Головна / Святкові події / Слава тобі, Україно, невмируща слава!

Слава тобі, Україно, невмируща слава!

23 серпня Сокальщина відзначила День Державного Прапора. У Сокалі відбулись урочистості біля пам'ятника Тарасу Шевченкові. Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Наталія Карташова, заступники голів районної та Сокальської міської рад – Володимир Чуб та Олег Олійник, учасник визвольних змагань Михайло Куцяба.

 А наступного дня відзначали День Незалежності. За доброю традицією святкування у Сокалі розпочалося святковими Літургіями у храмах. Опісля священики церкви св. ап. Петра і Павла, представники влади, громадських організацій, сокальчани колоною, з хоругвами, вирушили містом і поклали вінки та квіти до пам'ятників вірних синів українського народу – Тарасу Шевченкові, першому Президенту ЗУНР Євгенові Петрушевичу, барельєфу Степану Бандері, пам’ятної дошки В'ячеславу Чорноволові, а також до могили борцям за волю України.

Вдень відбулись фінальні матчі Кубка "Незалежність" з футболу (серед юнаків перемогла команда "Скомекс", серед дорослих – острівський "Шахтар") та спартакіада членів районної Асоціації інвалідів (розповіді про це – в наступних номерах).

Святкове дійство "Слава тобі, Україно, невмируща слава!" на площі Січових стрільців розпочав духовий оркестр районного Народного дому: веселі марші, вальси, польки закликали сокальців до танцю. А потім на сцену вийшли учасники художньої самодіяльності району: лунали вірші, пісні про Україну, український народ, глядачі аплодували танцюристам. Святкову програму розпочав народний ансамбль танцю "Бужани" з Ількович танцем "Святкові забави". Лілія Мельник гарно виконала пісню "Україна", а чоловічий вокальний ансамбль – "Козацькому роду нема переводу". Сокальчани радо вітали жіноче вокальне тріо районного Народного дому, солістів Тетяну Ничай, Оксану Шпатух, Ганну Михайлюк, чоловічий та жіночий вокальні ансамблі з Комарева та Боб'ятина, акордеоніста Назара Куртяника та інших. А коли на сцену вийшов народний ансамбль пісні і музики "Заспів" районного Народного дому з піснями "Хай цвіте червона калина" та "Розпрягайте, хлопці, коні", то усі співали разом з ним. Закінчився концерт "Українським гопаком" у виконанні зразкового ансамблю танцю "Барвінок" зі Скоморох.

З святом Незалежності сокальчан вітали керівники району.

 – 22 роки Україна є незалежною державою, – відзначила у виступі голова райдержадміністрації Наталія Карташова. – В історії це невеликий період. та за цей час ми пережили багато. У важкий час Україна впевнено йде вперед, декларуючи міжнародній спільноті про готовність до європейської інтеграції. Сьогодні Україна обрала європейський вектор розвитку. І ми повинні разом пройти цей шлях. Завжди для України були, є і будуть найважливішими її люди. Завдяки вам Україна розвивається.Саме ви своєю працею, своїм розумом, працюючи на підприємствах і в установах, лікуючи людей, навчаючи дітей, отримуючи перемоги в спорті, розвиваєте нашу державу. Вітаю вас із святом. Нехай вас завжди супроводжують віра, надія, любов і впевненість у завтрашньому дні.

За мікрофоном голова районної ради Ігор Дацюк:

– Сьогодні відчуваємо і радість, і велику тривогу. Радість, бо ми утворилися як незалежна держава, бо маємо успіхи на міжнародній арені, бо щороку більше українців в цілій державі відчувають себе патріотами, бо живемо в мирний час. І водночас переживаємо надзвичайну тривогу за політичну і економічну ситуацію в державі, за те, який вектор виберемо – чи на схід, чи на захід. Переживаємо за ситуацію економічну, адже високий рівень корупції в центральних органах влади, вимивання бюджетних коштів олігархатом за кордон, великий рівень безробіття в нашій державі – все це нам не додає радісних хвилин. Але попри це бажаю вам віри і терпіння. Віри в те, що в наш час будемо жити краще, будемо гордитися нашою державою, тим, що ми – громадяни України, що Україна буде процвітаючою державою.

Вагомими були слова народного депутата України Степана Курпіля:

– Сьогодні – день народження нашої держави. Ми ще не задумуємося наскільки це важливий день. Іноді можна почути: а що нам дала незалежність? Може б ми поставили по-іншому питання: а що кожен із нас робив і робить для незалежності? Незалежність, свобода – це як повітря. Коли воно є, ми його не відчуваємо, коли повітря бракує – ми задихаємось. Без незалежності задихається народ. Він задихався століттями, задихався і боровся. Вже маємо повноцінну державу, якій 22 роки і яку визнали у світі. Яка має свій Гімн, прапор, герб – усі атрибути державності. Ми обрали дуже непростий шлях європейської інтеграції. Це правдивий шлях, справжній, правильний. Я впевнений, що наша країна буде рівноправною, процвітаючою в сім'ї європейських народів. Ми на це заслуговуємо. Надії і впевненості вам, геть сумніви, ніхто нам не завадить стати цивілізованою європейською країною, де народ справді відчуватиме себе господарем.

Сокальчан, гостей також привітав Сокальський міський голова Богдан Зарічний. Він вручив відзнаки і посвідчення Почесним громадянам міста: Юлію Лукомському, Володимиру Конопльову, Зіновію Стоницькому та Оресту Викрикачу (посмертно). Сувенірами були нагороджені і переможці акції "Вдягни вишиванку": сім'я Воробець, Надія Дуда, Катерина Чернюх і наймолодша – дворічна Анастасія Сорочук.

Свято продовжили співаки зі Львова. Ще довго над Сокалем линули ліричні пісні, музика. А потім небо осяяли різнобарвні феєрверки.

Валентина БЛУДОВА.

Фото Любові ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!