15 лютого в Сокалі, в приміщенні школи мистецтв ім. В. Матюка, дружною родиною зібралися союзянки, щоб вшанувати пам"ять українських жінок-героїнь, які є прикладом служіння Україні.
Насамперед, голова районної організації Союзу українок Ірина Мандрик привітала усіх із цим святом і додала, що є певна символічність у тому, що напередодні весни, коли вся природа жде пробудження і відродження, звернутися до жінок, котрі здатні надихнути, принести віру та надію. Чимало з них були активними членкинями Союзу українок, який у цьому році відзначатиме 90річчя від дня заснування. І. Мандрик повідомила, що нещодавно при райдержадміністрації створена громадська рада, в склад якої ввійшла і представниця від районного осередку Союзу українок.
Далі автор цих рядків зробила екскурс у минуле, розповівши посестрам, чому провідне українське жіноцтво у всьому світі вшановує пам"ять українських героїнь у лютому. Це свято зародилося в п"ятдесятих роках XX століття у діаспорі, коли світ сколихнула звістка про повстання українських політв"язнів у таборах Норильська, Воркути, Кінгіру. Найбільш вражаючою у цих подіях була участь у повстанні українських жінок, які, одягнувши вишиванки, беззбройні, з високо піднятими головами, щільними рядами виступили перед радянськими танками, котрі були скеровані на придушення повстання в"язнів… Проте танки не зупинилися. Ось так в останню неділю лютого завершили земне життя славні українські патріотки Ольга Басараб, Олена Теліга, Наталка Винників, Дарія Гнатківська, Олена Антонів, Марія Лаврів, Наталія Шухевич та інші.
Продовжили свято посестри із с. Угринова (на фото внизу), які майстерно виконали старовинні колядки та пісні, присвячені Олені Телізі та січовим стрільцям. А голова Угринівського осередку Софія Бутринська розповіла про свою землячку Ірину Кашубинську, яка організувала жіноцтво у селі і створила місцевий Союз українок, який активно діє сьогодні та є ініціатором багатьох заходів у селі. Теплими оплесками зустріли присутні і 86річну союзянку з Угринова Галину Цяпич, яка заспівала пісню, яку пам"ятає з дитинства.
Їх естафету перейняли членкині Переспівського осередку Союзу українок (на фото вгорі), які привітали усіх із святом, та подарували вінок сучасних українських пісень, серед яких були пісні про маму, калину, Україну… Посестра з Горбкова Мирослава Ковальчук розповіла про героїньжінок свого села, виконала авторську пісню "Хочу додому", яку склала за кордоном, коли була заробітчанкою. Далі горбківські союзянки співали пісні про маму, рідну домівку, Україну, їх спів підтримали усі у залі. Союзянське свято завершилося "Весняним вальсом", який подарували посестрам у залі М. Мартинюк та Н. Мельник.
Далі союзянки продовжили спілкування за солодким столом, де говорили про наболілі теми, співали українських піснень.
Приємні хвилини злетіли швидко, однак прийшов час прощатися. Жіноче товариство вирішило надалі зустрічатися частіше, аби мати можливість поговорити про проблеми, що їх хвилюють.
Надія МЕЛЬНИК,
голова Сокальського осередку Союзу українок.