Конкурс оголосили на початку вересня, а на розгляд журі подали майже два десятки робіт
«Такі конкурси для дітей є важливі з огляду на те, що допомагають проявляти різні таланти. Хтозна, можливо уже зараз серед нас є майбутній режисер, досягненнями якого пишатиметься вся держава. Ми намагались хоч трохи стимулювати бажання дітей розвивати свої здібності, тому будемо дуже раді, якщо перемога у такому маленькому локальному конкурсі надихне когось із дітей до великих робіт і стане початком професійного шляху», – звернувся до дітей директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Для зареєстрованих учасників також організували два навчальних майстер-класи: із написання сценаріїв та із відеомонтажу.
«Обрати переможців було реально дуже непросто. Усі роботи надзвичайно глибокі та показують про що думають діти, що їх найбільше тривожить та що вони б хотіли змінити. Багато роликів є про те, як в Україні настає мир і українці не гинуть на війні. Звісно, роботи дуже аматорські, адже це діти, але ідеї та наполегливість їх втілення викликають захоплення», – розповів керівник “Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді” Святослав Опенько.
Журі обрало переможцями шість робіт у кількох номінаціях та різних вікових групах. На конкурс подавали роботи як авторські колективи, так і самостійні автори.
Відтак, переможцями конкурсу стали:
– у номінації «Найкраще розкриття теми» команда гуртківців мистецької школи N-Kids, Личаківського БДЮТ Наталя Киричук
– у номінації «Найкращий фільм» командного гуртка «Цифрова фотографія» Сокальської СЮТ (молодша група) Світлана Михайлова
– у номінації «Найкращий сценарій» командного гуртка «Цифрова фотографія» Сокальської СЮТ (старша група) Наталія Папроцька
– у номінації «Найкращий соціальний ролик» Володимир Дубровський
– у номінації «Найкраща анімація» Маргарита Ящишин
– у номінації «Найкращий ролик про школу» Софія Юркевич.
«Мій ролик – про школу, в якій я навчаюсь. На жаль, магії у нашому світі нема, а вчитись дуже непросто. Якби було якесь заклинання, яке б допомогло запам’ятати все з усіх предметів, це був би дивовижний світ. Але я також розумію, що сучасна магія – це новітні технології, які теж допомагають вчитись. Мені також вдалось започаткувати у своїй школі відеогурток, і маю надію, що школярі продовжать мої починання», – зазначила переможниця конкурсу Софія Юркевич.
Обласний конкурс «Моя мрія в Україні» покликаний формувати національну свідомість учнів та підвищувати роль відеоаматорів у художньо-естетичному вихованні молоді.
«Ми вдячні всім учасникам за роботи, за зусилля та ідеї. Усі роботи чіпляють за душу. Ми тішимось, що перший такий конкурс пройшов успішно і заплануємо його наступного року теж, тож чекаємо на нові роботи. Відео зараз стає важливим елементом світосприйняття, інформування та формування думки, тому цьому напряму треба приділяти більше уваги», – наголосила заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська.
Зазначимо, департамент освіти та науки спільно із Львівським обласним центром науково-технічної творчості організовує кіношколу, де діти зможуть покращувати свої навички.