керуванням Марії та Богдана Сайків. Вокальний ансамбль гарно виконав пісні "Летить галка через балку", "По діброві вітер виє", "На високій дуже кручі". У виконанні тріо сестер Міщук прозвучали пісні "Породила мати сина", "Така її доля".

Надія Максимів прочитала вірші, присвячені Лесі Українці. Активну участь в концертній програмі взяли учні місцевої школи Тетяна Павлів, Андрій Дещаковський, Софія Дещаковська, Оксана Смага, Софія, Штокало, Надія Іванець, Олеся Гудима та Ольга Остапчук. Вели свято Оксана Гудима і Тетяна Мартинюк.

Завдяки завідуючій Народним домом Ганні Бик та всім учасникам художньої самодіяльності концерт вдався на славу. Велике їм спасибі, многая і благая літ, щоб вони ще не раз радували нас такими змістовними і яскравими концертами.

Мирослава ДЕЩАКОВСЬКА,
жителька с. Перетоки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × five =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!