Головна / Святкові події / Увага та чуйність приємні завжди

Увага та чуйність приємні завжди

З нагоди Міжнародного дня інвалідів у приміщенні благодійного Фонду "Карітас"  Сокаль відбулася зустріч з інвалідами, яку організували районний територіальний центр, асоціація інвалідів Сокальщини та БФ "Карітас”-Сокаль. Захід розпочався з піснімолитви, яку виконав ансамбль територіального центру "Надвечір’я", а далі ведуча Іванна Павлик представила гостей і запросила до слова митрофорного протоієрея, настоятеля кафедрального храму св. апостолів Петра і Павла о. Ярослава Кащука. Він, зокрема, сказав, що громадськість відзначає цей день, щоб ще раз заохотити представників влади, державних чиновників, які займаються проблемами інвалідів, і людей доброї волі та християн прихилитися до неповносправних людей, які живуть поряд, зігріти їх своєю любов’ю та увагою. Сама служба Карітас  це любов та милосердя і заохочує вірних допомагати тим людям, які потребують помочі. Нині ми усі разом просимо у Господа, аби він дав їм сили витримати усі випробування, які випали на їхню долю, та наповнив, незважаючи на труднощі, їхні серця радістю та веселістю. А місцева влада почула, допомогла та вирішила їх проблеми.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів дає можливість всім нам ще раз задуматися про те, що поряд з нами живуть люди, які мають обмежені фізичні можливості,  звернула увагу й заступник голови РДА Наталія Карташова і закликала бути добрішими та чуйнішими один до одного, бо біда може прийти до кожного.

Знаю багато молодих обдарованих хлопців та дівчат з обмеженими можливостями, які досить гарно малюють і займаються спортом. Вони радіють життю, не дивлячись на те, яка у них недуга, показують нам усім приклад, що здавалось у безнадії можна творити, розвивати свій талант, бути життєрадісними та людяними. І міська влада сприятиме їм у цьому,  додав заступник Сокальського міської голови Олег Олійник.
Начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Володимир Огінський зазначив, що п’ять відсотків населення Сокальського району мають обмежені фізичні можливості. Цьогоріч на соціальний захист виділено понад 80 мільйонів гривень, що на 10 млн. грн. більше, ніж минулого року. Однак ці кошти не вирішать проблем, з якими стикаються малозабезпечені сім"ї. До того ж Сокальщина – єдиний район у Львівській області, який турбується про дітей хворих на ДЦП. І вже п"ять років поспіль у районі виділяють понад 70 тисяч гривень на їх відновне лікування у м. Трускавець (клініка Казявкіна).

Голова Сокальської районної асоціації інвалідів Оксана Кононова зазначила, що Міжнародний день інвалідів  це можливість привернути увагу суспільства, а також влади до проблем людей з особливими потребами.

В районі проживає 5431 людина з особливими потребами. Це майже на тисячу більше, ніж було торік, що свідчить про те, що кількість людей з інвалідністю з року в рік зростає. З них 428  це діти з особливими потребами. Основна проблема нашого суспільства  це несприйняття поки що людей з інвалідністю належним чином. У нас залишилося дуже багато радянських стереотипів, хоча суспільство і влада не мали б жаліти неповносправних людей, а створювати їм належні умови, аби вони відчували себе повноцінними членами суспільства. Сокальська асоціація інвалідів радо співпрацює із всіма. Тут працюють гуртки ручної роботи, тренажерний зал та консультаційний пункт. У цьому році при сприянні міської влади відкрили виставку "Промінчик", де демонструють речі, які виготовили гуртківці. Там можуть представляти роботи усі члени асоціації інвалідів, хто виготовляє їх власноруч.

Опісля запрошені подивилися святковий концерт, який підготували для них учасниці ансамблю "Надвечір’я" територіального центру. За що їм щиро подякувала директор Тетяна Бугай. Опісля присутніх пригостили солодощами, які приготували працівники терцентру завдяки спонсорській допомозі благодійників. І хоча Міжнародний день інвалідів не можна назвати святом, проте він все ж таки примушує нас подумати про те, що поряд з нами живуть люди з обмеженими фізичними можливостями, у них завжди є в чомусь потреба. Проте найбільше їм необхідна увага оточуючих, і щоб про них згадували частіше. Прощаючись із організаторами свята, інваліди дякували за чудово проведений час. А член асоціації інвалідів Тетяна Золотоверхова сказала:

– Я підтримую пані Оксану і дуже тішуся, що вона очолює нашу асоціацію. Робота покращилася. Пані Оксана  молода, ініціативна, розумна, освічена, зуміла організувати гуртки і заохотила до роботи багатьох дітей. Вони вже вишивають, виготовляють вироби з бісеру. На цих заняттях демонструють свої здібності, відчули, що їхня праця комусь потрібна і приносить радість. Я була на ринку і бачила виставку "Промінчик". Це чудові речі. Приємно, що за останні роки в кращу сторону змінилося ставлення влади до інвалідів. Через що на таких зустрічах з владою ми звертаємо увагу на проблеми, бо знаємо, що вони врахують наші побажання. А увага та чуйність завжди потрібні будьякій людині.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!