Головна / Святкові події / Сурми повстанські заграли…

Сурми повстанські заграли…

Вже традиційно, у переддень свята Покрови і з нагоди 71-ої річниці створення Української Повстанської Армії у Народному домі м. Сокаль відбувся гала-концерт переможців районного конкурсу «Сурми звитяги», який організував відділ освіти Сокальської РДА. На почесних місцях – ветерани визвольних змагань. На жаль, ряди їх поріділи, а голови стали цілком білими. Сокальські пластуни, які вели це свято, вручили членам Сокальської станиці вояків Братства УПА букети осінніх хризантем, а до барельєфу Степанові Бандері занесли кошик квітів. Як і козаки Запорозької Січі, так і вояки Української Повстанської Армії віддались під Покров Божої Матері, яка охороняла їх у боротьбі з ненависними ворогами. Про історію УПА та її героїв розповіли пластуни. Шкода лишень, що зал не був заповненим. Про незабутнє варто було ще раз почути, бо і пісні, і поезії, і танці стали неповторною живицею і для душі, і для серця. Слухаючи виступи юних, не в одного скотилася гірка сльоза за синами і дочками, котрі в такий жертовний спосіб здобували для нас незалежну Україну. Десятки, сотні тисяч найсвідоміших з них поклали своє життя на її жертовник. Вони заслужили на вічну славу й пам`ять у віках. Присутні пом`янули загиблих героїв хвилиною мовчання… А потім духовне благословення прозвучало з уст митрофорного протоієрея, настоятеля кафедрального храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаль о. Ярослава Кащука:

– Не помилилися наші проводирі, котрі наш народ і українське військо віддали під опіку і покров Божої Матері. Бо без Божої Матері – біда, як дітям-сиротам без рідної мами. І не мені розповідати ветеранам визвольних змагань, бо вони це, як ніхто, добре знають, а це кажу для молоді, – що бувають хвилі безвиході, безнадії, здається, все, кінець. Але є ще Божа Матір, яка охоронить. Завжди вояки УПА зверталися в молитві до Неї.

Для всіх присутніх у залі народний оркестр районного Народного дому під керівництвом Петра Криштофа виконав віночок козацьких та повстанських маршових мелодій, які дуже усім припали до душі.

Сердечно вітали ветеранів визвольних змагань:

Заслужений працівник культури, керівник апарату РДА, Марія ХРИСТИНИЧ:

– Величчю духа, болем і радістю, поглядом у минуле і сьогодення позначене наше свято. Ми так урочисто зустрілися, щоб привітати один одного з Покровом Божої Матері, Днем українського козацтва і Днем Української Повстанської Армії. Сокальська райдержадміністрація вклоняється, вітаючи своїх героїв, і дякує, що вони ще в строю. Ця минула війна лише одне довела: коли втрачаємо свободу, втрачаємо життя. Тому свобода, дух, воля – одвічні постулати українця. В дарунок пам`яті мертвим, а живим – любові, поваги і пошани – цей патріотичний здвиг молоді Сокальщини, яка знає свою історію, дякуючи батькам, школі, церкві…

Ігор ДАЦЮК, голова Сокальської районної ради:

– Ми переживаємо надзвичайно тяжкі часи на 23 році нашої незалежності. Цього року під час протестів опозиції нас хотіли прирівняти до фашистів. На недавньому матчі Україна-Сан-Маріно заборонили проводити матч у Львові, вважаючи, що ми пропагуємо расистську ідеологію, бо на стадіоні були банери червоно-чорних прапорів, портрети Бандери і Шухевича. І ми знову боремося за своє, свою національну історію, ідеологію, національну пам`ять. Переконаний, що ми, як і наші батьки, відстоїмо наше, українське. Вже кілька років відділ освіти РДА проводить фестиваль патріотичної пісні, як шану нашим героям, які боролись за незалежну Україну.

Богдан ЗАРІЧНИЙ, міський голова м. Сокаля:

– Жорстока імперська машина придушувала будь-які паростки національних рухів, забрала сотні тисяч життів українського народу, масово заслала до Сибіру. Тільки такими методами більшовицький режим міг придушити жагу свободи. І в таких страшних умовах волелюбність, гідність, честь дозволили українському народу створити найбільшу підпільну армію Європи, показати всьому світові зразки відваги, хоробрості та героїзму. Вояки УПА боролися заради єдиної мети – вільної соборної самостійної Української держави. Вітаю Вас, ветерани, що ви дочекалися незалежної України.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ, начальник відділу освіти Сокальської РДА:

– Вже традиційно упродовж другого тижня жовтня у всіх навчальних закладах проходять заходи щодо відзначення чергової річниці УПА. Вони відбуваються у кожній школі, а тепер – на районному рівні. Ви зможете почути і побачити найкращі номери, які підготували наші учні. Переконаний, що ті патріотичні поетичні рядки, спогади, пісні закарбуються в душах наших вихованців. І в майбутньому вони стануть свідомими українцями. Дякую всім, хто долучився до організації цього свята.

Грамотами та книжками нагородили переможців районного конкурсу «Сурми звитяг». У номінації «Xудожнє читання» кращими були Неля Прихідько (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №5), Наталія Ільницька (Сокальський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей»), Наталія Шевчук (Сокальський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей»), Іван Шоп’як (Куличківська ЗШ І-ІІ ст.), Володимир Федашко (Стенятинська ЗШ І-ІІІ ст., авторська поезія), серед солістів-вокалістів: Тетяна Балко (Великомостівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей»), Тамара Дубенчук (Сокальський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей»), Наталія Ковальчук (Горбківська ЗШ І-ІІ ст.), Віктор Левицький (Лучицький НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок), серед хорових колективів та вокальних ансамблів: хоровий колектив Сокальської гімназії ім. Олега Романіва, вокальний ансамбль «Веселкові барви» (Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей»), зразковий вокальний ансамбль «Кришталь» (Сокальського БДЮТ), у номінації «Xореографія»: хореографічні ансамблі «Веселка» (Перетіцької ЗШ І-ІІІ ст.) та «Акварель» (Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5), а у номінації «Композиція»: літературно-музична композиція «Повстанська жінка» (Сокальська СШ І-ІІІ ст. №3) та вокально-хореографічна композиція «Квітка-душа» (Куличківська ЗШ І-ІІ ст., Сілецька ЗШ І-ІІІ ст.).

А потім призери районного конкурсу подарували присутнім неповторну українську пісню, пристрасне слово і запальний танок. За що отримали аплодисменти.

На свято прибув і народний депутат України Степан Курпіль, котрий сердечно привітав ветеранів визвольних змагань з 71-ою річницею створення УПА та святом Покрови Божої Матері, а для розвитку сокальського «Пласту» вручив грошову премію (1000 грн.).

Вже кілька років поспіль відділ освіти Сокальської РДА є натхненником і організатором фестивалю «Сурми звитяг» і щороку воно інакше. Але завжди патріотичне, змістовне, з шляхетним обрамленням, духовною основою і пронизане любов`ю і шаною до тих, хто боровся за нашу незалежну Українську державу.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!