Головна / Святкові події / Святкували усім селом

Святкували усім селом

Кожен з нас чекає світлого свята Різдва. Так і в нашому Горбкові, після вечірньої відправи у церкві, багато людей прийшли у Народний дім. Учні під керівництвом вчителя-катехита Людмили Маціканич показали сценку «Святий вечір».

 На сцені – інтер’єр сільської хати. Мати з дітьми прикрашає ялинку. Попоравши господарку, батько заносить в хату дідух, всі моляться і сідають до святої вечері. Батьки розповідають дітям, що символізують дідух, кутя, дванадцять страв. Заходять діти, колядують, віншують. Мати пригощає їх пампушками, солодощами. Діти питають батьків, чи впустять вертеп у хату. З’являється вертеп з колядкою. Попереду – Звіздар із зіркою, за ним – Пастушки з Ангелами. Колоритний вигляд мали Царі та Ірод, Чорт і Смерть, Жид і Воїн… Ми із задоволенням спостерігали за учасниками цього дійства: Романом Ковальчуком, Іваном Солічем, Романом Лесиком, Віталієм Пукасом, Марією Олесько, Іриною Лесик, Наталією Ковальчук, Іваном Ковальчуком, Олегом Савчуком, Володимиром Костюком, Андрієм Кальмуком, Романом Коткевичем, Романом Солічем, Максимом Кальмуком, Романом Костюком, які пошили гарні костюми, вдало виконували свої ролі. Весь зал гаряче аплодував їм. Організував вертеп Мирослав Ковальчук.

Зі словами подяки на сцену вийшов наш священик о. Павло Ващук і привітав усю громаду з Різдвом Христовим, побажав усім многая літа. Вдячні йому, бо, на превеликий жаль, ніколи не чуємо, як і цього разу, привітань чи слів подяки від голови чи секретаря сільської ради.

Під оплески і спів колядки горбківчани залишали зал з піднесеним настроєм. Ми вдячні учасникам святкового дійства, а також хлопцям, які засвітили у центрі села ялинку. Заколядовані вертепом гроші колядники віддали на потреби місцевої школи та на лікування хворої дівчинки-односельчанки.

Надія ДАЦЮК,
жителька с. Горбків.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!