Головна / Святкові події / Сокаль святкував уродини

Сокаль святкував уродини

Кожен сокальчанин, гість нашого міста посвоєму відчув, побачив і відсвяткував День Сокаля. Відчувалося, що влада, яка вперше у такій іпостасі відзначала уродини Сокаля, намагалася, насамперед, вшанувати його конкретними справами: чистими вулицями, парком, нехай невеликими відтинками покладеної тротуарної плитки. Ось, наприклад, наш гість зі Севастополя заступник начальника штабу Центру пошуковорятувальних робіт Павло Даневич підкреслив, що свято міста  це свято нашого майбутнього  дітей, юні, адже для них було підготовлено чимало заходів. У храмах Сокаля теж парафіяни почули про наше місто і заспівали йому і мешканцям "Многая літа". За кілька годин до початку святкування я бачила як ставили сцену, прикрашали її. А на асфальті розграфлювали місце для конкурсу малюнка. У самому центрі, біля "Пиріжкової", посвоєму готувались до забави: там на пательні шкварчала картопля, як на мене, то ця картинка аж ніяк не прикрашала святковий пейзаж.

Маленькі сокальчани малювали своє рідне місто і його мешканців. У кожного – фантазія і мрії. Журі у складі директора та методиста Сокальського БДЮТ Марії Поліщук, Оксани Базилевич та вчителя Жвирківської школи Ігоря Джоголи визначило кращих: перше місце виборола Софія Бачинська (Сокальська ЗШ №3), друге розділили Тимур Доган (ЗШ №5) та сестрички Анастасія і Анна Грем (ЗШ №3), третє посіли наймолодша учасниця конкурсу  шестирічна Іринка Матвійко, Анна Мицюк (ЗШ №3), Тетяна Царинська та Яна Шевченко (ЗШ №2). Гарні призи: фотоальбоми, фарби, альбоми для малювання, фломастери, солодощі від Сокальської міської ради отримали переможці та всі учасники конкурсу. Малеча обступила з усіх боків голову та заступника голови міста Богдана Зарічного та Олега Олійника, а ті кожному вручали призи. Діти були "на сьомому небі". Але для них казка тількино починалася. Лише червона стрічка відділяла їх від країни дитинства, веселої забави і розваги, де були різнокольорові гойдалки, гірки, потяг, створені з ініціативи та за кошти родини Ярослава Підкіпняка. Це йому прийшла така думка, а, може, людина повернулася у своє дитинство, отож ровесникам своїх внуків захотів створити таку чудову казку. Левова частина роботи  родини Підкіпняків, але вони мали міцне опертя Сокальської міської ради та інших спонсорів  підприємців Романа Шведа, Петра Пилипчука, Михайла Пограничного, Юрія Мандрика, Євгена Паньківа, Олександра Курилова та ПП "Багенбор". Стрічку перерізали міський голова Богдан Зарічний та підприємець Ярослав Підкіпняк. Священик Ярослав Валюх окропив священою водицею дитячий майданчик і висловив сподівання, що Матінка Божа заопікується цими маленькими хлопчиками та дівчатками. Можливо присутність дітлахів вплине на відвідувачів закладу посусідству, і вони поводитимуться стриманіше і скромніше. А у парку в цей час було гамірно і багатолюдно. Біля каруселі, гойдалок та інших атракціонів зібралися сокальчани. Хтось привів своїх дітей, хтось внуків, а дехто просто дивився як бавляться інші.

На лавочках дорослі святкували. Правда, цього разу дим від шашликів не стояв над містом. Дуже хотілося, щоб і після святкування міський парк виглядав чистим і охайним, адже і міська влада, і депутати, і комунальні служби вичистили його від сміття та хащів.

…А рідна українська пісня вже кликала на площу Січових стрільців, де виступали переможці та лауреати фестивалю "Мамині зіроньки", вихованці музичної школи імені В. Матюка, шкіл міста та добре нам знані і улюблені співаки, ансамблі, танцюристи Сокальського Народного дому та представники творчих колективів культури району. Як завжди, чарівна ведуча Олена Саганська запросила на сцену керівників міста, районну владу та гостей з Польщі і Севастополя. Кожен з виступаючих бажав процвітання місту і многая літа сокальчанам. З сердечними привітаннями до сокальчан звернулися міський голова Богдан Зарічний, голова РДА Микола Мисак, голова районної ради Ігор Дацюк, народний депутат України Володимир В`язівський, депутат обласної ради Роман Швед, гості з Польщі  староста Грубешівського повіту Юзеф Куропатва, а також зі Севастополя  заступник начальника з виховної роботи Центру пошукових і рятувальних робіт Олексій Степаненко, саме до цього Центру належить катер "Сокаль". Які ж уродини без подарунків. Переможців конкурсу про маму, який організовує Сокальська районна організація Союзу українок за підтримки відділу освіти РДА, цього року вітав і обдаровував призами народний депутат України Володимир В`язівський. Вже кілька років поспіль філія кредитної спілки "Вигода" в особі Жанни Журавінської організовує конкурс творів та світлин на теми "Моє рідне місто" і "Якби я був міським головою". І хоча для школярів ця пора досить гаряча, проте відділ освіти РДА допоміг, аби він відбувся. Вже традиційно переможці отримують призи не лише від кредитної спілки, а також й від часопису "Голос знад Бугу" та від Інтернетпровайдера " Веstlink". А у цьому році переможець  Христина Рябова (Жвирківська школа) нагороджена спеціальним подарунком від міського голови Богдана Зарічного. Цього святкового дня подарунки отримали не лише діти, а й представники багатоповерхових будинків, біля яких на прибудинкових територіях зроблений благоустрій. Грамоти та грошові винагороди представникам будинків по вулиці Героїв УПА №№ 47, 8, 50 вручив заступник міського голови Олег Олійник.

Коли закінчилась офіційна частина, на сцені знову таланти Сокальщини звеселяли присутніх, піднімали настрій. Глядачі не шкодували оплесків. Занедовго молодь зустрічала гурт "Мірамі".

Хтось ще був на площі Січових стрільців, а дехто вже з дому після 22ої години вдивлявся у темне небо, яке розцвіло від суцвіття різнокольорових вогнів феєрверку. Це був заключний акорд свята.

Оксана ПРОЦЬ.
 

На знімках: вгорі – міський голова Богдан ЗАРІЧНИЙ та його заступник Олег ОЛІЙНИК серед дітей; в центрі – учасниці святкового концерту; внизу – родина Ярослава ПІДКІПНЯКА (другий зліва), котра є ініціатором створення дитячого майданчика.
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

8 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!