Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів (International Day for the Eradication of Poverty) нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. В той день більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв крайньої убогості, насильства і голоду.
Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на Пам’ятному камені, який був відкритий в той день.
В цей день своє професійне свято відзначають працівники харчової промисловості.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників харчової промисловості, а також професійних спілок…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників харчової промисловості» від 8 серпня 1995 року № 714/95.
17 жовтня 1113-року споруджено Києво-Михайлівський Золотоверхий собор.
Собор споруджений внуком Ярослава Мудрого київським князем Святополком Ізяславичем. Можливо, однією з причин, що спонукала князя збудувати церкву була недавня перемога Святополка над половцями, оскільки архангел Михаїл був заступником воїнів. Імена художників, які створили мозаїки і фрески собору, невідомі. Ймовірно, в роботах брав участь давньоруський майстер Аліпій з Києво-Печерської Лаври. Загальна площа мозаїк, що збереглися, — 45 кв. м. Написи на мозаїках собору зроблено старослов’янською мовою. Крім мозаїк і фресок, збереглися дві шиферні плити кінця 1 століття з рельєфним зображенням вершників.