Головна / Святкові події / Символ української нації

Символ української нації

Постать полковника Євгена Коновальця належить до тих непересічних особистостей, котрих ніколи не забуде Україна, вона вкарбована в її історію навічно. Славне ім’я Провідника золотими літерами вписано до «Молитви українського націоналіста».

Біографію Євгена Коновальця можна звести до короткої фрази «Жив для України і загинув у боротьбі за неї».

З метою належного вшанування ювілею Провідника української нації, Сокальська районна організація партії «Батьківщина» 5 червня провела урочисту Академію в честь Євгена Коновальця. Учасникам святкового заходу вітальне слово надіслав народний депутат України, член фракції «БЮТБатьківщина» у Верховній Раді Степан Курпіль: «Шановна громадо, дорогі друзі, справжні патріоти України! Прийміть найщиріші вітання з нагоди 120річчя від дня народження славної пам’яті першого голови Проводу Українських Націоналістів полковника Євгена Коновальця. Нехай життєвий приклад цього визначного сина українського народу стане для вас дороговказом та допомагає за скрутних політичних обставин залишатися незламними, не звертати з того шляху, який веде до побудови сильної і шанованої у світі Української національної держави, про яку мріяли і за яку віддавали свої життя мільйони українських патріотів. Слава Україні! Слава Героям!».

Святковий концерт розпочався з виконання пісні-гімну ОУН «Зродились ми великої години». У виконанні хору «Надвечір’я» прозвучали патріотичні пісні «Ой у лузі червона калина», «Ой там далеко на Волині», «Там під Львівським замком». Ведуча свята  художній керівник хору, член партії «Батьківщина» Іванна Павлик продекламувала вірш «Євген Коновалець», а депутат районної ради Євген Матвіїв  віршреквієм «Цього року сумне свято». Учасники Академії переглянули документальний фільм «Українські державники. Євген Коновалець». Фільм продемонстрований на Сокальщині вперше. Це стало можливим завдяки ініціативі помічника народного депутата України Степана Курпіля, голови депутатської фракції «Батьківщина» в районній раді Олега Кожушка та члена районного бюро партії «Батьківщина» Олега Свінціцького.

Далі ведуча свята І. Павлик наголосила, що «дух Коновальця живе між українцями. Він допоміг об’єднати українську державницьку думку, залишаючи свій заповіт: «Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї!».

Сьогодні, маючи свою незалежну державу, ми бачимо, що чин Провідника прокладає собі дорогу до всього народу України, що його висновки, зроблені після поразки першої української революції, є застереженням для нас, сьогоднішнього покоління. А його соборництво та виваженість поглядів має бути прикладом для деяких радикально налаштованих політичних сил, які своїми діями не об’єднують, а розколюють суспільство та державу.

Незалежна Україна, за яку боровся і загинув полковник Євген Коновалець, поступово набирає сили. І в тому, що Україна стала незалежною державою, без сумніву, величезна заслуга військового та політичного діяча Євгена Коновальця  славного сина українського народу». Перед закінченням урочистої Академії хор «Надвечір’я» разом з присутніми в залі заспівав духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

Після закінчення святкового концерту зі словами щирої вдячності до учасників звернувся голова депутатської фракції «Батьківщина» в районній раді Олег Кожушко та запросив громаду взяти активну участь в урочистих заходах на честь Євгена Коновальця, які відбуваються в с. Зашків Жовківського району, а молодь запросив на «Фестини до батька Євгена»  щорічний молодіжний фестиваль «Зашків2011», який проходитиме 1819 червня в Зашкові. Слова подяки були сказані на адресу небайдужих людей, завдяки зусиллям яких відбулася урочиста Академія, а саме: народного депутата України Степана Курпіля, депутатів районної ради Василя Панченка, Петра Габи, Олега Іванчини, Юрія Круглія, Євгена Матвіїва, Богдана Краська, Анатолія Василишина, депутатів міської ради Романа Пашковського, Ігоря Сидора, Богдани Гук, Євгена Музики, Єлизавети Цар, членів партійного бюро Олега Свінціцького, Олега Грицишина, Романа Мельничука, Андрія Мандрика, Іванни Павлик, Петра Гітлярського, Оксани Зджанської, Тараса Процюка, сільських голів Григорія Студінського (Стенятин), Віктора Притулка (Волс•вин), Володимира Сави (Хоробрів), підприємців Івана Драганчука, Ігоря Гука, Ігоря Кокотня та інших.

На завершення урочистої Академії присутні заспівали державний гімн «Ще не вмерла Україна».

У цей ювілейний рік, вшановуючи пам’ять Євгена Коновальця, важливо збагнути уроки Провідника. Головний з них: ніхто і ніщо не може стати на заваді українцям обстоювати державність своєї нації. Ми завжди пам’ятатимемо і пошановуватимемо тих людей, які боролися за волю України, за честь, за славу, за народ!

Євген МАТВІЇВ,
депутат Сокальської  районної ради.

На знімках: вгорі  виступає хор “Надвечір”я”; зліва  читає вірш Євген Матвіїв.
Фото Олега Свінціцького.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!