«НАС ГУРТУЄ ШЕВЧЕНКОВА ПІСНЯ І СЛОВО ПРОРОЧЕ»
Під такою назвою пройшло свято, приурочене 198й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в Угринівській школі. У театралізованому дійстві взяли участь учні 19 класів, вчителі, батьки. Учні молодших класів поставили сценку з дитячих років Великого Кобзаря. В ролі малого Тараса виступив четвертокласник Василь Бакрий, в ролі сестри Катерина Зданевич, матері Аліна Савкова. Дитяче свято відкрили Шевченковим "Заповітом", а "Думи мої" співали всі вчителі, батьки, учні. Пісню про Україну виконали хлопчики початкових класів. Учні 59 класів під керівництвом вчителів української мови і літератури Т. Шостак та М. Пукас читали поезії Кобзаря і про Україну.
А що вже сказати про дівчат юних союзянок з ансамблю "Віночок". Вони вдало інсценізували поему "Тополя" під керівництвом вчителя Марії Петрушки. Сценарій для свята у початкових класах під керівництвом класовода Олесі Мацюри склали вчителі Світлана Васьків та Галина Шевчук.
Потім до слова запросили велику шанувальницю творчості Т. Шевченка Софію Бутринську. Адже саме вона знає напам`ять дуже багато поезій Кобзаря. Софія Іванівна заспівала свої пісні про велику Кобзареву славу в сучасній Україні. Подякувала всім учням, вчителям за гарне святкове дійство. Серед запрошених гостей була і наша сільська поетеса Любов Рибак, яка читала свої вірші про Україну і Кобзаря. В школі організували конкурс малюнків і виставку за творами Тараса Шевченка.
Світлана ВАСЬКІВ,
вчителька Угринівської школи.
«НАШ ТАРАС ШЕВЧЕНКО»
Так уже повелось, що працівники культури Хоробрівського народного дому щороку на початку березня готують концерт, приурочуючи Дню народження Тараса Григоровича Шевченка. І цей рік не став винятком. Хоробрівська громада зібралася на літературниймузичний вечір "Наш Тарас Шеченко", аби вклонитися світлій пам"яті генія українського народу. Бібліотекар Любов Журавель розповіла про життєвий та творчий шлях поета, відзначила вплив його творчості на багато поколінь українців. А далі зі сцени звучали вірші Кобзаря, які читали учні місцевої школи, линули пісні на незабутні Шевченкові твори, зокрема "Думи мої, думи", "По діброві вітер виє", "Стає хмара зза лиману", "Тече вода у синє море", "Реве та стогне Дніпр широкий" та інші. Їх майстерно виконали хорова капела та жіночий ансамбль Хоробрівського народного дому. Теплими оплесками зустріли односельчани ученицю четвертого класу Ганну Федюру, яка чудово заспівала пісню "Наш Кобзар".
Низку пісень подарував глядачам вокальний ансамбль учнів місцевої школи. Гарним доповненням став і виступ чоловічого дуету Ярослава Вовчака та Петра Федюри, які вкотре потішили односельчан своїм співом. Вони з піднесенням заспівали "Ой, літа орел", "Бандуристе, орле сизий". Літературномузична композиція завершилася Шевченковим "Заповітом", який виконували аматори художньої самодіяльності та глядачі у залі.
Ось так хоробрівці вшанували пам"ять Великого Кобзаря.
Любов КОСТЮК,
секретар Хоробрівської сільської ради.
І ЗНОВУ БУЛО ЧУТИ ТАРАСОВЕ СЛОВО
у селі Горбкові. І у цьому році відбулося урочисте дійство з нагоди дня народження великого генія нашого народу Тараса Шевченка. Його організаторами були завідувач Народним домом Борис Марушко та членкині місцевого осередку Союзу українок.
Розпочала концертну програму Галина Гундерт, котра декламувала вірш "Благословен той день і та година". Ведучі свята Ольга Кальмук та Ольга Ковальчук розповідали про життєвий і творчий шлях Кобзаря. А сільський хор (керівник союзянка Наталія Заблоцька, концертмейстер Петро Криштоф) виконував пісні на слова Т. Шевченка "Учітеся, брати мої", "Сонце заходить, гори чорніють", "Ой літа орел", "Думи мої, думи мої", "Заповіт", "Реве та стогне Дніпр широкий". Маленькі школярики Діана Кальмук, Наталя Заблоцька, Юля Пенцак декламували Тарасові вірші. "Пісню про рушник" виконала на бандурі учениця третього класу школи мистецтв імені Віктора Матюка Ірина Постолюк. Дуети у складі Марії Ткачук та Ганни Музичко, Ольги Маркевич та Наталії Заблоцької заспівали пісні "Світе тихий, краю милий", "Плавай, плавай лебедонько", "Така її доля". Вкінці хор виконав "Шевченкову пісню" та "Молитву за Україну".
Присутні щиро аплодували аматорам сцени і дякували за такий чудовий концерт.
Марія МАРТИНЮК,
членкиня Сокальського осередку Союзу українок, уродженка с. Горбків.