Святкові події

Зі сльозами на очах приймали нагороди багатодітні матері

Материнство – це найголовніша, найважча і найпочесніша місія жінки у житті. Адже ненька не лише дарує життя, відкриває дитині всю свою душу, але вчить робити перші кроки та любити рідну землю і людей. Ніяка кар'єра, ніякі статки, ніякі досягнення в будь-якій сфері життя не замінять радості від народження рідної кровинки.

Бути матір'ю нелегко, тим паче, коли в тебе п'ятеро і більше дітей. Саме вшанувати тих жінок, кому Указом Президента України від 24 серпня 2013 року №№440, 441/2013 присвоєно почесне звання "Мати-героїня", зібралися 5 листопада в сесійній залі Сокальської райдержадміністрації представники влади.

"За материнську самовідданість, народження і виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку" вручено посвідчення та нагрудний знак до почесного звання України "Мати-героїня" дев'ятьом багатодітним жінкам Сокальського району, а саме: Парасковії Степанівні Драбич (Себечів), Марії Федорівні Басюк (Домашів), Наталії Іванівні Гринович (Борятин), Марії Василівні Ватажок (Сокаль), Галині Іванівні Зінько (Жвирка), Марії Петрівні Кісь (Борове), Марії Тадеївні Скварій (Куличків), Катерині Михайлівні Циган (Забужжя), Надії Іванівні Кісілевич (Хлівчани).

 Вручили нагороди та квіти матерям-героїням або рідним тих, хто за станом здоров'я не зміг приїхати, перший заступники голови РДА Сокальської районної державної адміністрації Павло Савчук та заступник голови районної ради Володимир Чуб. Зі сльозами на очах приймали цю заслужену відзнаку матері-героїні…

З державною нагородою їх привітав перший заступник голови РДА Павло Савчук: "Народити, виростити дітей, вивести їх в люди, і по змозі ще дати освіту – це надзвичайно велика праця і великий героїзм. Великий Вам синівський уклін за це".

– Нині Ви отримали заслужену нагороду, яка є визнанням Вашої материнської самовідданості, наполегливої і кропіткої праці та любові, – зазначив заступник голови районної ради Володимир Чуб. – Саме це Ви вкладаєте у виховання своїх дітей, не шкодуючи здоров'я, часу, недоспаних ночей та переживань, бо виховати п'ять і більше дітей – дуже нелегко. Бути багатодітною мамою – значно важча і почесніша професія, ніж інші.

Щирі слова привітань берегиням сімейного вогнища висловив і Сокальський міський голова Богдан Зарічний.

– Бути мамою – почесно, але це й велика відповідальність, – зауважив він. – І Ви не побоялися взяти на себе таку відповідальність. Ви зуміли виростити своїх дітей здоровими, добрими, сильними, щоб вони могли дати собі раду в нашому непростому житті. Бажаю Вам міцного здоров'я, щастя, Божої опіки, добра, достатку, а головне радості і гордості за Ваших дітей і внуків. Слава Вам!

Присутні матері були схвильовані від такої уваги. Жінки, чиї обличчя щедро помережані зморшками, випромінювали стільки світла й добра, що, здавалося, від цього ясніше стало в залі… Проте тільки Господь Бог знає скільки в них було недоспаних ночей, скільки випало на їх долю терпіння та переживань. Вони старалися дітям змалечку прищеплювати людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції. І нинішня вдячність української держави – ще один доказ того, що їхнє життя недаремне.

Світле свято із присмаком величі і поваги було скроплене сльозами радості всіх присутніх.

Адже неможливо не розчулитись, коли маленька худенька жінка 78 років отримує від держави визнання її материнського подвигу, а від оточуючих – повагу та захоплення. Це – Марія Ватажок з Сокаля, яка народила і виростила 5 дітей, дочекалася 20 внуків і 15 правнуків. Нині вона проживає з внучкою і правнуком. Щодень приходять до неї внуки та правнуки, бо для них вона є берегинею їхньої родини, мудрою порадницею. Жінка тішиться, що дочекалася нагороди від держави за свою материнську працю. Вона каже, що було всіляко у її житті, але завжди пам'ятала, що вона багатодітна мама, яка має бути надійною опорою та прикладом для власних дітей.

 Відчувала і Надія Стасюк гордість за свою маму – Катерину Циган, яка народила і виховала також 5 дітей. Донька розповіла, що у неньки була нелегка доля, бо рано залишилася сиротою, була переселена, але зуміла дати дітям родинне тепло, любов та ласку, виростити їх справжніми українцями. "Мама і тато працювали в колгоспі, але ми ніколи не відчували, що нам чогось бракувало. У нас завжди був хліб на столі і до хліба. Бабуся з нами не жила. Дивуюся, як тільки мама давала раду з нами? Ми були завжди доглянуті, ситі та одягнуті. Як і всі, ходили до школи у шкільних формах. Вже як попідростали, то старші пильнували молодших. Іноді доводилося доношувати одяг старших братів чи сестер. Проте ми не відчували себе біднішими за інших чи чимось обділеними. І за це ми вдячні татові й мамі", -поділилася спогадами Надія Стасюк.

Поряд розглядала свою медаль Марія Скварій з Куличкова. У багатодітної матері 5 дітей: наймолодшому синові – 16 років, а найстаршій доньці – 32. "Я дякую Богові, що дав мені такий дарунок – п'ятеро дітей. Адже найважливіше у житті – це діти. Їм я віддала свою любов та ласку. Життя багатодітної родини – нелегке, але з допомогою Бога моя родина пережила всі труднощі. Нині я горджуся своїми дітьми, які стали на правильну життєву дорогу. Бачу, що вони щасливі. І від цього щаслива я…"

Гарного настрою додали присутнім і музичні дарунки. Віночком українських пісень порадували матерів вокальний народний ансамбль "Любисток" (керівник Лілія Конончук), жіноче тріо у складі Марії Христинич, Ольги Мамуладзе, Марії Литвин та викладач Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка Ірина Грабова-Яремко.

– Немає, мабуть, таких слів, котрими уповні можна було б висловити матерям вдячність за їх материнський подвиг, – сказала наостанку ведуча свята, керівник апарату РДА Марія Христинич, звертаючись до винуватиць торжества. – Адже мама – головна людина у житті кожного, вона – найперша порадниця, найперший друг і вчитель. Низький Вам уклін. Нехай Ваші діти завжди тішать Вас своєю увагою, добрим та щирим словом, віддаючи Вам ту любов, з якою їх зростили та виховали Ви. Хай святиться мамине ім'я.

Присутні у залі заспівали матерям "Многая літа".

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора. 

Голос Сокальщини на GoogleNews