Всесвітній день туризму заснований на сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації у 1979 році з метою пропаганди туризму.
Девіз Всесвітнього дня туризму 2017 року – «Сталий туризм – інструмент розвитку». Адже саме сталий туризм поєднує в собі задоволення потреб мандрівників, індустрії в цілому, а також збереження природних ресурсів відвідуваних територій. Як зазначають аналітики, при дотриманні економічного, соціального та екологічного балансу туризм може стати інструментом розвитку – вплинути на створення робочих місць і зростання торговельних майданчиків. Окрім того, День має нагадувати про те, що всі громадяни світу мають право насолоджуватися неймовірним розмаїттям нашої планети і красою світу, в якому ми живемо. Саме тому в цей День Всесвітня туристична організація закликає всіх звернути увагу на важливість і користь доступного туризму для суспільства. А ще мета Дня полягає в тому, щоб привернути увагу міжнародного товариства до важливості туризму, його соціального, культурного, політичного і економічного значення. Цього року офіційні урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму пройдуть у місті Доха (Катар). За даними Всесвітньої туристської організації, нині у світі туризм є третьою за величиною, після хімічної та паливної, галуззю економіки. Лише за минулий рік міжнародні кордони перетнуло 1,2 млрд чоловік. Передбачається, що до 2030 року ця цифра складе 1,8 млрд. Разом зі світовою громадськістю, День туризму відзначається сьогодні і в Україні згідно з Указом Президента від 21 вересня 1998 року.
Відзначати цього дня працівників галузі дошкільної освіти було запропоновано ще у 2011 році резолюцією І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти і науки. Наразі в Україні забезпечення різнобічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб спільно із батьками здійснюють близько 15 тисяч дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності. А у системі дошкільної освіти працює майже 310 тис. працівників, з них понад 130 тис. педагогів. Дошкільна освіта є однією з найважливіших сфер реалізації прав людини, забезпечення рівних можливостей в отриманні якісної освіти. Адже, основа майбутньої особистості закладається у ранньому віці. Знання та уміння, набуті в дитинстві – це коріння, і чим воно міцніше, тим впевненіше почувається людина в житті.