За підтримки Львівської ОВА відбулось обговорення проєкту Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Белзької територіальної громади.
Як зазначили у департаменті економічної політики Львівської ОВА Белзька громада знаходиться на периферії Львівської області, тому тут, як і в інших схожих громадах, є чимало економічних та соціальних проблем.
«Ці проблеми загострює незадовільний стан дорожньої та житлово-комунальної інфраструктури, залежність бюджету від вуглевидобувної галузі та бюджетної сфери. Проте саме тут наявні й великі можливості щодо розвитку громади через використання прикордонного географічного розташування, значного земельного фонду громади та її унікальної та різноманітної тисячолітньої культурної спадщини», – розповів заступник директора департаменту Вадим Табакера.
Так, План заходів з реалізації Стратегії розвитку громади пропонує впровадження на території громади проєктів з розвитку відновлювальної (вітрової та сонячної) енергетики в селах Ванів, Діброва, Домашів, створення індустріального парку та логістичного центру, сприяння інтеграції ВПО в соціально-економічне життя громад, створення сільськогосподарських кооперативів, а також проекти з реставрації пам’яток архітектури національного значення XVІІ-XVIII ст. – Ансамблю монастиря сс. Домініканок в м. Белз, костелу Успіння Пресвятої Богородиці в м. Угнів.
Для міжнародної промоції громада планує проводити щорічно «Європейські дні добросусідства» та відкрити новий пункт пропуску через державний кордон.
Передбачають також низку заходів щодо облаштування місць паломництва для представників єврейської національності, що своєю чергою потребує облаштування хостелу у м. Белз на базі колишнього молитовного будинку єврейського релігійного товариства «Ішре Лев». Також громада готова сприяти інвесторам в будівництві відпочинкового готельно-ресторанного комплексу та навіть започаткувати всеукраїнський фестиваль єврейської культури «Шлях Тори».
«Найбільш унікальними є ідеї щодо створення цеху з пошиття верхнього одягу та взуття «Угнівські чоботи», створення пекарні «Белзькі паляниці», створення 3D виставкового макета пам’ятки архітектури, археології, монументального мистецтва комплексу монастиря отців Домініканів під відкритим небом в м. Белз», – зазначили у департаменті економічної політики Львівської ОВА.
Загалом, пропонований проєкт Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Белзької територіальної громади складається з 57 проєктних ідей на загальну суму 201,6 млн грн, в тому числі за стратегічними цілями громади:
– конкурентоспроможна економіка – 20 проєктів на суму 74,6 млн грн (в тому числі з місцевого бюджету 7,2 млн грн);
– комфортне середовище – 14 проєктів на суму 75,7 млн грн (в тому числі з місцевого бюджету 49,9 млн грн);
– якісне життя – 23 проєкти на суму 51,3 млн грн (в тому числі з місцевого бюджету 15,6 млн грн).
Нагадаємо, що збір ідей проєктів до Плану заходів тривав з 1 серпня до 19 вересня 2022 року. Всього отримали 69 проєктних пропозицій від активних представників громади, старост, управлінців відділів і структурних підрозділів міської ради.
Відбір технічних завдань до Плану заходів здійснили за наступними критеріями: відповідність Стратегії громади, територія впливу проєкту, отримувачі вигод від проєкту, спрямованість проєкту, економія бюджету або збільшення надходжень до бюджету.
До слова, Белзька громада одна з 7 громад Львівщини, які отримали експертну підтримку в підготовці якісних стратегій розвитку. План заходів є наступним етапом, що наближає реалізацію стратегічних цілей громади.