Головна / Святкові події / Свято берегинь найбільшого людського скарбу

Свято берегинь найбільшого людського скарбу

 Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, яке відзначали 30 вересня, у Сокалі пройшла акція під гаслом «Бібліотека – створи своє майбутнє». Її провели працівники районної централізованої бібліотечної системи.

 
На площі Січових стрільців лунала музика, сюди сходились прихильники книг, школярі. Зі святом усіх бібліотекарів, читачів привітала директор Сокальської РЦБС Тетяна Лобода, побажала їм родинного затишку, доброго здоров’я, нових зустрічей з цікавими книгами.
 
– Бібліотекар – найпрекрасніша професія на землі. Бібліотекарі – це людимісіонери, які виконують велику роботу – доносять до людей найцінніший винахід людського розуму, оберігають найбільший скарб, дарований людству від Бога, – зазначила у своєму виступі головний спеціаліст відділу культури та туризму РДА Наталія Якубишин. – Бажаю їм і в подальшому такого ж ентузіазму, завзяття до роботи. Зі святом Вас, дорогі бібліотекарі! Нових Вам книг і читачів.
 
Зі святом бібліотекарів також привітали найактивніші читачі.
 
Тадей МАРКЕВИЧ:
 
– Все своє свідоме життя прожив з книгою в руках. Що мені дала така дружба? Книга не дозволяє нудьгувати, навчає, додає розуму. Я не проти комп’ютера, але закликаю: «Кидайте «мишку» – читайте книжку». Маєте прекрасну можливість прийти в бібліотеку, взяти книги найвидатніших людей, які діляться своїм досвідом, і вчитися в них.
 
Любов БЕНЕДИШИНА:
 
– Коли згадую дитинство, то майже завжди бачу себе з книгою. Пригадую той особливий запах, атмосферу в бібліотеці. Бібліотека – це храм, а бібліотекарі – жерці, берегині у цьому храмі. Пам’ятаю книгу Л. Українки «Як навчитися писати вірші». Тоді я ще не навчилась їх писати, але випадковостей в житті не буває. Вітаю і віншую Вас, дорогі «берегині скарбів словесності», і як вдячний читач, бо саме завдяки бібліотеці моя душа колись уперше пізнала красу і велич слова, саме тут шукала і горнулась до нього. Вдячна Вам і як автор, за те, що піклуєтесь і підтримуєте нас, місцевих літераторів. Міцного Вам здоров’я і наснаги.
 
Поетеса прочитала свої вірші «В бібліотеці» та «Книги – як люди». 
 
Марія ПОКАЛЬЧУК:
 
– Книга для мене – то найкраща розвага. З бібліотекарями зустрічаюсь постійно. Дякую працівникам Сокальської районної бібліотеки ім. В. Бобинського Світлані Халупник, Галині Котик, Галині Вівчарик, Ользі Цозац, Галині Хорташко, Катерині Ткачишин, Ользі Рижок, які нам допомагають, інформують нас, дискутують з нами. Вітаю їх від імені ще двох людей: Аада Хармсена з Голландії, який привозив гуманітарну допомогу в бібліотеку і знає її працівників, та поетеси з м. Грубешів (Польська республіка) Станіслави Бурди, яка пам’ятає їх участь у презентації своєї поетичної збірки «Сокальська псалмодія». Закликаю читачів: якщо у домашній бібліотеці маєте книги, які вже прочитали, поділіться ними з іншими читачами.
 
Пані Покальчук подарувала бібліотеці «Тлумачний словник української мови».
Юні читачі Зоряна САЛАМАНЧУК та Соломія ФЕДАЩУК, які вибороли звання «Найкращий читач-2009»:
 
– Вітаємо усіх бібліотекарів, бажаємо їм багато читачів, щедрих меценатів, щоб до них завжди надходили нові книги. Цінуймо нелегку працю бібліотекарів, адже їх професія дуже важлива для нашого суспільства.
 
Найактивнішим читачам вручили призи.
 
У червні цього року було оголошено районний конкурс «Презентація бібліотеки». Тетяна Лобода назвала переможців і вручила їм нагороди:с. Забужжя (Світлана Коляда) в номінації «Співпраця з місцевою громадою», смт. Жвирка (Галина Піщук, Марія Саганська), «Від книги до комп’ютера», с. Перемисловичі (Надія Панас), с. Горбків (Любомира Прохира) та с. Волиця (Ярослава Галушка) в номінації «Моя бібліотека», с. Комарів (Марія Поспіх) та с. Поториця (Ірина Калиш) в номінації «Читаючи, зміни себе і світ навколо», с. Перетоки (Богдана Мартинюк), популяризація бібліотечно-бібліографічних знань. 
 
А далі були цікаві конкурси: загадок, малюнків на асфальті, «футбол» з надувними кульками та інші, які для школярів організував партнер районної дитячої бібліотеки – Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука». Дівчатка та хлопчики також отримали призи та море позитивних емоцій. На закінчення акції вони подивились мультфільм «Лис Микита».
 
Свято бібліотекарів вдалось на славу. Тож завжди поспішаймо в бібліотеку, і віддаваймо тепло своїх сердець і шану її берегиням.
 
Валентина БЛУДОВА.
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!