Святкові події

Сокальська районна друкарня відзначила 50-річний ювілей

Як повідомляв "Голос з-над Бугу",  Сокальська районна друкарня відзначила 50-річний ювілей. На свято, яке організував директор комунального підприємства "Сокальська районна друкарня" Богдан Шклянка та колектив, завітали колишні працівники, гості, представники влади.

Насамперед, вітальне слово сказав директор друкарні Богдан Шклянка. Він розповів, що нелегкі часи нині переживає підприємство, бо друкарське обладнання дороге, папір теж дорожчає з кожним днем, тому працівники роблять усе можливе, аби друкарня і надалі працювала. Опісля Богдан Шклянка надав слово багатолітньому директору друкарні Роману Олійнику.

Роман Іванович був розчулений увагою і колишніх, і теперішніх працівників. Він розповів, що починав свою кар'єру в Лопатині, згодом працював у Великих Мостах, а потім очолив Сокальську друкарню і був її директором аж 36 років. Ветеран друкарської справи пригадує, що мав у своєму підпорядкуванні 35 працівників. На початках було важко, бо газета друкувалась на старій машині, друкували її до півночі. Поступово, завдяки злагодженій праці колективу, щороку оновлювали поліграфічне устаткування, згодом купили ротаційну машину, на якій газету друкували всього за 40-50 хвилин, а на попередніх старих – 67 годин. Після добудови друкарні, зробили ремонт у виробничих приміщеннях, тоді покращились умови праці робітників. Згодом Сокальська районна друкарня посіла перше місце в Україні за найкращу естетику виробництва і чистоту. Після переходу на госпрозрахунок, підприємство вийшло на новий рівень виробництва. Мали тоді багато замовників не тільки з Сокальщини, а й з області. Найбільше замовлень було від постійних клієнтів  Львівського автобусного заводу, військових частин, заводу "Прогрес", адже роботу виконували вчасно,  а продукція друкарні була якісною. Пан Роман зазначив, що його колектив завжди був згуртованим, найкращим, усі сумлінно трудилися. За 36 років, коли він керував друкарнею, жоден працівник не був притягнутий до дисциплінарної відповідальності. Директор друкарні подякував працівникам, які разом з ним трудилися, за те, що вони завжди його підтримували у роботі і допомагали. Завдяки спільній праці підприємство славилося своїми друкарськими виробами.

Слова вітань линули для поліграфістів від голови Сокальскої райдержадміністрації Олега Кожушка: "50 років це визначна дата і в житті людини, і в роботі підприємства. Були різні часи, нещодавно були пропозиції віддати друкарню в оренду, або ж приватизувати, але зійшлися на думці, що цю справу треба залишити громаді, тобто дати можливість комунальному підприємству стати на ноги. 

Вважаю, що кілька років тому ми разом з депутатами районної ради правильно вчинили, що залишили друкарню. Думаю, що за будьякою друкарнею є перспектива, вірю, що закінчиться війна, прийдуть інвестори, замовники і Сокальська друкарня процвітатиме". За спільну працю, високий професіоналізм у роботі, активну участь в громадському житті району Олег Кожушко нагородив колектив друкарні Почесною грамотою.

Голова районної ради Ігор Дацюк теж долучився до привітань для колективу друкарні: "Я пам'ятаю себе ще зовсім малим, як разом з Олегом Олійником прибігали сюди в друкарню, де працював його тато. І от запах свіжовидрукуваної книжки чи газети, оцей запах фарби пам'ятаю донині. Зараз уже зовсім інше обладнання, прогрес іде вперед, але в непрості часи ми таки прийняли рішення на користь друкарні і це мене тішить. Бо зберегли робочі місця, зберегли приміщення, обладнання. З 29 районів на Львівщині збереглося 5 друкарень, наша  одна з них. Бажаю колективу плідної праці, нових замовників і стабільної заробітної плати". Голова районної ради також вручив Почесну грамоту колективу друкарні з нагоди 50річного ювілею та Дня поліграфіста.

Теплими спогадами про друкарню та про її сучасне поділились заступник міського голови Сокаля Олег Олійник, депутат районної ради Роман Запісоцький, колишній директор друкарні Юрій Лукасевич. Привітали поліграфістів народний депутат України Олег Мусій, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутат районної ради Ярослав Піхоцький та інші. 

Концертну програму для усіх присутніх на святі підготували вихованці Сокальського БДЮТ та Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка. Діти танцювали, співали, грали на музичних інструментах, а поліграфісти обдаровували їх оплесками.

Згодом за горнятком кави розговорилися із колишніми працівниками друкарні. Троє старших жіночок  Надія Костюк, Марія Марцинюк і Надія Вибранець розповіли, що кожна з них пропрацювала більше тридцяти п'яти років у Сокальській друкарні. Сюди вони прийшли ще молодими дівчатами, після закінчення навчання, і звідти пішли на пенсію. В їх трудових книжках є лише один запис. Пані Марія працювала набірником текстів, газети "Вперед", згодом  "Голос з-над Бугу", а пізніше була ручним складачем. В друкарні пройшла уся її юність і молодість, тут одружилась, народила двох дітей і звідти пішла на пенсію. Їй і до сьогодні досить часто сняться сни про роботу, про колишніх колег. Надія Вибранець трудилася на підприємстві 41 рік, з ностальгією згадує роки роботи, стверджує, що колектив був дуже дружнім, постійно директор Роман Олійник організовував колективні поїздки, екскурсії, завжди усі разом відзначали свята. Жінка згадала кумедний випадок, коли хлопці з нею пожартували і "закинули" її на гору паперу, висота якого була понад три метри. Друкарі втекли, а в цей же час надійшов директор. От їй і довелося з того паперу скакати просто йому в руки. 

Від імені колективу друкарні, за теплу зустріч, керівнику друкарні Богданові Шклянці подякувала Зінаїда Роборецька.

І колишні, і теперішній працівники довго розмовляли про спільні роки роботи, згадували цікаві миті життя. І дякували директору друкарні Богдану Шклянці за гарно організоване свято, за те, що зібрав їх усіх разом. Адже це унікальна можливість побачити старих друзів, побувати на робочих місцях, де пройшло чи не усе життя. Нехай же Сокальська друкарня процвітає, а колектив  працює на благо громади району та держави вцілому.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews