Святкування Покрови мешканці села Добрячин розподілили на… два етапи. У саме свято, після церковного Богослужіння, парох села о. Василь Білецький відправив молебень біля могили Борцям за волю України. А вже наступної неділі відбувся урочистий концерт, присвячений і Покрові, і 71-ій річниці Української Повстанської Армії. Його організували завідувач Народного дому Олег Кузьмак, член Української асоціації письменників Ганна Кузьмак, учасники церковного хору та художньої самодіяльності села – Олег Гейко, Леся і Мирон Керницькі, Любов Подолець, Ольга Мельничук, Олександра Лехман, Галина Дячишин.
З роллю ведучих блискуче впоралися Тетяна Бокало, Володимир Мегеря, Роман Сеник (на фото внизу). Молодь прекрасно, зворушливо і переконливо продемонструвала єдність поколінь, спадкоємність традицій, українську національну єдність і звитягу патріотичного духу. До речі, Володимир Мегеря (родом із Запоріжжя) і галичанин Роман Сеник несуть військову службу у ЗСУ в одній з частин, неподалік Червонограда. На запросини взяти участь у святі в Добрячині відгукнулися охоче.
Того вечора багато йшлося про звитягу УПА, її функції та завдання, які ставила перед собою, історичний шлях, про добрячинців, що воювали за Україну.
Буремні події тих літ, зокрема, що діялися на Сокальщині, ожили у спогадах та віршах одного з найстарших мешканців Добрячина Степана Короля (на фото зліва). Духовні й патріотичні пісні, навіть маловідомий упівський мелос звучав з уст хористів. Цілком заслужені, щирі оплески від дорослих отримали й діти – Руслана та Сніжана Гетьманчуки, Христина Ожга, Роман Гудко, Богдан Шумило, Олег Козак, Тетяна Бігун, Маркіян Лехман, Марта Батюх. Вони читали вірші, співали, ставили театралізовані сценки.
Тарас ЛЕХМАН.