Святкові події

Своє професійне свято відзначили медичні сестри Сокальщини

В Сокальській Центральній районній лікарні  вже стало доброю традицією по-особливому вшановувати  тих, хто після закінчення медичних  училищ, коледжів влився у величезну родину медиків. У цьому році   колектив поповнився  7 молодими  фахівцями: кабінетними, палатними і процедурними медсестрами, фельдшерами. Церемонія посвяти відбулася у залі Сокальської  ЦРЛ, де молодих колег  щиро вітав  весь колектив  районної лікарні. Ведуча свята – медсестра фізіотерапевтичного відділення Надія Андрущак привітала колег з нагоди професійного свята, зазначивши, що професія медичного працівника є однією з найвідповідальніших і найгуманніших. Медсестри, акушерки, фельдшери супроводжують людину упродовж всього її життя: від народження – першого її крику і до останнього подиху – смерті.  Присутні хвилиною мовчання вшанували  своїх колег, які відійшли у вічність. Це Катерина Євко, Софія Кавара, Людмила  Романюк.

Заступник головного лікаря Сергій Касян у вітальному слові наголосив, що  у Сокальській  ЦРЛ  половина медичного складу – це медичні медсестри, фельдшери на ФАПах, операційні медсестри,  палатні, медсестри приймального відділення,  акушерки. Тож,  на  вас, дорогі медичні сестри, тримається охорона здоров’я Сокальщини.  Він подякував їм за  чуйні серця, за врятовані  життя, за повернуте здоров’я  мешканцям нашого регіону, за  те, що вміють своїм словом    вселяють віру в   зцілення, дарувати пацієнтам  радість життя, та побажав, щоб  кожна мить життя  радувала їх своєю неповторністю, а клятва Гіппократа ніколи не стала  обтяжливим обов’язком,  а лише приємною місією.  Святковий наказ “Про вручення грамот та оголошення подяк” зачитала головна медсестра  Сокальської ЦРЛ Катерина Сивак. Згідно з ним, багатьом медсестрам, за сумлінну працю, вручили грамоти і оголосили подяки. Заступник  головного лікаря ЦРЛ Сергій Касян  вручив їм грамоти.  А старшу медичну сестру хірургічного відділу  Лесю  Барну за сумлінну та багатолітню роботу  була відзначена Почесною  грамотою департаменту  охорону здоров’я  Львівської ОДА.

Кульмінацією свята  стала урочиста посвята в професію медсестри молодшого покоління. Ведуча зачитувала їхні імена, і молоді фахівці з свічкою в руках, виходили на сцену, де спереду на почесному місці стояла фігура Матері Божої. У цьому році когорту молодих  медичних працівників Сокальщини поповнили  Ірина Кіх, Ганна Тріска, Наталія Янюк, Олександр Жук, Олена Сафіян,  Ірина Ратинчук, Савчин Оксана. Молодих спеціалістів поблагословив отець Павло Пащук, який зазначив, що професія медсестри – це покликання, яке дано від Бога, яке зобов’язує їх забути негативні емоції і особисті проблеми, щоб виконати свій обов’язок  й допомогти  своєму ближньому.

Далі  фельдшер Скоморохівської амбулаторії Олена Сафіян зачитала текст клятви  англійської медсестри  Флоренс  Найтінгейл – першої  у світі професійної медичної сестри і основоположниці сестринської справи, як підрозділу медицини. Саме її   день народження – 12 травня, став  Міжнародним днем медичної сестри.  І в залі пролунало дзвінкоголосе: «Клянемось».

В. о. головного лікаря Сокальської ЦРЛ  Надія Сикиндюк побажала, щоб медичні сестри, які сьогодні вливаються в їхній колектив, обрали цей фах за покликанням,  бо на них покладають надію не тільки хворі, але й лікарі,, для якого вони є  надійними помічниками. Ви також  здійснюєте господарську діяльність, щоб у медичних закладах було чисто, затишно та комфортно. Н. Сикиндюк також подякувала медсестрам, лаборантам, фельдшерам Сокальської ЦРЛ за їхню жертовну та самовіддану працю, і побажала, щоб вони завжди були здорові та життєрадісні, йшли на роботу зі задоволенням.

Професійне свято медичних сестер  у цьому році   співпало з Днем Матері, тож ведуча   привітала усіх жінок з святом, а  Олена Сафіян  прочитала вірш  Людмили Романюк  «Мама».

Свої щирі привітання з нагоди професійного свята висловила  й інженер з охорони праці Сокальської Центральної районної лікарні Надія Гайоха, яка ознайомила присутніх з  результатом   перевірки  стану охорони праці у відділеннях райлікарні. Кращі відділення були відзначенні преміями профспілки медичних працівників, які  старшим медсестрам вручив голова профспілки медичних працівників  Сокальського району Андрій Наконечний.

Працювати молоді фахівці будуть в різних медичних підрозділах району: дехто – у місті, в поліклініках, хто у відділеннях районної лікарні, а хтось – у сільських ФАПах. Яким би не було місце роботи, відповідальність на ділянці величезна. У цьому вже мав змогу переконатися  Олександр  Жук  з  м.Сокаля.  До речі, він єдиний хлопець серед молодих спеціалістів, які прийшли сюди працювати в цьому році. Він закінчив Ківерцівський  медичний коледж і вже декілька місяців очолює ФАП у селі Теляж. Він каже, що  з дитинства мріяв бути медиком, допомагати  хворим, бо життя – це найбільша цінність людини. Радий, що його мрія здійснилася.  Сьогодні разом з  колегами, які стояли  на сцені, усвідомив, що  вони вже не студенти, а медичні працівники, що  мають допомагати людям, бути терпеливими та  милосердними. Розуміє, що  робота медичних працівників – не з легких, попереду  різні життєві проблеми і випробування. Однак як би не склалася доля надалі, впевнений, що  своє перше місце роботи запам’ятає на все життя.

Опісля винуватців свята привітали вихованці Сокальського БДЮТ, які підготували для них цікаву концертну програму, де переплітались запальні танці,  українські мелодійні пісні, гумористичні сценки  та влучне художнє слово.

Сподіваємося, що всі молоді фахівці, які обрали професію медика, зв’яжуть своє життя з Сокальською ЦРЛ.  Їх не розчарують ні поки що скромна зарплата, ні нічні чергування, ні навантаження. Вони свій вибір зробили, а напутні слова керівництва, повинні їм тільки додати сил. Нехай ваше вміння служить здоров’ю людей та розвитку закладів охорони здоров’я Сокальщини.

Любов ПУЗИЧ65811023

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.