Святкові події

Сурми повстанські заграли…

Вже традиційно, у переддень свята Покрови і з нагоди 71-ої річниці створення Української Повстанської Армії у Народному домі м. Сокаль відбувся гала-концерт переможців районного конкурсу «Сурми звитяги», який організував відділ освіти Сокальської РДА. На почесних місцях – ветерани визвольних змагань. На жаль, ряди їх поріділи, а голови стали цілком білими. Сокальські пластуни, які вели це свято, вручили членам Сокальської станиці вояків Братства УПА букети осінніх хризантем, а до барельєфу Степанові Бандері занесли кошик квітів. Як і козаки Запорозької Січі, так і вояки Української Повстанської Армії віддались під Покров Божої Матері, яка охороняла їх у боротьбі з ненависними ворогами. Про історію УПА та її героїв розповіли пластуни. Шкода лишень, що зал не був заповненим. Про незабутнє варто було ще раз почути, бо і пісні, і поезії, і танці стали неповторною живицею і для душі, і для серця. Слухаючи виступи юних, не в одного скотилася гірка сльоза за синами і дочками, котрі в такий жертовний спосіб здобували для нас незалежну Україну. Десятки, сотні тисяч найсвідоміших з них поклали своє життя на її жертовник. Вони заслужили на вічну славу й пам`ять у віках. Присутні пом`янули загиблих героїв хвилиною мовчання… А потім духовне благословення прозвучало з уст митрофорного протоієрея, настоятеля кафедрального храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаль о. Ярослава Кащука:

– Не помилилися наші проводирі, котрі наш народ і українське військо віддали під опіку і покров Божої Матері. Бо без Божої Матері – біда, як дітям-сиротам без рідної мами. І не мені розповідати ветеранам визвольних змагань, бо вони це, як ніхто, добре знають, а це кажу для молоді, – що бувають хвилі безвиході, безнадії, здається, все, кінець. Але є ще Божа Матір, яка охоронить. Завжди вояки УПА зверталися в молитві до Неї.

Для всіх присутніх у залі народний оркестр районного Народного дому під керівництвом Петра Криштофа виконав віночок козацьких та повстанських маршових мелодій, які дуже усім припали до душі.

Сердечно вітали ветеранів визвольних змагань:

Заслужений працівник культури, керівник апарату РДА, Марія ХРИСТИНИЧ:

– Величчю духа, болем і радістю, поглядом у минуле і сьогодення позначене наше свято. Ми так урочисто зустрілися, щоб привітати один одного з Покровом Божої Матері, Днем українського козацтва і Днем Української Повстанської Армії. Сокальська райдержадміністрація вклоняється, вітаючи своїх героїв, і дякує, що вони ще в строю. Ця минула війна лише одне довела: коли втрачаємо свободу, втрачаємо життя. Тому свобода, дух, воля – одвічні постулати українця. В дарунок пам`яті мертвим, а живим – любові, поваги і пошани – цей патріотичний здвиг молоді Сокальщини, яка знає свою історію, дякуючи батькам, школі, церкві…

Ігор ДАЦЮК, голова Сокальської районної ради:

– Ми переживаємо надзвичайно тяжкі часи на 23 році нашої незалежності. Цього року під час протестів опозиції нас хотіли прирівняти до фашистів. На недавньому матчі Україна-Сан-Маріно заборонили проводити матч у Львові, вважаючи, що ми пропагуємо расистську ідеологію, бо на стадіоні були банери червоно-чорних прапорів, портрети Бандери і Шухевича. І ми знову боремося за своє, свою національну історію, ідеологію, національну пам`ять. Переконаний, що ми, як і наші батьки, відстоїмо наше, українське. Вже кілька років відділ освіти РДА проводить фестиваль патріотичної пісні, як шану нашим героям, які боролись за незалежну Україну.

Богдан ЗАРІЧНИЙ, міський голова м. Сокаля:

– Жорстока імперська машина придушувала будь-які паростки національних рухів, забрала сотні тисяч життів українського народу, масово заслала до Сибіру. Тільки такими методами більшовицький режим міг придушити жагу свободи. І в таких страшних умовах волелюбність, гідність, честь дозволили українському народу створити найбільшу підпільну армію Європи, показати всьому світові зразки відваги, хоробрості та героїзму. Вояки УПА боролися заради єдиної мети – вільної соборної самостійної Української держави. Вітаю Вас, ветерани, що ви дочекалися незалежної України.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ, начальник відділу освіти Сокальської РДА:

– Вже традиційно упродовж другого тижня жовтня у всіх навчальних закладах проходять заходи щодо відзначення чергової річниці УПА. Вони відбуваються у кожній школі, а тепер – на районному рівні. Ви зможете почути і побачити найкращі номери, які підготували наші учні. Переконаний, що ті патріотичні поетичні рядки, спогади, пісні закарбуються в душах наших вихованців. І в майбутньому вони стануть свідомими українцями. Дякую всім, хто долучився до організації цього свята.

Грамотами та книжками нагородили переможців районного конкурсу «Сурми звитяг». У номінації «Xудожнє читання» кращими були Неля Прихідько (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №5), Наталія Ільницька (Сокальський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей»), Наталія Шевчук (Сокальський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей»), Іван Шоп’як (Куличківська ЗШ І-ІІ ст.), Володимир Федашко (Стенятинська ЗШ І-ІІІ ст., авторська поезія), серед солістів-вокалістів: Тетяна Балко (Великомостівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей»), Тамара Дубенчук (Сокальський НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей»), Наталія Ковальчук (Горбківська ЗШ І-ІІ ст.), Віктор Левицький (Лучицький НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок), серед хорових колективів та вокальних ансамблів: хоровий колектив Сокальської гімназії ім. Олега Романіва, вокальний ансамбль «Веселкові барви» (Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей»), зразковий вокальний ансамбль «Кришталь» (Сокальського БДЮТ), у номінації «Xореографія»: хореографічні ансамблі «Веселка» (Перетіцької ЗШ І-ІІІ ст.) та «Акварель» (Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5), а у номінації «Композиція»: літературно-музична композиція «Повстанська жінка» (Сокальська СШ І-ІІІ ст. №3) та вокально-хореографічна композиція «Квітка-душа» (Куличківська ЗШ І-ІІ ст., Сілецька ЗШ І-ІІІ ст.).

А потім призери районного конкурсу подарували присутнім неповторну українську пісню, пристрасне слово і запальний танок. За що отримали аплодисменти.

На свято прибув і народний депутат України Степан Курпіль, котрий сердечно привітав ветеранів визвольних змагань з 71-ою річницею створення УПА та святом Покрови Божої Матері, а для розвитку сокальського «Пласту» вручив грошову премію (1000 грн.).

Вже кілька років поспіль відділ освіти Сокальської РДА є натхненником і організатором фестивалю «Сурми звитяг» і щороку воно інакше. Але завжди патріотичне, змістовне, з шляхетним обрамленням, духовною основою і пронизане любов`ю і шаною до тих, хто боровся за нашу незалежну Українську державу.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.