Святкові події

У Великих Мостах та Сокалі пройшла смолоскипна хода Степана Бандери

1 січня 2011 року Великомостівська міська організація Всеукраїнського об’єднання "Свобода" та Спілка української молоді традиційно провели смолоскипну ходу присвячену дню народження Провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери та усім воїнам ОУН-УПА, які жили та боролися за незалежну, самостійну Україну.

Заходи розпочались о 17.00 год. зі служби Божої, яку відправив у місцевій греко-католицький церкві Пресвятої Богородиці священик о. Володимир Юськів.

Одразу після служби Божої, більше сотні патріотів зібралися біля церкви Пресвятої Богородиці УГКЦ,  вишукувались у колону і вирушили зі смолоскипами та прапорами вулицями Великих Мостів, до площі Незалежності.

Колона рухалася під гаслами: "Слава Україні-Героям слава"!, "Бандера, Шухевич – герої України!", "ОУН-УПА – державне визнання!", "Наш герой – Бандера!, О 19.00 год. хода завершилася мітингом на площі Незалежності.

Під час мітингу відбувся показ патріотичного фільму та зачитані вірші про Степана Бандеру. У промові брали участь отець Володимир Юськів, голова Великомостівської міської організації Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" Тарас Личко, депутат Великомостівської міської ради від ВО «Свобода» Ігор Петренко, голова Сокальської міської організації ВО «Свобода» Юрій Товарянський та голова Львівської міської організації «Спілки Української Молоді» Андрій Лібич.

Під час промови священник о. Володимир Юськів зазначив: "Ми повинні пам’ятати про героїчну боротьбу Степана Бандери та не дати україноненависникам занепастити наше життя. Сьогодні нам набагато легше ніж в часи визвольного руху, отже маємо спричинитися до продовження боротьби наших героїв – Степана Бандери, Євгена Коновальця, Романа Шухевича та всіх хто поклали свої життя на вівтар незалежності України.

Андрій Лібич наголосив на тому, що маємо підняти меч наших предків для продовження їхньої святої справи, вимагати кращого життя від влади, адже життя і діяльність таких постатей як Степан Бандера повинні ставати зразком для наслідування сьогоднішніми та майбутніми українцями.

А наступного дня, 2 січня, така ж хода відбулася і в Сокалі. Розпочалася вона від пам”ятника Тарасу Шевченку. Слово про Провідника ОУН виголосили голова міської організації ВО “Свобода” Юрій Товарянський, священики Ярослав Кащук та Василь Партика, Сокальський міський голова Богдан Зарічний. Власні вірші про Степана Бандеру та Українську Постанську Армію прочитала член літературно-мистецького об”єднання “Колос” Любов Рибак. А потім під звуки барабану учасники ходи зі смолоскипами пройшли вулицями районного центру.

Ігор ПЕТРЕНКО.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.