Святкові події

Сокаль – наш спільний дім

Сокаль поособливому красивий і ошатний, потопає у зелені дерев і цвітінні квітів. У такі дні дуже хочеться сказати: «Це моє місто!» А мрію про час, щоб у будьяку пору для мешканців Сокаля наше місто було комфортним. Розумію, що владі, депутатам, комунальним підприємствам, громаді треба включитися у його розвиток на рівні будинку, вулиці. Приймати спільні рішення, довіряючи один одному, тоді, крок за кроком, обов`язково досягнемо успіху, зробимо наш Сокаль дійсно красивим, затишним і привітним європейським містечком. Щоб наші діти з гордістю говорили: «Це моє місто! Я із Сокаля!» Тому нас чекає велика робота. У цьому році я окреслив десять основних напрямів: поточний і капітальний ремонти доріг і тротуарів; поточний і капітальний ремонти багатоквартирних будинків; капітальний ремонт та влаштування нових ліній освітлення; покращення матеріальнотехнічного стану дитячих дошкільних установ; покращення роботи комунальних підприємств міста; виготовлення детальних планів територій – виробничих зон та земельних ділянок під забудову; будівництво у місті дитячих майданчиків та зон відпочинку; організація стоянок автомобільного транспорту; залучення інвестицій та розвиток бізнесу, особливо виробничої сфери, що дасть змогу збільшувати кількість робочих місць, розвивати Сокаль; вирішити питання поетапного, якнайменш болісного переходу мешканців від централізованого теплопостачання до індивідуального, бо в сучасних реаліях вже назад дороги немає.

Існують певні проблеми і в царині місцевого самоврядування, що негативно впливає на життєдіяльність територіальних громад, в тому числі й Сокаля. Як і в кожній справі, як і в кожній професії, є речі, які залежать від керівника, від його знань, вміння, бажання працювати, але є об`єктивні причини, які дозволяють або не дозволяють домогтися у повній мірі того, чого хочемо. Як би я того не хотів, як би того не хотіли депутати міської ради і жителі, ми нині не зможемо зробити рівень життя людей, стан доріг та інфраструктури у Сокалі такими, як у будьякому європейському місті. Основна причина – це надзвичайно малий бюджет, як для 22тисячного міста. Завжди наводжу такий приклад, що в Україні є футболісти, артисти, які заробляють значно більше, ніж маємо в бюджеті цілого міста. А ми з цих коштів повинні забезпечити роботу п`яти дитсадків, у тому числі виплатити зарплату сотням працівників, ремонтувати дороги, тротуари, дахи будинків, забезпечувати прибирання міста, освітлювати його. Не може бути заможним місто у країні, де люди отримують жебрацькі зарплати. Є одна вагома проблема, без вирішення якої надзвичайно важко зробити наші міста успішними, врештірешт необхідно зламати жорстку централізацію влади в країні. Без переорієнтування держави на підтримку місцевого самоврядування, як твердого фундаменту, на якому можна збудувати сильну і міцну державу, в Україні немає майбутнього. Так є у всіх державах світу. З цього починали наші сусіди ще в 90их роках ХХ століття.

Минулого року бюджет Сокальської міської ради був виконаний на 107,1 відсотка, що дозволило додатково розділити кошти у 2013 році на потреби міста в сумі майже мільйон гривень. На жаль, у 2013ому ми маємо дуже мізерні сподівання, що бюджет буде виконаний.

Традиційно, одним із найважливіших питань діяльності міської ради є земельні відносини. Загальна площа Сокаля становить 1248 га. Протягом 2012 р. продано три земельні ділянки загальною площею 0,15 гектара. У міську казну надійшло 115 тисяч гривень. Також в кінці року прийняли рішення про продаж ще трьох земельних ділянок, загальною площею 0,47 га. Бюджет міської ради від їх продажу поповниться на 304 тис. грн. Торік Сокальська міська рада розробила детальний план кварталу індивідуальної житлової забудови в районі Автокефальної православної церкви (194 ділянки). У цьому році плануємо продовжити роботи з виготовлення документації на нові квартали забудови, розробили схему малих архітектурних форм у Сокалі.

І щодо найболючішого. Про стан доріг у Сокалі. В Україні 70 відсотків доріг потребують капітального ремонту. Ми всі вважаємо, що кошти використовують неефективно, розкрадають. Але можу стверджувати, що під час ремонту доріг у Сокалі протягом останніх двох років, ніхто не поклав собі у кишеню ні гривні, але їх стан дуже далекий від того, який я, як міський голова, хотів би бачити.

З певними труднощами, які намагаємося подолати, стабілізується робота комунальних підприємств Сокальської міської ради. Вже дає результат запроваджений у 2012 році механізм співпраці між КП «Сокальжитлокомунсервіс» та будинковими комітетами.

А в КП «Сокальводоканал» стабілізували фінансову ситуацію і це комунальне підприємство вийшло зі стану глибокої заборгованості, а фактично банкрутства, і має всі передумови, щоб надалі зміцнювати матеріальну базу, нарощувати обсяги планових робіт, покращувати якість послуг, що надаються населенню. Непроста ситуація із роботою КП «Сокальтеплокомуненерго». Вже більше 70 відсотків власників квартир міста відключені від послуг підприємства. Це, звичайно, розбалансовує подачу тепла у ті квартири, які залишилися, і у бюджетні установи. А також через непродуману державну політику підприємство весь час має мільйонні борги, які виникають через те, що держава вчасно не компенсує різниці в тарифах.

Міська рада опікується п`ятьма дитячими дошкільними установами. На жаль, через фінансове становище нам не вдається їх забезпечити усім необхідним. Щиро вдячний керівникам ДДУ, працівникам, батькам дітей за велику роботу, яку вони проводять, за матеріальну допомогу, за їх бажання створити в наших садочках хороші умови для перебування і виховання дітей. Ми і далі встановлюватимемо шатрові дахи на приміщеннях дитсадків, придбаємо холодильники, газові плитки, пральні машинки, сушки…

На благоустрій міста виділяється 2 мільйони 252 тисяч гривень. Це оплата роботи 24 прибиральників, освітлення вулиць, зрізання аварійних дерев та формування крон, збирання твердих побутових відходів, встановлення технічних засобів регулювання дорожнім рухом.

Дорогі сокальчани! Висловлюю всім вам вдячність за те, що підтримуєте нас у нашій роботі, звертаєте увагу на недоліки, підказуєте, контролюєте. Всією громадою зробимо наш Сокаль маленьким затишним спільним домом, де нам буде комфортно жити. Бо тут народилися багато з нас, ходили у дитсадки, навчались у школах, а після закінчення вищого навчального закладу знову повернулись у рідне місто. І тут живемо і працюємо, народжуємо дітей і виховуємо внуків, молодіємо, дорослішаємо і старіємо. В нашому рідному Сокалі «над Бугом синіх вод».

У день народження нашого міста зичу вам, дорогі сокальчани, і вашим сім`ям міцного здоров`я, щастя, достатку, непохитної віри та Божої опіки.

Богдан ЗАРІЧНИЙ, міський голова Сокаля.

65993924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.