Святкові події

Своєрідний вінець хліборобської праці

Сільські трудівники кажуть: «Обжинки святкуємо – хліб святий шануємо». Це своєрідний вінець хліборобської праці. Урочистість цієї події – коровай з борошна нового врожаю, у великому снопі з червоною калиною. Аграрії ТзОВ «Галичхутро» з радістю і задоволенням від результатів своєї праці зібрались цього сонячного дня у селі Шарпанці за гарно прикрашеними «столами» з тюків соломи, що також надавало урочистості.

Захід розпочався зі Славня нашої держави та молебню. Усі виконали церковний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». Настоятель церков у Лучицях і Шарпанцях о. Володимир Мартинюк, зокрема, підкреслив, що з молитви розпочали свято врожаю, дякуючи Богові за труди хліборобів, за все, що вони зробили. Господь благословляє працю і Йому вдячні. Священик привітав керманича Василя Муху, який зумів згуртували людей, які йому повірили, що на цій землі можна збирати врожаї, працювати, і, звичайно, мати з цього прибуток. Тому потрібно підтримати всі ці добрі починання.

Гарно вели свято ведучі Василь Вороняк і Соломія Мартинюк, вони вітали трудівників полів і ферм, адже завдяки їх працьовитим рукам та мудрості щедро колосяться ниви. У селах особливе шанобливе ставлення до хліба, до хліборобів передається з покоління в  покоління. У народі не даремно мовиться, що хоч зерно і золотим родиться, але перетворити його на золото дуже не просто. Ведучі віршованими словами вітали й окремих кращих трудівників – Петра Мамчура, Михайла Короля, Ганну Придаток, Зіновія Тарадаху, Романа Сантора, Олександра Шпиля, Григорія Крупчака, Василя Конопацького, Богдана Кметюка, Володимира Демчуня, Вадима Ядзельського, Тараса Ільчишина, Ігоря Костюка, Олега Гаврилюка, Віталія Боянського та багатьох інших. Слова подяки сказали й директору, «котрий може раду дати норкам, і трактору, всі поля впорядкувати, ферми і бригади…» І на вишитому рушникові вручили Василеві Мусі хліб і сіль. Керівник ТзОВ «Галичхутро» у першу чергу подякував Господу Богу за цей день, за те, що ми є на цій Землі, зокрема, в селах Шарпанцях, Лучицях, Поториці, Великому, Волиці, Комареві, Добрячині, Жвирці, практично всій околиці. Дуже добре, що всі щасливі, задоволені працею. Адже, де є українська земля – має бути український порядок. Кожен має відчувати себе господарем на цій землі. Василь Муха коротко охарактеризував стан ТзОВ «Галичхутра»: – Роботу в рослинництві розпочали з 2007 року. На сьогоднішній день можемо гордитися врожаями, своїми працівниками, а я – колективом. Варто пам'ятати: не буде села – не буде держави. Ми повинні бути задоволені, що тут розвиваємо село. Я – за його розвиток. Глянемо на поля, вирощені врожаї, й стає приємно, що до цього спричинені ми. Але є й сумне, коли глянемо на розібрані стайні. А це вже наш український менталітет.

В. Муха подякував всьому колективу, сільським головам Лучиць, Смикова, Поториці, які вкладають і піт, і кров, і недоспані ночі, щоб мати такий хороший результат праці. Він зачитав жартівливий наказ про преміювання працівників.

До речі, на території Лучицької сільської ради ТзОВ «Галичхутро» орендує більше півтора тисячі землі. Цього року кожен гектар озимої видав по 62 цнт. Найкращий комбайнер Петро Мамчур намолотив дві тисячі чотириста тонн зерна і ріпаку. За півтора місяці роботи на жнивах й заготівлі сінажу, перевезено одинадцять тонн вантажу. На цих полях також вирощують кукурудзу, буряки, ріпак. Крім того, на фермах утримують корови та молодняк, ВРХ, свині.

Директор ВАТ «Калина», депутат Львівської обласної ради п'ятого скликання Михайло Чемерис подякував керівникові ТзОВ «Галичухтро» за запрошення на свято, і вручив Подяки обласної ради та облдержадміністрації таким працівникам «Галичхутро»: Андрієві Остапику, Зеновію Тарадасі, Михайлові Королю, Петрові Мамчуру, Романові Сантару, Олександрові Шпилю, Олегові Гаврилюку, Ігореві Шевчуку, Іванові Конопацькому, Степанові Сикиндюку. Подяки від ТзОВ «Галичухтро» отримали Богдан Латинник, Богдан Слюсар, Андрій Приймак, Іван Черкас, Олег Семенюк, Віталій Ткачук, Іван Теличенко, Василь Саноцький, Петро Денисюк, Андрій Демчишин, Андрій Джугало, Володимир Демчунь, Григорій Крупчак, Ігор Костюк…

Василь Муха висловив вдячність за великий внесок у розвиток сільського господарства Володимиру Черечіну, а за співпрацю у наданні банківських послуг – керівнику відділення №10013/0257 АТ «Ощадбанк» у Сокалі Світлані Ксьонжик та іншим.

Слова привітання від районної влади виголосив начальник управління агропромислового розвитку Сокальської РДА Ігор Шайнога:

– Приємно бути в такому великому хорошому колективі, де добрим організатором, виробничником є Василь Петрович Муха. Це галичани – справжній український господар, різносторонній господар. Адже в ТзОВ є і корови, і свині, і звірі. Тому від нашого управління, голів районної ради і райдержадміністрації, які сьогодні на Днях добросусідства в Корчмині, вручаю нагороди кращим з кращих.

Подяку від районної ради за значний внесок у розвиток Сокальщини та благодійну діяльність отримав директор ТзОВ «Галичхутро» Василь Муха.

За наполегливу, сумлінну працю та у зв'язку із закінченням жнив та отримання високих врожаїв зернових культур, Подяки від районної влади отримали бухгалтер – заступник начальника Лучицької дільниці ТзОВ «Галичхутро» Ганна Придаток, в. о. інженера – механік Володимир Новосад, водій Андрій Солтис, ремонтник-будівельник Олег Федченко, бригадир господарської бригади Федір Дячок, а також працівники Марія Крупчак, Богдан Климчук, Тарас Ільчишин, Петро Логин, Степан Ворона.

Про співпрацю з «Галичхутром» говорили керівник відділення АТ «Ощадбанк» у Сокалі Світлані Ксьонжик, Лучицький сільський голова Володимир Черечін, директор Лучицької школи Степан Бойко. Вони бажали високих врожаїв, добра та миру в Україні.

Доброго господарника Василя Муху вітали й інші гості, дякували за співпрацю і ефективне хазяйнування, зичили облагороджувати землю гарними врожаями. Адже його господарський хист і мудрість допомагають побороти часом непрохідні пороги цьогорічних економічних негараздів. На святі обжинків Василь Муха запевнив, що старатиметься ремонтувати дорогу від Шарпанець аж до Тартакова. Надіється на допомогу районної влади. Він звернувся до пайовиків давати (правда, наголосив, нікого не примушує) по сто гривень на ремонт дороги, є надія, що в цьому питанні допомагатимуть всі жителі населених пунктів. Як кажуть, «з миру по нитці й бажання здійсниться».

Обжинки без української пісні – це не обжинки. Тому працівників ТзОВ «Галичхутро» вітали з концертною програмою артист національного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України Євген Федорченко, заслужений артист України, народний артист України Мар'ян Шуневич, заслужений артист України Зеновій Гучок разом з сином Тарасом, лауреат міжнародних премій, заслужений артист Молдови Валерій Степовий. І, звичайно, вокальний ансамбль «Лучичанка» (Світлана Іванська, Світлана Свінціцька, Ірина Демчук, Марія Фітковська, Ганна Вільчинська, Ольга Левицька, Галина Левицька, Майя Кошлай, Ольга Вороняк, Світлана Олесько, Надія Євчун, Марія Рибка, акомпаніатор Степан Бойко). А сценку «Сільські будні» підготували Роман Черечін та Тетяна Яроцька.

Пишний врожай, щедра нива, щирі друзі – хай буде їх багато у ТзОВ «Галичхутро»! Відрадно, що тут працює багато молоді, а це – успішне майбутнє господарства. Усім їм, працьовитим хліборобам, над ланами линуло «Многая літа».

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews